
קרן השתלמות של העובדים באוניברסיטה העברית בירושלים מניות מניות
- מ.ה.14769
- מסלול השקעהמניות
- קהל מטרהעובדי מפעל/גוף מסויים
- רמת סיכוןסיכון גבוה מאודמעל 75% מניות
החשיפה לחו״ל היא 61.49% והחשיפה למט״ח היא 25.79%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- החשיפה לחו״ל היא 61.49% והחשיפה למט״ח היא 25.79%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
- התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים היא 20.74%. התוצאה מסכמת את התקופה ואינה מגלה את עומק הירידות או התנודות שהתרחשו במהלכה.
- במסלול מדווחים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של 0.42% ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 0.00%. אלו ממוצעים מדווחים; העלות האישית תלויה בתנאים שנקבעו לחוסך ובסכומי הצבירה וההפקדות שלו.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 1.75%
- תשואה מתחילת השנה
- 11.74%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.42%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 41 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- 1 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 93.6%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
קרן השתלמות של העובדים באוניברסיטה העברית בירושלים מניות מניות היא קרן השתלמות מנייתית המנוהלת על ידי חברת הגמל לעובדי האוניברסיטה העברית בע"מ. שוק המניות הוא מנוע הביצוע והסיכון המרכזי, והחשיפה יכולה להיווצר באמצעות מניות ישירות, קרנות סל ומכשירים עוקבי מדד בישראל ובחו״ל. בחירת החברות, הענפים והשווקים קובעת את מידת הפיזור ואת התלות באזור או בסקטור מסוים.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
המסלול עשוי להגיב בעוצמה לשינויים בציפיות הצמיחה, בריבית ובתמחור המניות. הפיזור המהותי לחו״ל מפחית תלות בשוק הישראלי, אך מוסיף רגישות להתפתחויות בשווקים זרים. החשיפה למטבע חוץ גורמת לכך שגם שינוי בשער השקל עשוי להשפיע על התוצאה. ירידות חדות הן אפשרות ממשית במסלול מנייתי, ולכן אופק ההשקעה והיכולת להתמודד עם תנודתיות הם מרכיב מרכזי בבחינת המסלול.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 8.21%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מרץ 2026, עם ירידה של 4.18%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +1.75% |
| יולי 2026 | -2.58% |
| יוני 2026 | -1.73% |
| מאי 2026 | +4.94% |
| אפריל 2026 | +8.21% |
| מרץ 2026 | -4.18% |
| פברואר 2026 | +1.16% |
| ינואר 2026 | +4.22% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +1.39% |
| נובמבר 2025 | +1.21% |
| אוקטובר 2025 | +2.14% |
| ספטמבר 2025 | +3.09% |
| אוגוסט 2025 | +0.99% |
| יולי 2025 | +2.13% |
| יוני 2025 | +3.02% |
| מאי 2025 | +3.49% |
| אפריל 2025 | -0.45% |
| מרץ 2025 | -0.42% |
| פברואר 2025 | -1.07% |
| ינואר 2025 | +1.81% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | -0.58% |
| נובמבר 2024 | +1.97% |
| אוקטובר 2024 | -0.59% |
| ספטמבר 2024 | +3.32% |
| אוגוסט 2024 | -0.41% |
| יולי 2024 | +2.18% |
| יוני 2024 | +2.23% |
| מאי 2024 | +2.21% |
| אפריל 2024 | -1.74% |
| מרץ 2024 | +4.78% |
| פברואר 2024 | +2.74% |
| ינואר 2024 | +0.78% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +2.91% |
| נובמבר 2023 | +0.83% |
| אוקטובר 2023 | -2.43% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי קרן השתלמות של העובדים באוניברסיטה העברית בירושלים מניות מניות מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 85.2% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 8.17% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 3.12% |
| קרנות נאמנות | 1.73% |
| נכסים אחרים | 0.92% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 0.86% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 98.3% |
| נכסים לא סחירים | 1.7% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 55.21% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 44.79% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קרנות השתלמות באותו מסלול השקעה
השוו בין קרנות השתלמות במסלול מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 3 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 3 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 2.14% | 10.35% | 0.00% | 0.00% | — | החברה המנהלת של קרן השתלמות של עובדי חברת החשמל לישראל בע"מ | |
| 2 | 1.89% | 12.13% | 73.78% | 74.68% | 0.19% | קרן החסכון לצבא הקבע - חברה לניהול קופות גמל בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קרנות השתלמותמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202310 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קרן ההשתלמות — חברת הגמל לעובדי האוניברסיטה העברית בע"מ
לפי המידע הזמין, חברת הגמל לעובדי האוניברסיטה העברית בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים נזילים
שפיצר/בלון/גרייס בריבית פריים — עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 80%
- ריבית
- בין פריים מינוס 0.5% לפריים מינוס 0.25%
- תקופת ההלוואה
- עד 84 חודשים
הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים
שפיצר/בלון/גרייס בריבית פריים — עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 50%
- ריבית
- בין פריים מינוס 0.5% לפריים מינוס 0.25%
- תקופת ההלוואה
- עד 84 חודשים
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
האם תשואת התקופה מספיקה להבנת הסיכון?
התשואה ב־12 החודשים האחרונים היא 20.74%. לבחינת הדרך לתוצאה יש לעיין גם בתשואות החודשיות ובמדדי הסיכון הזמינים. תוצאה לתקופה אחת אינה תחזית לתקופה הבאה.
האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?
הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של 0.42% ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 0.00%, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.
מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?
במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של 61.49% וחשיפה למט״ח של 25.79%. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.
המשיכו לקרוא על קרנות השתלמות
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

קרן השתלמות IRA – המדריך המלא לניהול אישי, דמי ניהול והשוואה
קרן השתלמות IRA מאפשרת לנהל את כספי ההשתלמות באופן אישי ולבחור ניירות ערך, קרנות סל ומדדים. כך בודקים התאמה, דמי ניהול, יתרונות, חסרונות וסיכונים.
קראו עוד ←
איך לבקש קרן השתלמות מהמעסיק?
איך לבקש קרן השתלמות מהמעסיק? מדריך מעשי לשכירים עם ניסוח מייל, טיפים למשא ומתן, זכאות, הפקדות, תקרות 2026 ומה לבדוק לפני שבוחרים קרן.
קראו עוד ←
הפקדה מעל התקרה לקרן השתלמות – האם זה כדאי?
הפקדה מעל התקרה לקרן השתלמות – האם זה כדאי? מדריך מלא על תקרות 2026, מיסוי, הפקדות לשכירים ולעצמאים, חלופות השקעה ומה חשוב לבדוק לפני…
קראו עוד ←





