מנורה לוגו

מנורה מבטחים משלימה מניות

מנורה מבטחים משלימה מניות מדורג במקום 3 מתוך 8 בקרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול מניות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎23.76%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול במנורה מבטחים משלימה מניות הם ‎‎0.26%‎‎ מצבירה ו־‎‎1.05%‎‎ מהפקדה, לעומת ‎‎0.16%‎‎ ו־‎‎1.14%‎‎ בממוצע בקבוצה, בהתאמה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה2.19%
מתחילת השנהתשואה11.25%
3 שניםתשואה מצטברת73.96%
דמי ניהולמצבירה0.26%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח1,813.58
תאריך פתיחהוותק הקופהיולי 2023

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה לקרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול מניות, פער התשואה המדווחת הוא ‎+1.18‎ נקודות אחוז. במקביל, הפער בדמי הניהול מהצבירה הוא ‎+0.10‎ נקודות אחוז והפער בדמי הניהול מההפקדה הוא ‎-0.09‎ נקודות אחוז. הרכיבים מוצגים בנפרד ואינם מהווים חישוב עלות אישית.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎63.41%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎21.77%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
2.19%
תשואה מתחילת השנה
11.25%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
73.96%
תשואה ממוצעת 3 שנים
20.27%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.26%
דמי ניהול מהפקדה
1.05%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
1,814 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
154 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
91.2%

חשיפות ההשקעה

97%חשיפה למניות
63.41%חשיפה לחו"ל
21.77%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מנורה מבטחים משלימה מניות היא קרן פנסיה מנייתית המנוהלת על ידי מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ. שוק המניות הוא מנוע הביצוע והסיכון המרכזי, והחשיפה יכולה להיווצר באמצעות מניות ישירות, קרנות סל ומכשירים עוקבי מדד בישראל ובחו״ל. בחירת החברות, הענפים והשווקים קובעת את מידת הפיזור ואת התלות באזור או בסקטור מסוים.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

המסלול עשוי להגיב בעוצמה לשינויים בציפיות הצמיחה, בריבית ובתמחור המניות. הפיזור המהותי לחו״ל מפחית תלות בשוק הישראלי, אך מוסיף רגישות להתפתחויות בשווקים זרים. החשיפה למטבע חוץ גורמת לכך שגם שינוי בשער השקל עשוי להשפיע על התוצאה. ירידות חדות הן אפשרות ממשית במסלול מנייתי, ולכן אופק ההשקעה והיכולת להתמודד עם תנודתיות הם מרכיב מרכזי בבחינת המסלול.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות פנסיה כלליות / משלימות · מניותהמסלול הנוכחימנורה מבטחים משלימה מניות
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: אוגוסט 2023 – אוגוסט 2026
37חודשים זמינים
29חודשים חיוביים
8חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 7.65%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מרץ 2026, עם ירידה של 5.07%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+2.19%
יולי 2026-0.82%
יוני 2026-2.25%
מאי 2026+3.73%
אפריל 2026+7.65%
מרץ 2026-5.07%
פברואר 2026+1.09%
ינואר 2026+4.79%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+2.11%
נובמבר 2025+2.16%
אוקטובר 2025+2.38%
ספטמבר 2025+4.16%
אוגוסט 2025+1.81%
יולי 2025+1.77%
יוני 2025+5.75%
מאי 2025+5.26%
אפריל 2025+1.16%
מרץ 2025-3.12%
פברואר 2025-1.33%
ינואר 2025+3.13%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.74%
נובמבר 2024+3.04%
אוקטובר 2024+0.52%
ספטמבר 2024+2.61%
אוגוסט 2024+1.21%
יולי 2024+1.87%
יוני 2024+0.96%
מאי 2024+2.09%
אפריל 2024-2.94%
מרץ 2024+3.7%
פברואר 2024+4.72%
ינואר 2024+0.99%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+3.68%
נובמבר 2023+3.72%
אוקטובר 2023-4.18%
ספטמבר 2023-2.07%
אוגוסט 2023+1.88%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מנורה מבטחים משלימה מניות מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות72.91%
מזומנים ושווי מזומנים24.53%
קרנות נאמנות1.88%
נכסים אחרים0.42%
אג"ח ממשלתיות סחירות0.24%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות0.03%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים99.19%
נכסים לא סחירים0.81%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ55.37%
נכסים בחו"ל ובמט"ח44.63%
חלוקה לפי רמת סיכון
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות74.78%
מזומנים ואג"ח ממשלתיות24.77%
השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת0.45%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות פנסיה כלליות / משלימות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 8 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 3 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול מניות
1אלטשולר שחם פנסיה כללית מניות3.37%10.06%65.76%54.15%0.18%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
2מיטב פנסיה כללית מניות2.48%11.12%76.01%77.03%0.14%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
4הראל פנסיה כללית מניות1.85%11.88%73.29%74.01%0.15%הראל פנסיה וגמל בע"מ
5מור פנסיה כללית - מניות1.79%15.19%83.12%0.00%0.18%מור גמל ופנסיה בע"מ
6הפניקס פנסיה משלימה - מניות1.73%10.38%76.07%76.40%0.13%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
7מגדל מקפת משלימה מניות1.16%11.07%75.87%76.65%0.18%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
8כלל פנסיה משלימה מניות0.96%13.21%77.67%0.00%0.19%כלל פנסיה וגמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202308 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ושני רכיבי דמי הניהול?

פער התשואה לתקופה הוא ‎+1.18‎ נקודות אחוז, פער דמי הניהול מהצבירה הוא ‎+0.10‎ נקודות אחוז, ופער דמי הניהול מההפקדה הוא ‎-0.09‎ נקודות אחוז. התשואה אינה מותאמת לסיכון, והעלות בפועל תלויה בנתוני החוסך.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־7 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.

מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?

במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של ‎‎63.41%‎‎ וחשיפה למט״ח של ‎‎21.77%‎‎. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.