
רעות קרן השתלמות - כספי (שקלי)
- מ.ה.1430
- מסלול השקעהמתמחים בניהול אקטיבי / כספי (שקלי)
- קהל מטרהעובדי סקטור מסויים
התשואות ל־3 ול־5 שנים הן 13.33% ו־9.31%, בהתאמה. אלו תשואות מצטברות לתקופות באורכים שונים וחופפות; הפער ביניהן אינו תשואה שנתית.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- התשואות ל־3 ול־5 שנים הן 13.33% ו־9.31%, בהתאמה. אלו תשואות מצטברות לתקופות באורכים שונים וחופפות; הפער ביניהן אינו תשואה שנתית.
- במסלול מדווחים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של 0.46% ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 0.00%. אלו ממוצעים מדווחים; העלות האישית תלויה בתנאים שנקבעו לחוסך ובסכומי הצבירה וההפקדות שלו.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.32%
- תשואה מתחילת השנה
- 2.61%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 13.33%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 9.31%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 4.26%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 1.8%
- מדד שארפ ?
- -0.78
- אלפא ?
- -1.32%
- סטיית תקן ?
- 1.71%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.46%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 20 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- 0 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 95.4%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
רעות קרן השתלמות - כספי (שקלי) היא קרן השתלמות כספית־שקלית המנוהלת על ידי רעות חברה לניהול קופות גמל בע"מ. המסלול מתמקד בנכסים שקליים סחירים ונזילים, ובהם מזומן, פיקדונות, מק״מ ואג״ח קצרות, ולכן התנודתיות בו נמוכה בדרך כלל מזו של מסלולים מנייתיים או כלליים. סביבת הריבית השקלית היא אחד הגורמים המרכזיים המשפיעים על ביצועיו.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
גם במסלול כספי התוצאה עשויה להשתנות ואינה קבועה מראש. התוצאה תלויה בריבית בנק ישראל, במשך החיים של איגרות החוב, באינפלציה, באיכות המנפיקים ובדמי הניהול. במוצר זה בולט משקל גבוה לאג״ח ממשלתיות, ולכן קיימת רגישות מסוימת לתמחור האג״ח ולשינויים בריבית. ההשוואה הרלוונטית היא למסלולים כספיים אחרים ולחלופות שקליות קצרות טווח.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2021, עם תשואה של 1.04%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה פברואר 2022, עם ירידה של 1.32%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.32% |
| יולי 2026 | +0.23% |
| יוני 2026 | +0.37% |
| מאי 2026 | +0.35% |
| אפריל 2026 | +0.33% |
| מרץ 2026 | +0.29% |
| פברואר 2026 | +0.31% |
| ינואר 2026 | +0.38% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +0.37% |
| נובמבר 2025 | +0.33% |
| אוקטובר 2025 | +0.38% |
| ספטמבר 2025 | +0.37% |
| אוגוסט 2025 | +0.38% |
| יולי 2025 | +0.24% |
| יוני 2025 | +0.47% |
| מאי 2025 | +0.27% |
| אפריל 2025 | +0.35% |
| מרץ 2025 | +0.4% |
| פברואר 2025 | +0.3% |
| ינואר 2025 | +0.32% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.41% |
| נובמבר 2024 | +0.33% |
| אוקטובר 2024 | +0.36% |
| ספטמבר 2024 | +0.35% |
| אוגוסט 2024 | +0.36% |
| יולי 2024 | +0.39% |
| יוני 2024 | +0.42% |
| מאי 2024 | +0.26% |
| אפריל 2024 | +0.24% |
| מרץ 2024 | +0.33% |
| פברואר 2024 | +0.33% |
| ינואר 2024 | +0.4% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +0.32% |
| נובמבר 2023 | +0.42% |
| אוקטובר 2023 | +0.54% |
| ספטמבר 2023 | +0.32% |
| אוגוסט 2023 | +0.48% |
| יולי 2023 | +0.43% |
| יוני 2023 | +0.32% |
| מאי 2023 | +0.3% |
| אפריל 2023 | +0.39% |
| מרץ 2023 | +0.62% |
| פברואר 2023 | -0.46% |
| ינואר 2023 | +0.29% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -0.22% |
| נובמבר 2022 | +0.22% |
| אוקטובר 2022 | +0.09% |
| ספטמבר 2022 | -0.9% |
| אוגוסט 2022 | -1.23% |
| יולי 2022 | +0.75% |
| יוני 2022 | -0.15% |
| מאי 2022 | -1.24% |
| אפריל 2022 | -0.4% |
| מרץ 2022 | -0.66% |
| פברואר 2022 | -1.32% |
| ינואר 2022 | -1.21% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | -0.09% |
| נובמבר 2021 | +1.04% |
| אוקטובר 2021 | -0.04% |
| ספטמבר 2021 | -0.57% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי רעות קרן השתלמות – כספי (שקלי) מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 83.82% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 8.71% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 3.79% |
| נכסים אחרים | 2.33% |
| הלוואות | 1.35% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 96.32% |
| נכסים לא סחירים | 3.68% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 100% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
מוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קרן ההשתלמות — רעות חברה לניהול קופות גמל בע"מ
לפי המידע הזמין, רעות חברה לניהול קופות גמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים נזילים
שפיצר/בלון בריבית פריים
- שיעור מימון מרבי
- 80%
- ריבית
- בין %פריים מינוס 0.5% לבין פריים +0.75%
הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים
שפיצר/בלון בריבית פריים
- שיעור מימון מרבי
- 50%
- ריבית
- בין %פריים מינוס 0.5% לבין פריים +0.75%
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?
הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של 0.46% ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 0.00%, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.
כיצד נכון לקרוא את התשואות ל־3 ול־5 שנים?
המסלול מציג תשואה מצטברת של 13.33% ל־3 שנים ושל 9.31% ל־5 שנים. התקופה הקצרה כלולה בארוכה. לחישוב תשואה שנתית ממוצעת נדרש חישוב גאומטרי, ולא חלוקה פשוטה במספר השנים. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות עתידיות.
המשיכו לקרוא על קרנות השתלמות
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

קרן השתלמות IRA – המדריך המלא לניהול אישי, דמי ניהול והשוואה
קרן השתלמות IRA מאפשרת לנהל את כספי ההשתלמות באופן אישי ולבחור ניירות ערך, קרנות סל ומדדים. כך בודקים התאמה, דמי ניהול, יתרונות, חסרונות וסיכונים.
קראו עוד ←
איך לבקש קרן השתלמות מהמעסיק?
איך לבקש קרן השתלמות מהמעסיק? מדריך מעשי לשכירים עם ניסוח מייל, טיפים למשא ומתן, זכאות, הפקדות, תקרות 2026 ומה לבדוק לפני שבוחרים קרן.
קראו עוד ←
הפקדה מעל התקרה לקרן השתלמות – האם זה כדאי?
הפקדה מעל התקרה לקרן השתלמות – האם זה כדאי? מדריך מלא על תקרות 2026, מיסוי, הפקדות לשכירים ולעצמאים, חלופות השקעה ומה חשוב לבדוק לפני…
קראו עוד ←





