
מנורה מבטחים פנסיה קיימות
- מ.ה.14348
- מסלול השקעהקיימות
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 2 מתוך 3 במסלול קיימות
החשיפה לחו״ל היא 67.01% והחשיפה למט״ח היא 7.83%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- החשיפה לחו״ל היא 67.01% והחשיפה למט״ח היא 7.83%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
- התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים היא 6.85%. התוצאה מסכמת את התקופה ואינה מגלה את עומק הירידות או התנודות שהתרחשו במהלכה.
- במסלול מדווחים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של 0.15% ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 1.73%. אלו ממוצעים מדווחים; העלות האישית תלויה בתנאים שנקבעו לחוסך ובסכומי הצבירה וההפקדות שלו.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.59%
- תשואה מתחילת השנה
- 7.53%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 13.76%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 4.39%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.15%
- דמי ניהול מהפקדה
- 1.73%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 19 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- 0 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 97.1%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
מנורה מבטחים פנסיה קיימות היא קרן פנסיה של מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ המשלבת שיקולי קיימות בתהליך ההשקעה. המונח עשוי לכלול סינון חברות, העדפת מנפיקים בעלי מאפיינים סביבתיים וחברתיים או שימוש במדדי ESG, אך היישום תלוי במתודולוגיה של הגוף המנהל. לכן הכותרת „קיימות” לבדה אינה מלמדת על רמת הסיכון.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
שילוב שיקולי ESG עשוי לשנות את הרכב החברות ביחס למדד רחב וליצור פער ביצועים חיובי או שלילי מול השוק. לפי הרכב הנכסים, למוצר אופי מנייתי מובהק ולכן צפויה תנודתיות משמעותית. הפיזור לחו״ל מוסיף תלות בשווקים זרים.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 6.16%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה דצמבר 2024, עם ירידה של 4.6%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.59% |
| יולי 2026 | -1.56% |
| יוני 2026 | -1.7% |
| מאי 2026 | +3.73% |
| אפריל 2026 | +6.16% |
| מרץ 2026 | -4.22% |
| פברואר 2026 | +1.85% |
| ינואר 2026 | +2.84% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | -1.98% |
| נובמבר 2025 | +0.23% |
| אוקטובר 2025 | -0.02% |
| ספטמבר 2025 | +1.16% |
| אוגוסט 2025 | +1.49% |
| יולי 2025 | +1.67% |
| יוני 2025 | +0.18% |
| מאי 2025 | +2.06% |
| אפריל 2025 | 0% |
| מרץ 2025 | +1.08% |
| פברואר 2025 | -0.84% |
| ינואר 2025 | +0.81% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | -4.6% |
| נובמבר 2024 | -0.22% |
| אוקטובר 2024 | -2.52% |
| ספטמבר 2024 | +4.39% |
| אוגוסט 2024 | -0.59% |
| יולי 2024 | +3.13% |
| יוני 2024 | -0.7% |
| מאי 2024 | +2.52% |
| אפריל 2024 | -1.74% |
| מרץ 2024 | +4.1% |
| פברואר 2024 | +0.8% |
| ינואר 2024 | -2.37% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +2.88% |
| נובמבר 2023 | +0.4% |
| אוקטובר 2023 | -2.2% |
| ספטמבר 2023 | -2.85% |
| אוגוסט 2023 | -2.75% |
| יולי 2023 | +2.86% |
| יוני 2023 | -0.03% |
| מאי 2023 | 0% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי מנורה מבטחים פנסיה קיימות מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 71.76% |
| אג"ח מיועדות | 26.27% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 2.02% |
| נכסים אחרים | -0.05% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 82.2% |
| נכסים לא סחירים | 17.8% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 61.17% |
| נכסים בארץ | 38.83% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות | 71.76% |
| מזומנים ואג"ח ממשלתיות | 28.29% |
| השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת | -0.05% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קרנות פנסיה מקיפות באותו מסלול השקעה
השוו בין קרנות פנסיה מקיפות במסלול קיימות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 3 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 2 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 2.97% | 9.98% | 36.78% | 0.00% | 0.11% | מיטב גמל ופנסיה בע"מ | |
| 3 | 0.43% | 4.40% | 9.79% | 0.00% | 0.16% | הראל פנסיה וגמל בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קרנות פנסיה מקיפותמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202305 עד 202608.שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
האם תשואת התקופה מספיקה להבנת הסיכון?
התשואה ב־12 החודשים האחרונים היא 6.85%. לבחינת הדרך לתוצאה יש לעיין גם בתשואות החודשיות ובמדדי הסיכון הזמינים. תוצאה לתקופה אחת אינה תחזית לתקופה הבאה.
האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?
הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של 0.15% ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 1.73%, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.
מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?
במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של 67.01% וחשיפה למט״ח של 7.83%. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.
המשיכו לקרוא על קרנות פנסיה
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

משיכת קרן פנסיה ללא מס
משיכת קרן פנסיה ללא מס – מתי זה אפשרי? מדריך על תגמולים, פיצויים, מס 35%, מיעוט הכנסות, נכות, הוצאות רפואיות ומה לבדוק לפני משיכה.
קראו עוד ←
מקדם קצבה לפנסיה – איך הוא משפיע על הקצבה החודשית?
מקדם קצבה לפנסיה – איך הוא משפיע על הקצבה החודשית? מדריך עם נוסחת חישוב, דוגמאות, מקדם מובטח, ביטוח מנהלים ומה חשוב לבדוק לפני פרישה.
קראו עוד ←
פנסיה תקציבית – מי זכאי ומה חשוב לדעת
פנסיה תקציבית – מי זכאי ומה חשוב לדעת? מדריך על חישוב הקצבה, ותק, משכורת קובעת, זכויות שאירים, מס, פרישה וההבדל מול פנסיה צוברת.
קראו עוד ←





