הכשרה ביטוח לוגו

הכשרה חברה לביטוח בע"מ - קרן י'

  • מ.ה.35012
  • מסלול השקעהכללי
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 20 מתוך 32 במסלול כללי

הכשרה חברה לביטוח בע"מ - קרן י' מדורג במקום 31 מתוך 32 בביטוחי מנהלים במסלול כללי לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎8.28%‎‎, ברבעון התחתון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־0 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.75%
מתחילת השנהתשואה4.07%
3 שניםתשואה מצטברת32.52%
5 שניםתשואה מצטברת38.29%
דמי ניהולמצבירה1.86%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח1,886.4

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת נמוכה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו בתקופה שנבדקה. הפערים הם ‎-3.68‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎+0.38‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־0 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.75%
תשואה מתחילת השנה
4.07%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
32.52%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
38.29%
תשואה ממוצעת 3 שנים
9.84%
תשואה ממוצעת 5 שנים
6.7%
מדד שארפ ?
0.86
אלפא ?
-0.24%
סטיית תקן ?
5.06%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
1.86%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
1,886 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
69.9%

חשיפות ההשקעה

50.08%חשיפה למניות
43.51%חשיפה לחו"ל
16.46%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

הכשרה חברה לביטוח בע"מ - קרן י' הוא מסלול בביטוח מנהלים בניהול אקטיבי של הכשרה חברה לביטוח בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם קרנות השקעה ו־נדל"ן, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים רכיב מנייתי משמעותי, פיזור מהותי לחו"ל, רגישות לשינויים בשערי החליפין, שילוב נכסים לא סחירים. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
ביטוחי מנהלים · כלליהמסלול הנוכחיהכשרה חברה לביטוח בע"מ – קרן י'
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
41חודשים חיוביים
18חודשים שליליים
1ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 3.25%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 4.04%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.75%
יולי 2026-0.45%
יוני 2026-0.68%
מאי 2026+1.68%
אפריל 2026+3.25%
מרץ 2026-2.63%
פברואר 2026+0.42%
ינואר 2026+1.77%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.66%
נובמבר 2025+0.52%
אוקטובר 2025+1.2%
ספטמבר 2025+1.61%
אוגוסט 2025+1.04%
יולי 2025+1.4%
יוני 2025+2.12%
מאי 2025+1.79%
אפריל 2025+0.88%
מרץ 2025-0.79%
פברואר 2025-0.11%
ינואר 2025+0.77%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+1.57%
נובמבר 2024+1.83%
אוקטובר 2024-0.03%
ספטמבר 2024+1.44%
אוגוסט 20240%
יולי 2024+0.69%
יוני 2024+1.02%
מאי 2024+1.31%
אפריל 2024-1.12%
מרץ 2024+2.93%
פברואר 2024+1.77%
ינואר 2024+0.65%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.69%
נובמבר 2023+1.42%
אוקטובר 2023-1.82%
ספטמבר 2023-0.02%
אוגוסט 2023-0.21%
יולי 2023+1.69%
יוני 2023+1.17%
מאי 2023+0.85%
אפריל 2023+1.4%
מרץ 2023+0.43%
פברואר 2023-1.02%
ינואר 2023+1.68%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.63%
נובמבר 2022+0.12%
אוקטובר 2022+0.97%
ספטמבר 2022-4.04%
אוגוסט 2022+2.94%
יולי 2022+2.24%
יוני 2022-2.06%
מאי 2022-2.06%
אפריל 2022+0.07%
מרץ 2022+1.04%
פברואר 2022-1.66%
ינואר 2022-1.36%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+2.93%
נובמבר 2021+0.95%
אוקטובר 2021+0.93%
ספטמבר 2021-0.76%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי הכשרה חברה לביטוח בע"מ – קרן י' מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות37.86%
נכסים אחרים31.45%
אג"ח ממשלתיות סחירות11.65%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות9.62%
מזומנים ושווי מזומנים5.42%
קרנות נאמנות3.36%
אג"ח קונצרניות לא סחירות0.41%
הלוואות0.22%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים63.63%
נכסים לא סחירים36.37%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ72.43%
נכסים בחו"ל ובמט"ח27.57%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

ביטוחי מנהלים באותו מסלול השקעה

השוו בין ביטוחי מנהלים במסלול כללי לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 32 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 20 לפי התשואה החודשית האחרונה. מוצגות 15 החלופות הראשונות.

השוואת ביטוחי מנהלים במסלול כללי
1מנורה-קרן י'1.39%7.36%41.76%44.59%2.2%מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ
2מנורה-קרן י' חדשה1.39%7.36%41.76%44.59%0.88%מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ
3מנורה-קרן ט'1.33%7.70%46.46%51.36%2.62%מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ
4הראל-קרן י'1.06%7.43%38.56%43.99%2.03%הראל חברה לביטוח בע"מ
5הראל-קרן י' חדשה1.06%7.43%38.56%43.99%1%הראל חברה לביטוח בע"מ
6הראל-קרן ט'1.01%7.13%36.61%42.04%1.91%הראל חברה לביטוח בע"מ
7הראל-קרן ח'0.99%7.03%35.96%41.13%1.86%הראל חברה לביטוח בע"מ
8מגדל-קרן י'0.90%7.22%40.44%47.98%2.21%מגדל חברה לביטוח בע"מ
9הכשרה חברה לביטוח בע"מ - קרן ט'0.89%5.48%32.80%28.83%0.87%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
10כלל-קרן י'0.89%8.23%43.61%47.83%2.19%כלל חברה לביטוח בע"מ
11כלל-קרן ט'0.88%8.11%42.91%47.23%2.07%כלל חברה לביטוח בע"מ
12מגדל-קרן ח'0.85%6.92%36.59%43.54%1.65%מגדל חברה לביטוח בע"מ
13מגדל-קרן ט'0.82%6.59%34.92%40.27%1.54%מגדל חברה לביטוח בע"מ
14כלל חברה לביטוח בע"מ מסלול בסיסי למקבלי קצבה פוליסות לפני 20040.81%5.93%31.39%32.18%0.6%כלל חברה לביטוח בע"מ
15מנורה מבטחים ביטוח בסיסי למקבלי קצבה (משת)0.81%4.91%24.21%0.00%0.6%מנורה מבטחים חברה לביטוח בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

התשואה המדווחת נמוכה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו בתקופה שנבדקה. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?

דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם ‎‎1.86%‎‎, לעומת ‎‎1.48%‎‎ בממוצע בקרב 28 מסלולים אחרים. מדובר בפער של ‎+0.38‎ נקודות אחוז.

האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?

החשיפה למניות עומדת על ‎‎50.08%‎‎. ‎9.09‎ נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.