לוגו של מגדל ביטוח

מגדל מקפת משלימה הלכה למקבלי קצבה

  • מ.ה.8604
  • מסלול השקעההלכתי / הלכה יהודית
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 10 מתוך 10 במסלול הלכה יהודית

מגדל מקפת משלימה הלכה למקבלי קצבה מדורג במקום 9 מתוך 10 בקרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול הלכה יהודית לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎7.96%‎‎, ברבעון התחתון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־2 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.5%
מתחילת השנהתשואה3.87%
3 שניםתשואה מצטברת24.84%
דמי ניהולמצבירה0.18%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח5.49
תאריך פתיחהוותק הקופהמרץ 2015

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • מגדל מקפת משלימה הלכה למקבלי קצבה הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎7.96%‎‎, מתחת לממוצע בקרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול הלכה יהודית בפער של ‎-3.08‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 9 מתוך 10 (ברבעון התחתון). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־2 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.
  • במסלול מדווחים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.18%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎1.12%‎‎. אלו ממוצעים מדווחים; העלות האישית תלויה בתנאים שנקבעו לחוסך ובסכומי הצבירה וההפקדות שלו.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.5%
תשואה מתחילת השנה
3.87%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
24.84%
תשואה ממוצעת 3 שנים
7.68%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.18%
דמי ניהול מהפקדה
1.12%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
5 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
0 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
99.8%

חשיפות ההשקעה

27.54%חשיפה למניות
22.74%חשיפה לחו"ל
13.38%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מגדל מקפת משלימה הלכה למקבלי קצבה היא קרן פנסיה של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ המנוהלת בהתאם לכללי הלכה יהודית ולפיקוח ההלכתי החל על המוצר. הסינון ההלכתי משפיע על סוגי החברות, ניירות הערך והמכשירים שבהם ניתן להשקיע, אך אינו מגדיר רמת סיכון קבועה. רמת הסיכון נקבעת לפי הרכב הנכסים בפועל.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

חשוב להפריד בין התאמה לכללים הלכתיים לבין מאפייני הסיכון הפיננסיים. לצד בדיקת הפיקוח ההלכתי, יש לבחון את החשיפות כמו בכל מסלול אחר. מאחר שהמוצר מיועד למקבלי קצבה, יש חשיבות מיוחדת לבחינת התנודתיות, הנזילות והיכולת לשמור על רצף תשלומים לאורך זמן.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות פנסיה כלליות / משלימות · הלכה יהודיתהמסלול הנוכחימגדל מקפת משלימה הלכה למקבלי קצבה
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: פברואר 2022 – אוגוסט 2026
55חודשים זמינים
41חודשים חיוביים
14חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 3.02%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 2.85%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.5%
יולי 2026+0.19%
יוני 2026-0.29%
מאי 2026+1.49%
אפריל 2026+2.55%
מרץ 2026-2.05%
פברואר 2026+0.23%
ינואר 2026+1.25%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.66%
נובמבר 2025+0.64%
אוקטובר 2025+1.17%
ספטמבר 2025+1.41%
אוגוסט 2025+0.72%
יולי 2025+0.72%
יוני 2025+2.38%
מאי 2025+0.98%
אפריל 2025+0.96%
מרץ 2025-1.17%
פברואר 2025+0.58%
ינואר 2025+0.72%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.72%
נובמבר 2024+1.52%
אוקטובר 2024+0.29%
ספטמבר 2024+0.9%
אוגוסט 2024+1.1%
יולי 2024+1.04%
יוני 2024+0.67%
מאי 2024+0.09%
אפריל 2024-1.1%
מרץ 2024+1.31%
פברואר 2024+0.94%
ינואר 2024+0.02%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.97%
נובמבר 2023+3.02%
אוקטובר 2023-2.32%
ספטמבר 2023-1.32%
אוגוסט 2023+0.19%
יולי 2023+1.14%
יוני 2023+1.17%
מאי 2023+0.81%
אפריל 2023+0.59%
מרץ 2023+1.46%
פברואר 2023-2.27%
ינואר 2023+1.97%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.27%
נובמבר 2022+0.27%
אוקטובר 2022+1.08%
ספטמבר 2022-2.85%
אוגוסט 2022-1.59%
יולי 2022+2.01%
יוני 2022-1.08%
מאי 2022-2.11%
אפריל 2022-1.24%
מרץ 2022+0.11%
פברואר 2022-1.29%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מגדל מקפת משלימה הלכה למקבלי קצבה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות46.35%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות27.54%
אג"ח ממשלתיות סחירות23.81%
מזומנים ושווי מזומנים1.82%
נכסים אחרים0.48%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים99.52%
נכסים לא סחירים0.48%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ76.75%
נכסים בחו"ל ובמט"ח23.25%
חלוקה לפי רמת סיכון
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח, הלוואות ופיקדונות בדירוג BBB לפחות או עם בטוחה מספקת46.35%
מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות27.54%
מזומנים ואג"ח ממשלתיות25.63%
השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת0.48%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות פנסיה כלליות / משלימות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול הלכה יהודית לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 10 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 10 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202202 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?

החשיפה למניות עומדת על ‎‎27.54%‎‎. ‎22.55‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.

האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?

הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.18%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎1.12%‎‎, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה ‎‎7.96%‎‎, לעומת ‎‎11.04%‎‎ בממוצע בקרב 9 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎-3.08‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 9 מתוך 10 (ברבעון התחתון). זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.