לוגו של מור פנסיה וגמל

מור חיסכון לילד - הלכה

  • מ.ה.9113
  • מסלול השקעההלכתי / הלכה יהודית
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון גבוה מאודמעל 75% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 1 מתוך 8 במסלול הלכה יהודית

מור חיסכון לילד - הלכה מדורג במקום 1 מתוך 8 בתוכניות חיסכון לכל ילד במסלול הלכה יהודית לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎21.32%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־9 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה2.19%
מתחילת השנהתשואה11.22%
3 שניםתשואה מצטברת67.92%
5 שניםתשואה מצטברת71.95%
דמי ניהולמצבירה0.01%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח138.21
תאריך פתיחהוותק הקופהנובמבר 2016

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • מור חיסכון לילד - הלכה הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎21.32%‎‎, מעל הממוצע בתוכניות חיסכון לכל ילד במסלול הלכה יהודית בפער של ‎+9.49‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 1 מתוך 8. המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־9 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.

מה כדאי להביא בחשבון

  • החשיפה למניות עומדת על ‎‎96.38%‎‎; ‎25.37‎ נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. זהו שינוי או פער מהותי שכדאי להביא בחשבון בהשוואת מאפייני ההשקעה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
2.19%
תשואה מתחילת השנה
11.22%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
67.92%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
71.95%
תשואה ממוצעת 3 שנים
18.86%
תשואה ממוצעת 5 שנים
11.45%
מדד שארפ ?
1.22
אלפא ?
2.64%
סטיית תקן ?
7.99%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.01%
דמי ניהול מהפקדה
0%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
138 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
5 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
99.7%

חשיפות ההשקעה

96.38%חשיפה למניות
67.24%חשיפה לחו"ל
23.97%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מור חיסכון לילד - הלכה הוא מסלול חיסכון לכל ילד המנוהל על ידי מור גמל ופנסיה בע"מ. המסלול משלב מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן ונכסים נוספים בהתאם לרמת הסיכון שהוגדרה, במטרה לאזן בין צמיחה לטווח ארוך לבין תנודתיות. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI World.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

מאחר שהחיסכון מיועד בדרך כלל לשנים רבות, יש לבחון את רמת הסיכון ביחס לגיל הילד ולזמן שנותר עד המשיכה. הרכיב המנייתי דומיננטי ולכן קיימת אפשרות לירידות משמעותיות. רכיב האג״ח מוסיף רגישות לריבית ולאיכות האשראי.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
תוכניות חיסכון לכל ילד · הלכה יהודיתהמסלול הנוכחימור חיסכון לילד – הלכה
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
42חודשים חיוביים
18חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 8.07%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מרץ 2026, עם ירידה של 4.47%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+2.19%
יולי 2026-0.63%
יוני 2026-2.46%
מאי 2026+3.17%
אפריל 2026+8.07%
מרץ 2026-4.47%
פברואר 2026+1.05%
ינואר 2026+4.33%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+1.49%
נובמבר 2025+1.41%
אוקטובר 2025+2.28%
ספטמבר 2025+3.62%
אוגוסט 2025+0.92%
יולי 2025+2%
יוני 2025+5.23%
מאי 2025+5.21%
אפריל 2025+0.73%
מרץ 2025-3.05%
פברואר 2025-0.78%
ינואר 2025+2.52%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.56%
נובמבר 2024+2.88%
אוקטובר 2024+0.19%
ספטמבר 2024+2.67%
אוגוסט 2024+1.49%
יולי 2024+1.45%
יוני 2024+1.93%
מאי 2024+2.33%
אפריל 2024-2.78%
מרץ 2024+3.66%
פברואר 2024+3.79%
ינואר 2024+0.61%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.03%
נובמבר 2023+3.57%
אוקטובר 2023-2.49%
ספטמבר 2023-1.35%
אוגוסט 2023+0.05%
יולי 2023+2.07%
יוני 2023+1.42%
מאי 2023+0.88%
אפריל 2023+1.25%
מרץ 2023+0.8%
פברואר 2023-1.39%
ינואר 2023+1.65%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.52%
נובמבר 2022+0.25%
אוקטובר 2022+2.03%
ספטמבר 2022-3.34%
אוגוסט 2022-1.17%
יולי 2022+2.71%
יוני 2022-1.58%
מאי 2022-1.96%
אפריל 2022-0.28%
מרץ 2022+0.6%
פברואר 2022-0.76%
ינואר 2022-1.31%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+0.86%
נובמבר 2021+0.39%
אוקטובר 2021+1.04%
ספטמבר 2021-0.06%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מור חיסכון לילד – הלכה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות46.33%
אג"ח ממשלתיות סחירות27.44%
מזומנים ושווי מזומנים17.39%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות8.02%
קרנות נאמנות0.45%
נכסים אחרים0.37%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים100.14%
נכסים לא סחירים-0.14%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ84.31%
נכסים בחו"ל ובמט"ח15.69%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

תוכניות חיסכון לכל ילד באותו מסלול השקעה

השוו בין תוכניות חיסכון לכל ילד במסלול הלכה יהודית לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 8 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 1 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?

החשיפה למניות עומדת על ‎‎96.38%‎‎. ‎25.37‎ נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה ‎‎21.32%‎‎, לעומת ‎‎11.83%‎‎ בממוצע בקרב 7 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎+9.49‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 1 מתוך 8. זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־9 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.