אלטשולר-שחם קופת גמל, קרן השתלמות, פוליסת חיסכון, קרן פנסיה

אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מסלול לבני 50-60

  • מ.ה.9758
  • מסלול השקעהמדרגות / 50-60
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 1 מתוך 8 במסלול 50-60

אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מסלול לבני 50-60 מדורג במקום 8 מתוך 8 בקרנות פנסיה מקיפות במסלול 50-60 לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎11.56%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול באלטשולר שחם פנסיה מקיפה מסלול לבני 50-60 הם ‎‎0.15%‎‎ מצבירה ו־‎‎1.24%‎‎ מהפקדה, לעומת ‎‎0.15%‎‎ ו־‎‎1.34%‎‎ בממוצע בקבוצה, בהתאמה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.92%
מתחילת השנהתשואה6.91%
3 שניםתשואה מצטברת42.57%
5 שניםתשואה מצטברת47.28%
דמי ניהולמצבירה0.15%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח5,080.65
תאריך פתיחהוותק הקופהנובמבר 2015

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה לקרנות פנסיה מקיפות במסלול 50-60, פער התשואה המדווחת הוא ‎-2.27‎ נקודות אחוז. במקביל, הפער בדמי הניהול מהצבירה הוא ‎0.00‎ נקודות אחוז והפער בדמי הניהול מההפקדה הוא ‎-0.10‎ נקודות אחוז. הרכיבים מוצגים בנפרד ואינם מהווים חישוב עלות אישית.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־4 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.
  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎40.29%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎19.62%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.92%
תשואה מתחילת השנה
6.91%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
42.57%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
47.28%
תשואה ממוצעת 3 שנים
12.55%
תשואה ממוצעת 5 שנים
8.05%
מדד שארפ ?
1
אלפא ?
0.48%
סטיית תקן ?
6.58%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.15%
דמי ניהול מהפקדה
1.24%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
5,081 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
-48 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
90.6%

חשיפות ההשקעה

51.43%חשיפה למניות
40.29%חשיפה לחו"ל
19.62%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מסלול לבני 50-60 הוא מסלול פנסיה במודל השקעה תלוי גיל של אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ, המיועד לקבוצת הגיל 50-60. המודל מבוסס על ההנחה שטווח החיסכון והיכולת לספוג תנודתיות משתנים עם הגיל, ולכן הקצאת הנכסים אמורה להתאים לשלב שבו נמצא החוסך. עם זאת, מדרגת הגיל אינה קובעת לבדה את רמת הסיכון. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI World ו־ת"א 125. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם קרנות השקעה, תשתיות ונדל"ן, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

יש לבחון את משקל המניות, האג״ח והנכסים בחו״ל בפועל, וכן את הזמן שנותר עד השימוש בכסף. הרכיב המנייתי דומיננטי ולכן צפויה תנודתיות משמעותית. הפיזור לחו״ל מפחית תלות בשוק המקומי, אך מוסיף סיכון שוק ומטבע. חשוב לבדוק גם כיצד ומתי מתבצע מעבר למדרגת הגיל הבאה.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות פנסיה מקיפות · 50-60המסלול הנוכחיאלטשולר שחם פנסיה מקיפה מסלול לבני 50-60
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
36חודשים חיוביים
24חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יולי 2022, עם תשואה של 4.49%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה יוני 2022, עם ירידה של 4.17%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.92%
יולי 2026-0.18%
יוני 2026-0.15%
מאי 2026+2.07%
אפריל 2026+4.36%
מרץ 2026-2.62%
פברואר 2026-0.21%
ינואר 2026+1.67%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025-0.03%
נובמבר 2025+0.68%
אוקטובר 2025+1.03%
ספטמבר 2025+2.62%
אוגוסט 2025+1.11%
יולי 2025+0.99%
יוני 2025+3.2%
מאי 2025+3.51%
אפריל 2025+0.7%
מרץ 2025-1.14%
פברואר 2025-0.88%
ינואר 2025+1.46%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024-0.26%
נובמבר 2024+1.63%
אוקטובר 2024-0.11%
ספטמבר 2024+2.45%
אוגוסט 2024+0.97%
יולי 2024+0.76%
יוני 2024+1.56%
מאי 2024+2.35%
אפריל 2024-0.93%
מרץ 2024+2.9%
פברואר 2024+1.88%
ינואר 2024+0.32%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.4%
נובמבר 2023+2.84%
אוקטובר 2023-1.65%
ספטמבר 2023-1.15%
אוגוסט 2023-0.36%
יולי 2023+2.64%
יוני 2023+2.08%
מאי 2023+0.52%
אפריל 2023+1.95%
מרץ 2023+0.37%
פברואר 2023-0.39%
ינואר 2023+2.51%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.78%
נובמבר 2022+2.16%
אוקטובר 2022+2.45%
ספטמבר 2022-4.04%
אוגוסט 2022-1.1%
יולי 2022+4.49%
יוני 2022-4.17%
מאי 2022-1.76%
אפריל 2022-2.3%
מרץ 2022+1.1%
פברואר 2022-0.79%
ינואר 2022-1.76%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.25%
נובמבר 2021-0.15%
אוקטובר 2021+2.61%
ספטמבר 2021-1.7%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי אלטשולר שחם פנסיה מקיפה מסלול לבני 50-60 מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות32.11%
אג"ח מיועדות29.07%
אג"ח ממשלתיות סחירות28.39%
מזומנים ושווי מזומנים9.51%
קרנות נאמנות3.02%
הלוואות1.01%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות0.95%
אג"ח קונצרניות לא סחירות0.14%
נכסים אחרים-4.21%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים74.86%
נכסים לא סחירים25.14%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ70.58%
נכסים בחו"ל ובמט"ח29.42%
חלוקה לפי רמת סיכון
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מזומנים ואג"ח ממשלתיות66.97%
מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות34.81%
אג"ח, הלוואות ופיקדונות בדירוג BBB לפחות או עם בטוחה מספקת2.27%
השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת-4.05%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות פנסיה מקיפות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות פנסיה מקיפות במסלול 50-60 לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 8 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 1 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ושני רכיבי דמי הניהול?

פער התשואה לתקופה הוא ‎-2.27‎ נקודות אחוז, פער דמי הניהול מהצבירה הוא ‎0.00‎ נקודות אחוז, ופער דמי הניהול מההפקדה הוא ‎-0.10‎ נקודות אחוז. התשואה אינה מותאמת לסיכון, והעלות בפועל תלויה בנתוני החוסך.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־4 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.

האם מיקום המסלול משתנה בין טווחי הזמן?

לפי תשואה מצטברת ל־3 שנים המסלול מדורג במקום 6 מתוך 8, ולפי 5 שנים במקום 6 מתוך 6. הפער מלמד שהתמונה היחסית תלויה בטווח המדידה; שני המיקומים מבוססים על תשואה מדווחת ואינם מותאמים לסיכון.