לוגו של מגדל ביטוח

מגדל מקפת אישית כספי (שקלי)

מגדל מקפת אישית כספי (שקלי) מדורג במקום 2 מתוך 5 בקרנות פנסיה מקיפות במסלול כספי (שקלי) לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎5.07%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול במגדל מקפת אישית כספי (שקלי) הם ‎‎0.14%‎‎ מצבירה ו־‎‎1.56%‎‎ מהפקדה, לעומת ‎‎0.16%‎‎ ו־‎‎1.39%‎‎ בממוצע בקבוצה, בהתאמה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.41%
מתחילת השנהתשואה3.37%
3 שניםתשואה מצטברת16.86%
5 שניםתשואה מצטברת24.58%
דמי ניהולמצבירה0.14%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח266.45
תאריך פתיחהוותק הקופהספטמבר 2012

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • מגדל מקפת אישית כספי (שקלי) הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎5.07%‎‎, קרובה לממוצע בקרנות פנסיה מקיפות במסלול כספי (שקלי) בפער של ‎+0.12‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 2 מתוך 5. המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • בקרן הפנסיה נבחנים שני רכיבי דמי הניהול בנפרד: דמי הניהול מהצבירה הם ‎‎0.14%‎‎, לעומת ‎‎0.16%‎‎ בממוצע בקבוצה; דמי הניהול מההפקדה הם ‎‎1.56%‎‎, לעומת ‎‎1.39%‎‎ בממוצע בקבוצה. אין לחבר את שני האחוזים לעלות כוללת ללא נתוני ההפקדות והצבירה האישיים.
  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎0.00%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎0.00%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.41%
תשואה מתחילת השנה
3.37%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
16.86%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
24.58%
תשואה ממוצעת 3 שנים
5.33%
תשואה ממוצעת 5 שנים
4.49%
מדד שארפ ?
2.38
אלפא ?
1.2%
סטיית תקן ?
0.59%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.14%
דמי ניהול מהפקדה
1.56%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
266 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
-7 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
90.6%

חשיפות ההשקעה

0%חשיפה למניות
0%חשיפה לחו"ל
0%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מגדל מקפת אישית כספי (שקלי) היא קרן פנסיה כספית־שקלית המנוהלת על ידי מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ. המסלול מתמקד בנכסים שקליים סחירים ונזילים, ובהם מזומן, פיקדונות, מק״מ ואג״ח קצרות, ולכן התנודתיות בו נמוכה בדרך כלל מזו של מסלולים מנייתיים או כלליים. סביבת הריבית השקלית היא אחד הגורמים המרכזיים המשפיעים על ביצועיו.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

גם במסלול כספי התוצאה אינה קבועה מראש ועשויה להשתנות. התוצאה תלויה בריבית בנק ישראל, במשך החיים של איגרות החוב, באינפלציה, באיכות המנפיקים ובדמי הניהול. ההשוואה הרלוונטית היא למסלולים כספיים אחרים ולחלופות שקליות קצרות טווח.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות פנסיה מקיפות · כספי (שקלי)המסלול הנוכחימגדל מקפת אישית כספי (שקלי)
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
59חודשים חיוביים
1חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה מאי 2026, עם תשואה של 0.74%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה פברואר 2023, עם ירידה של 0.02%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.41%
יולי 2026+0.27%
יוני 2026+0.48%
מאי 2026+0.74%
אפריל 2026+0.59%
מרץ 2026+0.27%
פברואר 2026+0.17%
ינואר 2026+0.39%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.33%
נובמבר 2025+0.46%
אוקטובר 2025+0.21%
ספטמבר 2025+0.64%
אוגוסט 2025+0.58%
יולי 2025+0.42%
יוני 2025+0.41%
מאי 2025+0.64%
אפריל 2025+0.57%
מרץ 2025+0.3%
פברואר 2025+0.52%
ינואר 2025+0.23%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.34%
נובמבר 2024+0.47%
אוקטובר 2024+0.31%
ספטמבר 2024+0.61%
אוגוסט 2024+0.49%
יולי 2024+0.41%
יוני 2024+0.47%
מאי 2024+0.54%
אפריל 2024+0.46%
מרץ 2024+0.43%
פברואר 2024+0.34%
ינואר 2024+0.34%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+0.33%
נובמבר 2023+0.51%
אוקטובר 2023+0.46%
ספטמבר 2023+0.48%
אוגוסט 2023+0.49%
יולי 2023+0.41%
יוני 2023+0.41%
מאי 2023+0.51%
אפריל 2023+0.49%
מרץ 2023+0.63%
פברואר 2023-0.02%
ינואר 2023+0.38%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022+0.24%
נובמבר 2022+0.41%
אוקטובר 2022+0.18%
ספטמבר 2022+0.06%
אוגוסט 2022+0.34%
יולי 2022+0.18%
יוני 2022+0.18%
מאי 2022+0.3%
אפריל 2022+0.23%
מרץ 2022+0.2%
פברואר 2022+0.02%
ינואר 2022+0.18%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+0.06%
נובמבר 2021+0.19%
אוקטובר 2021+0.15%
ספטמבר 2021+0.19%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מגדל מקפת אישית כספי (שקלי) מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות43.58%
אג"ח מיועדות26.81%
אג"ח ממשלתיות סחירות19.87%
מזומנים ושווי מזומנים5.77%
קרנות נאמנות3.97%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים85.65%
נכסים לא סחירים14.35%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ100%
חלוקה לפי רמת סיכון
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מזומנים ואג"ח ממשלתיות52.45%
אג"ח, הלוואות ופיקדונות בדירוג BBB לפחות או עם בטוחה מספקת43.58%
מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות3.97%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות פנסיה מקיפות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות פנסיה מקיפות במסלול כספי (שקלי) לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 5 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 4 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קרנות פנסיה מקיפות במסלול כספי (שקלי)
1כלל פנסיה כספי (שקלי)0.44%3.67%18.10%27.36%0.14%כלל פנסיה וגמל בע"מ
2הראל פנסיה - כספי (שקלי)0.42%3.24%16.67%24.97%0.16%הראל פנסיה וגמל בע"מ
3מור פנסיה מקיפה - כספי (שקלי)0.42%3.28%16.47%0.00%0.19%מור גמל ופנסיה בע"מ
5הפניקס פנסיה מקיפה -כספי (שקלי)0.40%3.33%16.70%24.96%0.14%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־5 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.

מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?

במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של ‎‎0.00%‎‎ וחשיפה למט״ח של ‎‎0.00%‎‎. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.

מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?

התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה ‎‎5.07%‎‎, לעומת ‎‎4.95%‎‎ בממוצע בקרב 4 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של ‎+0.12‎ נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 2 מתוך 5. זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.