מיטב לוגו

מיטב גמל עוקב מדדי אג"ח

מיטב גמל עוקב מדדי אג"ח מדורג במקום 2 מתוך 5 בקופות גמל במסלול עוקב מדדי אג"ח לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎-4.24%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־6 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה-1.36%
מתחילת השנהתשואה-3.08%
3 שניםתשואה מצטברת1.61%
5 שניםתשואה מצטברת1.95%
דמי ניהולמצבירה0.61%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח300.58
תאריך פתיחהוותק הקופהדצמבר 2015

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע, אך גם דמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו. הפערים הם ‎+0.40‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎+0.07‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־6 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
-1.36%
תשואה מתחילת השנה
-3.08%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
1.61%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
1.95%
תשואה ממוצעת 3 שנים
0.53%
תשואה ממוצעת 5 שנים
0.39%
מדד שארפ ?
-0.47
אלפא ?
-2.76%
סטיית תקן ?
6.73%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.61%
דמי ניהול מהפקדה
0.06%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
301 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
-16 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
99.1%

חשיפות ההשקעה

23.18%חשיפה למניות
100%חשיפה לחו"ל
100%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מיטב גמל עוקב מדדי אג"ח היא קופת גמל של מיטב גמל ופנסיה בע"מ שנועדה לעקוב אחר מדדי אג״ח. בניגוד למסלול אג״חי אקטיבי, בחירת ניירות הערך נגזרת בעיקר מהרכב המדדים וכללי המעקב, ולכן איכות המוצר נבחנת גם לפי המדדים שנבחרו, עלויות המעקב וסטיית העקיבה. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI ACWI, Barclays Global Aggregate Corporate Bond Index ו־מדד המק״מ.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

רמת הסיכון מושפעת מאיכות האשראי של המנפיקים במדדים, מהמח״מ ומשינויים במרווחי האשראי ובריבית. החשיפה הגבוהה לחו״ל מוסיפה תלות בשווקים זרים. חשיפה מהותית למטבע חוץ גורמת לכך שגם שערי החליפין עשויים להשפיע על התוצאה בשקלים. פיזור רחב במדד מפחית תלות במנפיק יחיד, אך אינו מבטל ירידות רוחביות בשוק האשראי.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קופות גמל · עוקב מדדי אג"חהמסלול הנוכחימיטב גמל עוקב מדדי אג"ח
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
29חודשים חיוביים
31חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יוני 2026, עם תשואה של 5.92%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 3.45%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026-1.36%
יולי 2026+1.58%
יוני 2026+5.92%
מאי 2026-2.49%
אפריל 2026-3.35%
מרץ 2026-1.78%
פברואר 2026+1.19%
ינואר 2026-2.5%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025-2.06%
נובמבר 2025+0.33%
אוקטובר 2025-0.21%
ספטמבר 2025+0.76%
אוגוסט 2025-0.71%
יולי 2025+1.19%
יוני 2025-1.58%
מאי 2025-1.63%
אפריל 2025-1.42%
מרץ 2025+2.66%
פברואר 2025-0.15%
ינואר 2025-0.69%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024-0.71%
נובמבר 2024-0.45%
אוקטובר 2024-1.4%
ספטמבר 2024+2.79%
אוגוסט 2024-0.92%
יולי 2024+2.13%
יוני 2024+2.63%
מאי 2024+0.74%
אפריל 2024-0.15%
מרץ 2024+4.35%
פברואר 2024-1.89%
ינואר 2024+0.65%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.21%
נובמבר 2023-2.15%
אוקטובר 2023+2.83%
ספטמבר 2023-1.02%
אוגוסט 2023+1.91%
יולי 2023+1.72%
יוני 2023+0.91%
מאי 2023+1.16%
אפריל 2023+2.82%
מרץ 2023+0.41%
פברואר 2023-1.59%
ינואר 2023+2.42%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.26%
נובמבר 2022+0.56%
אוקטובר 2022+1.06%
ספטמבר 2022-3.45%
אוגוסט 2022-1.84%
יולי 2022+2.87%
יוני 2022-1.3%
מאי 2022-2.06%
אפריל 2022-1.95%
מרץ 2022+0.22%
פברואר 2022-1.53%
ינואר 2022-2.42%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+0.51%
נובמבר 2021+0.48%
אוקטובר 2021+1.33%
ספטמבר 2021-0.28%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מיטב גמל עוקב מדדי אג"ח מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח ממשלתיות סחירות47.19%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות33.17%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות15.87%
מזומנים ושווי מזומנים2.9%
נכסים אחרים0.86%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים99.38%
נכסים לא סחירים0.62%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בחו"ל ובמט"ח53.71%
נכסים בארץ46.29%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קופות גמל באותו מסלול השקעה

השוו בין קופות גמל במסלול עוקב מדדי אג"ח לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 5 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 2 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל — מיטב גמל ופנסיה בע"מ

לפי המידע הזמין, מיטב גמל ופנסיה בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.

הלוואה כנגד כספים נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
80%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.5%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
30,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
70%
במסלולים מנייתיים
50%
ריבית
פריים מינוס 0.5%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
30,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים

שפיצר בריבית פריים — עד 60 חודשים

שיעור מימון מרבי
30%
במסלולים מנייתיים
30%
ריבית
פריים מינוס 0.5%
תקופת ההלוואה
עד 60 חודשים
סכום מינימלי
30,000 ₪
סכום מרבי
1,000,000 ₪

הערות: ניתן לקבל גרייס

בדיקת זכאות ותנאים עדכניים באתר הגוף המנהלהקישור נפתח באתר חיצוני של הגוף המנהל

התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע, אך גם דמי הניהול מהצבירה גבוהים ממנו. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?

דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם ‎‎0.61%‎‎, לעומת ‎‎0.55%‎‎ בממוצע בקרב 4 מסלולים אחרים. מדובר בפער של ‎+0.07‎ נקודות אחוז.

האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?

החשיפה למניות עומדת על ‎‎23.18%‎‎. ‎23.18‎ נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.