לוגו של מגדל ביטוח

מגדל מקפת משלימה כללי

  • מ.ה.2145
  • מסלול השקעהכללי
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 8 מתוך 19 במסלול כללי

מגדל מקפת משלימה כללי מדורג במקום 2 מתוך 19 בקרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול כללי לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎13.17%‎‎, ברבעון העליון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־10 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.82%
מתחילת השנהתשואה6.95%
3 שניםתשואה מצטברת41.26%
5 שניםתשואה מצטברת43.46%
דמי ניהולמצבירה0.18%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח1,140.93
תאריך פתיחהוותק הקופהספטמבר 2012

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • מגדל מקפת משלימה כללי הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎13.17%‎‎, מעל הממוצע בקרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול כללי בפער של ‎+5.11‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 2 מתוך 19 (ברבעון העליון). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־10 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בחודש הדיווח נרשמה במסלול צבירה נטו חיובית של 13.3 מיליון ₪, מקום 3 מתוך 19 בקבוצה. זהו נתון על תנועת כספים בחודש אחד, לא מדד לביצועים עתידיים.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.82%
תשואה מתחילת השנה
6.95%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
41.26%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
43.46%
תשואה ממוצעת 3 שנים
12.2%
תשואה ממוצעת 5 שנים
7.48%
מדד שארפ ?
1.04
אלפא ?
0.6%
סטיית תקן ?
5.85%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.18%
דמי ניהול מהפקדה
1.12%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
1,141 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
13 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
82.1%

חשיפות ההשקעה

49.79%חשיפה למניות
42.64%חשיפה לחו"ל
18.96%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מגדל מקפת משלימה כללי היא קרן פנסיה בניהול אקטיבי של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים מדד אג״ח ממשלתי כללי. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם תשתיות ו־נדל"ן, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים רכיב מנייתי משמעותי, פיזור מהותי לחו"ל, רגישות לשינויים בשערי החליפין, שילוב נכסים לא סחירים. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות פנסיה כלליות / משלימות · כלליהמסלול הנוכחימגדל מקפת משלימה כללי
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
43חודשים חיוביים
17חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 3.97%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 4.17%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.82%
יולי 2026-0.03%
יוני 2026-0.66%
מאי 2026+2.06%
אפריל 2026+3.97%
מרץ 2026-2.3%
פברואר 2026+0.81%
ינואר 2026+2.21%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+1.04%
נובמבר 2025+1.13%
אוקטובר 2025+1.42%
ספטמבר 2025+2.1%
אוגוסט 2025+0.87%
יולי 2025+0.87%
יוני 2025+3.44%
מאי 2025+2.12%
אפריל 2025+0.94%
מרץ 2025-1.28%
פברואר 2025+0.34%
ינואר 2025+1.17%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.79%
נובמבר 2024+2.24%
אוקטובר 2024+0.38%
ספטמבר 2024+1.47%
אוגוסט 2024+1.32%
יולי 2024+1.39%
יוני 2024+0.66%
מאי 2024+1.14%
אפריל 2024-1.41%
מרץ 2024+2.38%
פברואר 2024+2.07%
ינואר 2024+0.04%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.48%
נובמבר 2023+2.97%
אוקטובר 2023-2.7%
ספטמבר 2023-1.17%
אוגוסט 2023+0.14%
יולי 2023+2.21%
יוני 2023+1.83%
מאי 2023+0.85%
אפריל 2023+0.96%
מרץ 2023+0.83%
פברואר 2023-1.62%
ינואר 2023+2.38%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.69%
נובמבר 2022+0.88%
אוקטובר 2022+2.16%
ספטמבר 2022-4.17%
אוגוסט 2022-1.38%
יולי 2022+3.01%
יוני 2022-2.13%
מאי 2022-2.04%
אפריל 2022-1.81%
מרץ 2022+0.67%
פברואר 2022-0.65%
ינואר 2022-1.91%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.75%
נובמבר 2021+0.09%
אוקטובר 2021+2.13%
ספטמבר 2021-0.54%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מגדל מקפת משלימה כללי מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות32.13%
מזומנים ושווי מזומנים20.89%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות15.02%
אג"ח ממשלתיות סחירות13.13%
נכסים אחרים11.76%
הלוואות6.18%
אג"ח קונצרניות לא סחירות0.6%
קרנות נאמנות0.27%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים80.21%
נכסים לא סחירים19.79%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ65.76%
נכסים בחו"ל ובמט"ח34.24%
חלוקה לפי רמת סיכון
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מזומנים ואג"ח ממשלתיות34.02%
מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות32.19%
אג"ח, הלוואות ופיקדונות בדירוג BBB לפחות או עם בטוחה מספקת21.02%
השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת12.77%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות פנסיה כלליות / משלימות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול כללי לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 19 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 8 לפי התשואה החודשית האחרונה. מוצגות 15 החלופות הראשונות.

השוואת קרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול כללי
1מסלול בסיסי למקבלי קצבה1.22%6.67%0.00%0.00%0.17%אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
2אלטשולר שחם פנסיה כללית למקבלי קצבה קיימים1.13%3.94%14.72%6.26%0.18%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
3אלטשולר שחם פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבה1.08%3.76%16.54%7.38%0.18%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
4מיטב פנסיה כללית בסיסי למקבלי קצבה1.08%5.52%36.16%35.51%0.14%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
5הראל פנסיה כללית - כללי0.95%6.58%35.85%38.28%0.15%הראל פנסיה וגמל בע"מ
6כלל פנסיה משלימה - כללי0.87%8.31%43.46%44.93%0.19%כלל פנסיה וגמל בע"מ
7כלל פנסיה משלימה בסיסי למקבלי קצבה0.84%7.00%37.63%37.52%0.19%כלל פנסיה וגמל בע"מ
9מנורה מבטחים משלימה - בסיסי למקבלי קצבה0.70%4.55%26.49%27.81%0.26%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
10הראל פנסיה כללית - בסיסי למקבלי קצבה0.68%5.00%34.20%33.96%0.15%הראל פנסיה וגמל בע"מ
11מגדל מקפת משלימה בסיסי למקבלי קצבה0.60%5.56%29.54%27.52%0.18%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
12מור פנסיה כללית - מסלול בסיסי למקבלי קצבה0.46%7.18%33.01%0.00%0.18%מור גמל ופנסיה בע"מ
13מנורה מבטחים משלימה - מקבלי קצבה קיימים0.32%1.23%6.44%-0.50%0.26%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
14הפניקס פנסיה משלימה - מסלול בסיסי למקבלי קצבה0.30%2.21%22.46%20.94%0.13%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
15הראל פנסיה כללית - מקבלי קצבה קיימים0.28%1.27%8.80%2.97%0.15%הראל פנסיה וגמל בע"מ
16מיטב פנסיה כללית מקבלי קצבה קיימים0.25%1.13%7.14%-1.38%0.14%מיטב גמל ופנסיה בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?

בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו חיובית של 13.3 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 3 מתוך 19; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.

האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?

החשיפה למניות עומדת על ‎‎49.79%‎‎. ‎28.80‎ נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.

מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?

המסלול מנהל 1,141 מיליון ₪ ומדורג במקום 3 מתוך 19 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.