מנורה לוגו

מנורה מבטחים תגמולים ופיצויים מניות סחיר

מנורה מבטחים תגמולים ופיצויים מניות סחיר מדורג במקום 5 מתוך 9 בקופות גמל במסלול מניות סחיר לפי התשואה המדווחת מתחילת השנה (‎‎9.98%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.97%
מתחילת השנהתשואה9.98%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח79.93
תאריך פתיחהוותק הקופהאוגוסט 2025

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • מנורה מבטחים תגמולים ופיצויים מניות סחיר הציג תשואה מדווחת מתחילת השנה של ‎‎9.98%‎‎, מעל הממוצע בקופות גמל במסלול מניות סחיר בפער של ‎+0.43‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 5 מתוך 9. המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.

מה כדאי להביא בחשבון

  • החשיפה לחו״ל עומדת על ‎‎1.46%‎‎; ‎45.66‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. זהו שינוי או פער מהותי שכדאי להביא בחשבון בהשוואת מאפייני ההשקעה.
  • היקף הנכסים המנוהלים במסלול הוא 79.9 מיליון ₪, מקום 9 מתוך 10 בקבוצת ההשוואה (ברבעון התחתון). היקף נכסים מתאר את גודל המסלול, אך אינו מעיד לבדו על איכות או התאמה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.97%
תשואה מתחילת השנה
9.98%

דמי ניהול

היקף נכסים

סה"כ נכסים
80 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
3 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
86.2%

חשיפות ההשקעה

97.37%חשיפה למניות
1.46%חשיפה לחו"ל
11.4%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מנורה מבטחים תגמולים ופיצויים מניות סחיר היא קופת גמל מנייתית המנוהלת על ידי מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ. שוק המניות הוא מנוע הביצוע והסיכון המרכזי, והחשיפה יכולה להיווצר באמצעות מניות ישירות, קרנות סל ומכשירים עוקבי מדד בישראל ובחו״ל. בחירת החברות, הענפים והשווקים קובעת את מידת הפיזור ואת התלות באזור או בסקטור מסוים.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

המסלול עשוי להגיב בעוצמה לשינויים בציפיות הצמיחה, בריבית ובתמחור המניות. ירידות חדות הן אפשרות ממשית במסלול מנייתי, ולכן אופק ההשקעה והיכולת להתמודד עם תנודתיות הם מרכיב מרכזי בבחינת המסלול.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל · מניות סחירהמסלול הנוכחימנורה מבטחים תגמולים ופיצויים מניות סחיר
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

לקופה זו זמינים נתונים עבור 8 חודשים בלבד. זו תקופה קצרה, ולכן הנתונים מתארים את החודשים הזמינים בלבד ואינם מספיקים לבחינת ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ינואר 2026 – אוגוסט 2026
8חודשים זמינים
6חודשים חיוביים
2חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה ינואר 2026, עם תשואה של 7.54%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה יוני 2026, עם ירידה של 8.24%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.97%
יולי 2026+0.55%
יוני 2026-8.24%
מאי 2026+2.58%
אפריל 2026+7.33%
מרץ 2026-1.36%
פברואר 2026+1.08%
ינואר 2026+7.54%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מנורה מבטחים תגמולים ופיצויים מניות סחיר מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות96.01%
מזומנים ושווי מזומנים3.76%
נכסים אחרים0.12%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות0.07%
קרנות נאמנות0.04%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים98.97%
נכסים לא סחירים1.03%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ90.45%
נכסים בחו"ל ובמט"ח9.55%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קופות גמל באותו מסלול השקעה

השוו בין קופות גמל במסלול מניות סחיר לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 9 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 5 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202601 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל — מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ

לפי המידע הזמין, מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — אין הגבלה

שיעור מימון מרבי
78%
במסלולים מנייתיים
48%
ריבית
פריים מינוס 0.5% עד פריים
תקופת ההלוואה
אין הגבלה
סכום מינימלי
10,000 ₪
עמלה
גביית עמלה של 4 ₪ לכל החזר חודשי

הערות: ניתן לקבל גרייס; מעל 500,000 ₪ נדרש משכון

הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים

שפיצר בריבית פריים — אין הגבלה

שיעור מימון מרבי
28%
ריבית
פריים מינוס 0.5% עד פריים
תקופת ההלוואה
אין הגבלה
סכום מינימלי
10,000 ₪
עמלה
גביית עמלה של 4 ₪ לכל החזר חודשי

הערות: ניתן לקבל גרייס; מעל 500,000 ₪ נדרש משכון

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה בולט בחשיפה של המסלול לחו״ל?

החשיפה לחו״ל עומדת על ‎‎1.46%‎‎. ‎45.66‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה לנכסים בחו״ל אינה זהה לחשיפה למט״ח, ולכן יש לבחון את שני הנתונים בנפרד.

מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?

המסלול מנהל 79.9 מיליון ₪ ומדורג במקום 9 מתוך 10 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת מתחילת השנה הייתה ‎‎9.98%‎‎, לעומת ‎‎9.55%‎‎ בממוצע בקרב 8 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎+0.43‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 5 מתוך 9. זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.