לוגו אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה

אינפיניטי כללית מסלול לבני 60 ומעלה

  • מ.ה.14047
  • מסלול השקעהמדרגות / 60 ומעלה
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 7 מתוך 8 במסלול 60 ומעלה

אינפיניטי כללית מסלול לבני 60 ומעלה מדורג במקום 3 מתוך 8 בקרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול 60 ומעלה לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎10.27%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול באינפיניטי כללית מסלול לבני 60 ומעלה הם ‎‎0.17%‎‎ מצבירה ו־‎‎1.00%‎‎ מהפקדה, לעומת ‎‎0.16%‎‎ ו־‎‎1.14%‎‎ בממוצע בקבוצה, בהתאמה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.65%
מתחילת השנהתשואה6.26%
3 שניםתשואה מצטברת31.96%
דמי ניהולמצבירה0.17%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח2.21
תאריך פתיחהוותק הקופהמרץ 2022

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • בהשוואה לקרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול 60 ומעלה, פער התשואה המדווחת הוא ‎+0.80‎ נקודות אחוז. במקביל, הפער בדמי הניהול מהצבירה הוא ‎+0.01‎ נקודות אחוז והפער בדמי הניהול מההפקדה הוא ‎-0.14‎ נקודות אחוז. הרכיבים מוצגים בנפרד ואינם מהווים חישוב עלות אישית.

מה כדאי להביא בחשבון

  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־5 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל עומדת על ‎‎18.25%‎‎; ‎15.95‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. זהו שינוי או פער מהותי שכדאי להביא בחשבון בהשוואת מאפייני ההשקעה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.65%
תשואה מתחילת השנה
6.26%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
31.96%
תשואה ממוצעת 3 שנים
9.69%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.17%
דמי ניהול מהפקדה
1%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
2 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
0 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
94.2%

חשיפות ההשקעה

31.52%חשיפה למניות
18.25%חשיפה לחו"ל
13.44%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

אינפיניטי כללית מסלול לבני 60 ומעלה היא קרן פנסיה במודל השקעה תלוי גיל של אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ, המיועדת לחוסכים בני 60 ומעלה. המודל מבוסס על ההנחה שטווח החיסכון והיכולת לספוג תנודתיות משתנים עם הגיל, ולכן הקצאת הנכסים אמורה להתאים לשלב שבו נמצא החוסך. עם זאת, מדרגת הגיל אינה קובעת לבדה את רמת הסיכון. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI World ו־ת"א 125.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

יש לבחון את משקל המניות, האג״ח והנכסים בחו״ל בפועל, וכן את הזמן שנותר עד השימוש בכסף. נשמר רכיב מנייתי משמעותי לצד אג״ח ונכסים נוספים. חשוב לבדוק גם כיצד ומתי מתבצע מעבר למדרגת הגיל הבאה.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות פנסיה כלליות / משלימות · 60 ומעלההמסלול הנוכחיאינפיניטי כללית מסלול לבני 60 ומעלה
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: אוגוסט 2022 – אוגוסט 2026
49חודשים זמינים
37חודשים חיוביים
11חודשים שליליים
1ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יוני 2025, עם תשואה של 2.91%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 2.31%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.65%
יולי 2026-0.86%
יוני 2026-1.1%
מאי 2026+2.43%
אפריל 2026+2.6%
מרץ 2026-0.91%
פברואר 2026+1.35%
ינואר 2026+2.02%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+1.14%
נובמבר 2025+0.53%
אוקטובר 2025+0.79%
ספטמבר 2025+1.26%
אוגוסט 2025+0.92%
יולי 2025+1%
יוני 2025+2.91%
מאי 2025+1.57%
אפריל 2025+0.77%
מרץ 2025-0.95%
פברואר 2025+0.21%
ינואר 2025+0.39%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.52%
נובמבר 2024+1.56%
אוקטובר 2024+0.59%
ספטמבר 2024+1.1%
אוגוסט 2024+0.84%
יולי 2024+0.68%
יוני 2024+0.83%
מאי 2024+0.45%
אפריל 2024-0.81%
מרץ 2024+1.74%
פברואר 2024+1.64%
ינואר 2024+0.77%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.95%
נובמבר 2023+2.91%
אוקטובר 2023-2.17%
ספטמבר 2023-1.23%
אוגוסט 2023+0.46%
יולי 2023+2.03%
יוני 2023+1.28%
מאי 2023+2.01%
אפריל 2023+1.57%
מרץ 2023+1.45%
פברואר 2023-2.04%
ינואר 2023+1.53%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.64%
נובמבר 2022-0.24%
אוקטובר 2022+0.78%
ספטמבר 2022-2.31%
אוגוסט 20220%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי אינפיניטי כללית מסלול לבני 60 ומעלה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות38.82%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות31.5%
אג"ח ממשלתיות סחירות26.71%
מזומנים ושווי מזומנים3.56%
נכסים אחרים-0.6%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים100.6%
נכסים לא סחירים-0.6%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ88.8%
נכסים בחו"ל ובמט"ח11.2%
חלוקה לפי רמת סיכון
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח, הלוואות ופיקדונות בדירוג BBB לפחות או עם בטוחה מספקת37.91%
מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות31.5%
מזומנים ואג"ח ממשלתיות30.28%
השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת0.31%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות פנסיה כלליות / משלימות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול 60 ומעלה לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 8 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 7 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202208 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ושני רכיבי דמי הניהול?

פער התשואה לתקופה הוא ‎+0.80‎ נקודות אחוז, פער דמי הניהול מהצבירה הוא ‎+0.01‎ נקודות אחוז, ופער דמי הניהול מההפקדה הוא ‎-0.14‎ נקודות אחוז. התשואה אינה מותאמת לסיכון, והעלות בפועל תלויה בנתוני החוסך.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־5 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.

מה בולט בחשיפה של המסלול לחו״ל?

החשיפה לחו״ל עומדת על ‎‎18.25%‎‎. ‎15.95‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה לנכסים בחו״ל אינה זהה לחשיפה למט״ח, ולכן יש לבחון את שני הנתונים בנפרד.