לוגו של מגדל ביטוח

מגדל מקפת אישית משולב סחיר

מגדל מקפת אישית משולב סחיר מדורג במקום 4 מתוך 9 בקרנות פנסיה מקיפות במסלול משולב סחיר לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎14.15%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול במגדל מקפת אישית משולב סחיר הם ‎‎0.14%‎‎ מצבירה ו־‎‎1.56%‎‎ מהפקדה, לעומת ‎‎0.15%‎‎ ו־‎‎1.35%‎‎ בממוצע בקבוצה, בהתאמה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.85%
מתחילת השנהתשואה7.65%
3 שניםתשואה מצטברת43.5%
דמי ניהולמצבירה0.14%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח231.16
תאריך פתיחהוותק הקופהינואר 2023

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה לקרנות פנסיה מקיפות במסלול משולב סחיר, פער התשואה המדווחת הוא ‎-0.28‎ נקודות אחוז. במקביל, הפער בדמי הניהול מהצבירה הוא ‎-0.01‎ נקודות אחוז והפער בדמי הניהול מההפקדה הוא ‎+0.21‎ נקודות אחוז. הרכיבים מוצגים בנפרד ואינם מהווים חישוב עלות אישית.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־6 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎40.09%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎18.58%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.85%
תשואה מתחילת השנה
7.65%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
43.5%
תשואה ממוצעת 3 שנים
12.79%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.14%
דמי ניהול מהפקדה
1.56%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
231 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
4 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
90.5%

חשיפות ההשקעה

58.11%חשיפה למניות
40.09%חשיפה לחו"ל
18.58%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מגדל מקפת אישית משולב סחיר היא קרן פנסיה במסלול משולב סחיר בניהול מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ. המדיניות משלבת בין מספר אפיקים סחירים, ובהם מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן ומכשירים עוקבי מדד. בניגוד למסלול המתמקד באפיק יחיד, מנהלי ההשקעות יכולים לשנות את המשקל בין האפיקים במסגרת המדיניות, אך מרבית הנכסים אמורים להישאר נזילים ומתומחרים בשוק. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים מדד אג״ח ממשלתי כללי.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

התנהגות המסלול מושפעת הן משוקי המניות והן משינויים בריבית ובמרווחי האשראי. היות שהדגש הוא על נכסים סחירים, השווי עשוי להגיב במהירות יחסית לשינויים בשווקים. יש לבחון את משקל המניות, המח״מ, איכות האשראי והחשיפה לחו״ל ולמטבע חוץ בתקופת הדיווח האחרונה.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות פנסיה מקיפות · משולב סחירהמסלול הנוכחימגדל מקפת אישית משולב סחיר
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ינואר 2023 – אוגוסט 2026
44חודשים זמינים
34חודשים חיוביים
10חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.78%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מרץ 2026, עם ירידה של 2.9%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.85%
יולי 2026-0.01%
יוני 2026-1.04%
מאי 2026+2.54%
אפריל 2026+4.78%
מרץ 2026-2.9%
פברואר 2026+0.99%
ינואר 2026+2.39%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.86%
נובמבר 2025+1.06%
אוקטובר 2025+1.38%
ספטמבר 2025+2.61%
אוגוסט 2025+1.05%
יולי 2025+1.16%
יוני 2025+3.26%
מאי 2025+2.85%
אפריל 2025+0.69%
מרץ 2025-1.53%
פברואר 2025+0.17%
ינואר 2025+1.22%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.06%
נובמבר 2024+1.99%
אוקטובר 2024-0.11%
ספטמבר 2024+1.9%
אוגוסט 2024+1.15%
יולי 2024+1.41%
יוני 2024+0.86%
מאי 2024+1.47%
אפריל 2024-1.28%
מרץ 2024+2.49%
פברואר 2024+2.07%
ינואר 2024+0.1%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.57%
נובמבר 2023+3.11%
אוקטובר 2023-2.43%
ספטמבר 2023-0.98%
אוגוסט 2023-0.23%
יולי 2023+2.37%
יוני 2023+2.22%
מאי 2023+0.74%
אפריל 2023+1.12%
מרץ 2023+0.99%
פברואר 2023-0.96%
ינואר 2023+0.35%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מגדל מקפת אישית משולב סחיר מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות35.91%
אג"ח מיועדות26.97%
מזומנים ושווי מזומנים17.17%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות16.57%
אג"ח ממשלתיות סחירות2.42%
נכסים אחרים0.6%
קרנות נאמנות0.35%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים84.7%
נכסים לא סחירים15.3%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ72.78%
נכסים בחו"ל ובמט"ח27.22%
חלוקה לפי רמת סיכון
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מזומנים ואג"ח ממשלתיות46.57%
מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות35.98%
אג"ח, הלוואות ופיקדונות בדירוג BBB לפחות או עם בטוחה מספקת15.73%
השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת1.72%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות פנסיה מקיפות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות פנסיה מקיפות במסלול משולב סחיר לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 9 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 4 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202301 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ושני רכיבי דמי הניהול?

פער התשואה לתקופה הוא ‎-0.28‎ נקודות אחוז, פער דמי הניהול מהצבירה הוא ‎-0.01‎ נקודות אחוז, ופער דמי הניהול מההפקדה הוא ‎+0.21‎ נקודות אחוז. התשואה אינה מותאמת לסיכון, והעלות בפועל תלויה בנתוני החוסך.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־6 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.

מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?

במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של ‎‎40.09%‎‎ וחשיפה למט״ח של ‎‎18.58%‎‎. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.