מיטב לוגו

מיטב השתלמות קיימות

  • מ.ה.15358
  • מסלול השקעהקיימות
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון גבוה מאודמעל 75% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 1 מתוך 2 במסלול קיימות

החשיפה לחו״ל היא ‎‎98.77%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎4.09%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה3.94%
מתחילת השנהתשואה12.14%
דמי ניהולמצבירה0.55%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח501.24
תאריך פתיחהוותק הקופהיוני 2024

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎98.77%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎4.09%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
  • התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים היא ‎‎20.31%‎‎. התוצאה מסכמת את התקופה ואינה מגלה את עומק הירידות או התנודות שהתרחשו במהלכה.
  • במסלול מדווחים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.55%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎0.00%‎‎. אלו ממוצעים מדווחים; העלות האישית תלויה בתנאים שנקבעו לחוסך ובסכומי הצבירה וההפקדות שלו.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
3.94%
תשואה מתחילת השנה
12.14%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.55%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
501 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
21 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
99.2%

חשיפות ההשקעה

98.77%חשיפה למניות
98.77%חשיפה לחו"ל
4.09%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מיטב השתלמות קיימות היא קרן השתלמות של מיטב גמל ופנסיה בע"מ המשלבת שיקולי קיימות בתהליך ההשקעה. המונח עשוי לכלול סינון חברות, העדפת מנפיקים בעלי מאפיינים סביבתיים וחברתיים או שימוש במדדי ESG, אך היישום תלוי במתודולוגיה של הגוף המנהל. לכן הכותרת „קיימות” לבדה אינה מלמדת על רמת הסיכון. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים S&P 500 ו־מדד המק״מ.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

שילוב שיקולי ESG עשוי לשנות את הרכב החברות ביחס למדד רחב וליצור פער ביצועים חיובי או שלילי מול השוק. לפי הרכב הנכסים, למוצר אופי מנייתי מובהק ולכן צפויה תנודתיות משמעותית. הפיזור לחו״ל מוסיף תלות בשווקים זרים.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות השתלמות · קיימותהמסלול הנוכחימיטב השתלמות קיימות
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: אוגוסט 2024 – אוגוסט 2026
25חודשים זמינים
17חודשים חיוביים
8חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 9.8%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מרץ 2026, עם ירידה של 6.21%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+3.94%
יולי 2026-1.45%
יוני 2026+0.63%
מאי 2026+4.09%
אפריל 2026+9.8%
מרץ 2026-6.21%
פברואר 2026-0.64%
ינואר 2026+2.14%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.57%
נובמבר 2025+0.23%
אוקטובר 2025+2.94%
ספטמבר 2025+3.4%
אוגוסט 2025+2.09%
יולי 2025+2.7%
יוני 2025+5.06%
מאי 2025+5.36%
אפריל 2025-1.96%
מרץ 2025-4.13%
פברואר 2025-3.45%
ינואר 2025+2.12%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024-2.68%
נובמבר 2024+4.85%
אוקטובר 2024-1.14%
ספטמבר 2024+2.56%
אוגוסט 2024+1.13%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מיטב השתלמות קיימות מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח ממשלתיות סחירות82.02%
מזומנים ושווי מזומנים14.88%
נכסים אחרים1.56%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות1.54%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים99.99%
נכסים לא סחירים0.01%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ87.57%
נכסים בחו"ל ובמט"ח12.43%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות השתלמות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות השתלמות במסלול קיימות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 2 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 1 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קרנות השתלמות במסלול קיימות
2הראל השתלמות קיימות0.55%4.43%0.00%0.00%0.57%הראל פנסיה וגמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202408 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קרן ההשתלמות — מיטב גמל ופנסיה בע"מ

לפי המידע הזמין, מיטב גמל ופנסיה בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.5%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
30,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
50%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.5%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
30,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

האם תשואת התקופה מספיקה להבנת הסיכון?

התשואה ב־12 החודשים האחרונים היא ‎‎20.31%‎‎. לבחינת הדרך לתוצאה יש לעיין גם בתשואות החודשיות ובמדדי הסיכון הזמינים. תוצאה לתקופה אחת אינה תחזית לתקופה הבאה.

האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?

הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.55%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎0.00%‎‎, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.

מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?

במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של ‎‎98.77%‎‎ וחשיפה למט״ח של ‎‎4.09%‎‎. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.