לוגו של מור פנסיה וגמל

מור פנסיה מקיפה - עוקב מדדי מניות

מור פנסיה מקיפה - עוקב מדדי מניות מדורג במקום 5 מתוך 9 בקרנות פנסיה מקיפות במסלול עוקב מדדי מניות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎11.17%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול במור פנסיה מקיפה - עוקב מדדי מניות הם ‎‎0.19%‎‎ מצבירה ו־‎‎1.05%‎‎ מהפקדה, לעומת ‎‎0.15%‎‎ ו־‎‎1.41%‎‎ בממוצע בקבוצה, בהתאמה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.53%
מתחילת השנהתשואה8.29%
3 שניםתשואה מצטברת33.5%
דמי ניהולמצבירה0.19%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח395.73
תאריך פתיחהוותק הקופהפברואר 2022

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה לקרנות פנסיה מקיפות במסלול עוקב מדדי מניות, פער התשואה המדווחת הוא ‎-2.44‎ נקודות אחוז. במקביל, הפער בדמי הניהול מהצבירה הוא ‎+0.04‎ נקודות אחוז והפער בדמי הניהול מההפקדה הוא ‎-0.36‎ נקודות אחוז. הרכיבים מוצגים בנפרד ואינם מהווים חישוב עלות אישית.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־4 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.53%
תשואה מתחילת השנה
8.29%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
33.5%
תשואה ממוצעת 3 שנים
10.11%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.19%
דמי ניהול מהפקדה
1.05%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
396 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
0 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
94.9%

חשיפות ההשקעה

69.85%חשיפה למניות
69.85%חשיפה לחו"ל
70.02%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מור פנסיה מקיפה - עוקב מדדי מניות היא קרן פנסיה במסלול עוקב מדדים בגישה גמישה של מור גמל ופנסיה בע"מ. המסלול אינו מוגבל למדד יחיד, אלא יכול לשלב מדדי מניות ואג״ח ולשנות את המשקל ביניהם במסגרת מדיניות ההשקעה. בחירת המדדים והמשקל שניתן לכל אחד מהם הם החלטת ניהול מהותית. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI World.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הסיכון תלוי לא רק בביצועי המדדים עצמם, אלא גם בתמהיל ביניהם ובקצב השינויים בהקצאה. הרכיב המנייתי דומיננטי בתקופת הדיווח האחרונה. חלק מהחשיפה נוצר בחו״ל, כך שהביצועים מושפעים גם משווקים בינלאומיים. חשיפה למטבע חוץ מוסיפה רגישות לשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות פנסיה מקיפות · עוקב מדדי מניותהמסלול הנוכחימור פנסיה מקיפה – עוקב מדדי מניות
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: מאי 2022 – אוגוסט 2026
52חודשים זמינים
38חודשים חיוביים
13חודשים שליליים
1ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יוני 2026, עם תשואה של 4.63%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 4.67%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.53%
יולי 2026+0.36%
יוני 2026+4.63%
מאי 2026+1.36%
אפריל 2026+3.25%
מרץ 2026-3.87%
פברואר 2026+1.46%
ינואר 2026+0.5%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025-1.08%
נובמבר 2025+0.35%
אוקטובר 2025+1.01%
ספטמבר 2025+2.38%
אוגוסט 2025+1.18%
יולי 2025+1.74%
יוני 2025+0.56%
מאי 2025+2.46%
אפריל 2025-1.3%
מרץ 2025-0.41%
פברואר 2025-1.42%
ינואר 2025+0.29%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024-1.94%
נובמבר 2024+1.93%
אוקטובר 2024-0.92%
ספטמבר 2024+2.84%
אוגוסט 2024-0.79%
יולי 2024+0.83%
יוני 2024+3.58%
מאי 2024+2.59%
אפריל 2024-1.03%
מרץ 2024+4.28%
פברואר 2024+1.96%
ינואר 2024+1.01%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.46%
נובמבר 2023+0.68%
אוקטובר 2023+1.1%
ספטמבר 2023-1.96%
אוגוסט 2023+0.64%
יולי 2023+2.7%
יוני 2023+2.8%
מאי 2023+1.79%
אפריל 2023+1.65%
מרץ 2023+1.14%
פברואר 2023+1.68%
ינואר 2023+2.87%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-2.9%
נובמבר 2022+2.6%
אוקטובר 2022+3.59%
ספטמבר 2022-4.67%
אוגוסט 2022-1.93%
יולי 2022+1.04%
יוני 2022+0.09%
מאי 20220%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מור פנסיה מקיפה – עוקב מדדי מניות מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח ממשלתיות סחירות29.21%
אג"ח מיועדות29.11%
מזומנים ושווי מזומנים16.34%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות11.15%
קרנות נאמנות7.57%
פיקדונות6.35%
נכסים אחרים0.26%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים90.92%
נכסים לא סחירים9.08%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ82.41%
נכסים בחו"ל ובמט"ח17.59%
חלוקה לפי רמת סיכון
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מזומנים ואג"ח ממשלתיות74.66%
מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות18.72%
אג"ח, הלוואות ופיקדונות בדירוג BBB לפחות או עם בטוחה מספקת6.35%
השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת0.26%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות פנסיה מקיפות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות פנסיה מקיפות במסלול עוקב מדדי מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 9 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 9 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202205 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ושני רכיבי דמי הניהול?

פער התשואה לתקופה הוא ‎-2.44‎ נקודות אחוז, פער דמי הניהול מהצבירה הוא ‎+0.04‎ נקודות אחוז, ופער דמי הניהול מההפקדה הוא ‎-0.36‎ נקודות אחוז. התשואה אינה מותאמת לסיכון, והעלות בפועל תלויה בנתוני החוסך.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־4 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.

מה בולט בחשיפה של המסלול למט״ח?

החשיפה למט״ח עומדת על ‎‎70.02%‎‎. ‎10.21‎ נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למט״ח עשויה להשפיע על התשואה, אך אינה זהה לחשיפה לנכסים בחו״ל.