מנורה לוגו

מנורה מבטחים פנסיה - מסלול יעד לפרישה 2030

  • מ.ה.2013
  • מסלול השקעהכללי / יעד לפרישה
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 3 מתוך 3 במסלול יעד לפרישה

החשיפה לחו״ל היא ‎‎35.14%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎13.69%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.16%
מתחילת השנהתשואה6.28%
3 שניםתשואה מצטברת32.51%
5 שניםתשואה מצטברת44.12%
דמי ניהולמצבירה0.15%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח19,030.31
תאריך פתיחהוותק הקופהנובמבר 2011

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎35.14%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎13.69%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
  • התשואות ל־3 ול־5 שנים הן ‎‎32.51%‎‎ ו־‎‎44.12%‎‎, בהתאמה. אלו תשואות מצטברות לתקופות באורכים שונים וחופפות; הפער ביניהן אינו תשואה שנתית.
  • במסלול מדווחים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.15%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎1.73%‎‎. אלו ממוצעים מדווחים; העלות האישית תלויה בתנאים שנקבעו לחוסך ובסכומי הצבירה וההפקדות שלו.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.16%
תשואה מתחילת השנה
6.28%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
32.51%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
44.12%
תשואה ממוצעת 3 שנים
9.84%
תשואה ממוצעת 5 שנים
7.58%
מדד שארפ ?
1.5
אלפא ?
2.16%
סטיית תקן ?
3.36%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.15%
דמי ניהול מהפקדה
1.73%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
19,030 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
1,032 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
80.1%

חשיפות ההשקעה

32.14%חשיפה למניות
35.14%חשיפה לחו"ל
13.69%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מנורה מבטחים פנסיה - מסלול יעד לפרישה 2030 היא קרן פנסיה בניהול אקטיבי של מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים רכיב מנייתי משמעותי, חשיפה מסוימת לשווקים בחו"ל, שילוב נכסים לא סחירים. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות פנסיה מקיפות · יעד לפרישההמסלול הנוכחימנורה מבטחים פנסיה – מסלול יעד לפרישה 2030
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
45חודשים חיוביים
15חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 2.63%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 2.29%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.16%
יולי 2026+0.04%
יוני 2026-0.19%
מאי 2026+1.82%
אפריל 2026+2.63%
מרץ 2026-1.46%
פברואר 2026+0.55%
ינואר 2026+1.62%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.73%
נובמבר 2025+1.19%
אוקטובר 2025+0.77%
ספטמבר 2025+1.74%
אוגוסט 2025+0.94%
יולי 2025+0.76%
יוני 2025+1.97%
מאי 2025+1.68%
אפריל 2025+0.9%
מרץ 2025-0.29%
פברואר 2025+0.14%
ינואר 2025+0.83%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.59%
נובמבר 2024+1.29%
אוקטובר 2024+0.27%
ספטמבר 2024+1.47%
אוגוסט 2024+0.88%
יולי 2024+0.97%
יוני 2024+0.59%
מאי 2024+0.8%
אפריל 2024-0.4%
מרץ 2024+1.62%
פברואר 2024+1.24%
ינואר 2024+0.2%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.21%
נובמבר 2023+1.79%
אוקטובר 2023-1.32%
ספטמבר 2023-0.33%
אוגוסט 2023+0.2%
יולי 2023+1.65%
יוני 2023+1.33%
מאי 2023+0.93%
אפריל 2023+1.28%
מרץ 2023+0.28%
פברואר 2023-0.66%
ינואר 2023+1.48%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-0.51%
נובמבר 2022+1.06%
אוקטובר 2022+1.36%
ספטמבר 2022-2.29%
אוגוסט 2022-0.39%
יולי 2022+1.83%
יוני 2022-0.65%
מאי 2022-1.22%
אפריל 2022-0.3%
מרץ 2022+0.68%
פברואר 2022-0.13%
ינואר 2022-0.57%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.35%
נובמבר 2021+0.21%
אוקטובר 2021+1.6%
ספטמבר 2021+0.02%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מנורה מבטחים פנסיה – מסלול יעד לפרישה 2030 מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות25.06%
אג"ח מיועדות24.5%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות12.06%
נכסים אחרים12.02%
מזומנים ושווי מזומנים8.77%
אג"ח ממשלתיות סחירות8.46%
הלוואות6.73%
קרנות נאמנות1.93%
אג"ח קונצרניות לא סחירות0.48%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים61.28%
נכסים לא סחירים38.72%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ69.36%
נכסים בחו"ל ובמט"ח30.64%
חלוקה לפי רמת סיכון
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מזומנים ואג"ח ממשלתיות41.73%
מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות25.67%
אג"ח, הלוואות ופיקדונות בדירוג BBB לפחות או עם בטוחה מספקת17.55%
השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת15.05%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות פנסיה מקיפות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות פנסיה מקיפות במסלול יעד לפרישה לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 3 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 3 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קרנות פנסיה מקיפות במסלול יעד לפרישה
1מנורה מבטחים פנסיה - מסלול יעד לפרישה 20551.59%8.44%50.28%64.33%0.15%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
2מנורה מבטחים פנסיה - מסלול יעד לפרישה 20401.38%7.53%43.50%56.79%0.15%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

כיצד נכון לקרוא את התשואות ל־3 ול־5 שנים?

המסלול מציג תשואה מצטברת של ‎‎32.51%‎‎ ל־3 שנים ושל ‎‎44.12%‎‎ ל־5 שנים. התקופה הקצרה כלולה בארוכה. לחישוב תשואה שנתית ממוצעת נדרש חישוב גאומטרי, ולא חלוקה פשוטה במספר השנים. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות עתידיות.

האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?

הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.15%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎1.73%‎‎, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.

מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?

במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של ‎‎35.14%‎‎ וחשיפה למט״ח של ‎‎13.69%‎‎. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.