לוגו של מגדל ביטוח

מגדל מקפת משלימה מניות סחיר

מגדל מקפת משלימה מניות סחיר מדורג במקום 2 מתוך 6 בקרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול מניות סחיר לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎28.43%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול במגדל מקפת משלימה מניות סחיר הם ‎‎0.18%‎‎ מצבירה ו־‎‎1.12%‎‎ מהפקדה, לעומת ‎‎0.18%‎‎ ו־‎‎0.95%‎‎ בממוצע בקבוצה, בהתאמה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה-0.27%
מתחילת השנהתשואה10.17%
דמי ניהולמצבירה0.18%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח184.29
תאריך פתיחהוותק הקופהפברואר 2025

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־10 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה לקרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול מניות סחיר, פער התשואה המדווחת הוא ‎+4.21‎ נקודות אחוז. במקביל, הפער בדמי הניהול מהצבירה הוא ‎+0.00‎ נקודות אחוז והפער בדמי הניהול מההפקדה הוא ‎+0.17‎ נקודות אחוז. הרכיבים מוצגים בנפרד ואינם מהווים חישוב עלות אישית.
  • החשיפה לחו״ל עומדת על ‎‎2.74%‎‎; ‎27.52‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. זהו שינוי או פער מהותי שכדאי להביא בחשבון בהשוואת מאפייני ההשקעה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
-0.27%
תשואה מתחילת השנה
10.17%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.18%
דמי ניהול מהפקדה
1.12%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
184 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
12 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
86.7%

חשיפות ההשקעה

103.74%חשיפה למניות
2.74%חשיפה לחו"ל
0.82%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון. ערך חשיפה הגבוה מ־100% עשוי להופיע בשל שימוש בנגזרים או בשל אופן חישוב החשיפה בדיווח.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מגדל מקפת משלימה מניות סחיר היא קרן פנסיה מנייתית המנוהלת על ידי מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ. שוק המניות הוא מנוע הביצוע והסיכון המרכזי, והחשיפה יכולה להיווצר באמצעות מניות ישירות, קרנות סל ומכשירים עוקבי מדד בישראל ובחו״ל. בחירת החברות, הענפים והשווקים קובעת את מידת הפיזור ואת התלות באזור או בסקטור מסוים.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

המסלול עשוי להגיב בעוצמה לשינויים בציפיות הצמיחה, בריבית ובתמחור המניות. ירידות חדות הן אפשרות ממשית במסלול מנייתי, ולכן אופק ההשקעה והיכולת להתמודד עם תנודתיות הם מרכיב מרכזי בבחינת המסלול.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות פנסיה כלליות / משלימות · מניות סחירהמסלול הנוכחימגדל מקפת משלימה מניות סחיר
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: מרץ 2025 – אוגוסט 2026
18חודשים זמינים
14חודשים חיוביים
4חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יוני 2025, עם תשואה של 10.91%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה יוני 2026, עם ירידה של 8.97%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026-0.27%
יולי 2026+0.8%
יוני 2026-8.97%
מאי 2026+3.3%
אפריל 2026+8.41%
מרץ 2026-2.23%
פברואר 2026+1.65%
ינואר 2026+8.17%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+4.81%
נובמבר 2025+4.09%
אוקטובר 2025+3.11%
ספטמבר 2025+3.63%
אוגוסט 2025+1.1%
יולי 2025+1.18%
יוני 2025+10.91%
מאי 2025+6.52%
אפריל 2025+4.85%
מרץ 2025-3.77%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מגדל מקפת משלימה מניות סחיר מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות91.24%
מזומנים ושווי מזומנים9.2%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות0.11%
נכסים אחרים-0.54%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים99.69%
נכסים לא סחירים0.31%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ87.36%
נכסים בחו"ל ובמט"ח12.64%
חלוקה לפי רמת סיכון
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות91.24%
מזומנים ואג"ח ממשלתיות9.2%
השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת-0.43%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות פנסיה כלליות / משלימות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול מניות סחיר לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 8 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 6 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202503 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ושני רכיבי דמי הניהול?

פער התשואה לתקופה הוא ‎+4.21‎ נקודות אחוז, פער דמי הניהול מהצבירה הוא ‎+0.00‎ נקודות אחוז, ופער דמי הניהול מההפקדה הוא ‎+0.17‎ נקודות אחוז. התשואה אינה מותאמת לסיכון, והעלות בפועל תלויה בנתוני החוסך.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־10 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.

מה בולט בחשיפה של המסלול לחו״ל?

החשיפה לחו״ל עומדת על ‎‎2.74%‎‎. ‎27.52‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה לנכסים בחו״ל אינה זהה לחשיפה למט״ח, ולכן יש לבחון את שני הנתונים בנפרד.