לוגו של מגדל ביטוח

מגדל מקפת אישית עוקב מדדים למקבלי קצבה

מגדל מקפת אישית עוקב מדדים למקבלי קצבה מדורג במקום 3 מתוך 11 בקרנות פנסיה מקיפות במסלול עוקב מדדים - גמיש לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎11.61%‎‎, במחצית העליונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול במגדל מקפת אישית עוקב מדדים למקבלי קצבה הם ‎‎0.14%‎‎ מצבירה ו־‎‎1.56%‎‎ מהפקדה, לעומת ‎‎0.15%‎‎ ו־‎‎1.26%‎‎ בממוצע בקבוצה, בהתאמה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.18%
מתחילת השנהתשואה6.62%
3 שניםתשואה מצטברת40.46%
5 שניםתשואה מצטברת58.2%
דמי ניהולמצבירה0.14%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח352.1
תאריך פתיחהוותק הקופהינואר 2018

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־10 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה לקרנות פנסיה מקיפות במסלול עוקב מדדים - גמיש, פער התשואה המדווחת הוא ‎+3.30‎ נקודות אחוז. במקביל, הפער בדמי הניהול מהצבירה הוא ‎-0.01‎ נקודות אחוז והפער בדמי הניהול מההפקדה הוא ‎+0.30‎ נקודות אחוז. הרכיבים מוצגים בנפרד ואינם מהווים חישוב עלות אישית.
  • בחודש הדיווח נרשמה במסלול צבירה נטו חיובית של 29.3 מיליון ₪, מקום 1 מתוך 13 בקבוצה. זהו נתון על תנועת כספים בחודש אחד, לא מדד לביצועים עתידיים.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.18%
תשואה מתחילת השנה
6.62%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
40.46%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
58.2%
תשואה ממוצעת 3 שנים
11.99%
תשואה ממוצעת 5 שנים
9.61%
מדד שארפ ?
1.57
אלפא ?
3%
סטיית תקן ?
4.4%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.14%
דמי ניהול מהפקדה
1.56%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
352 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
29 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
93.7%

חשיפות ההשקעה

38.06%חשיפה למניות
24.55%חשיפה לחו"ל
11.1%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

מגדל מקפת אישית עוקב מדדים למקבלי קצבה היא קרן פנסיה במסלול עוקב מדדים בגישה גמישה של מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ. המסלול אינו מוגבל למדד יחיד, אלא יכול לשלב מדדי מניות ואג״ח ולשנות את המשקל ביניהם במסגרת מדיניות ההשקעה. בחירת המדדים והמשקל שניתן לכל אחד מהם הם החלטת ניהול מהותית. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים S&P 500.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הסיכון תלוי לא רק בביצועי המדדים עצמם, אלא גם בתמהיל ביניהם ובקצב השינויים בהקצאה. הרכיב המנייתי משמעותי אך אינו מלא.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות פנסיה מקיפות · עוקב מדדים - גמישהמסלול הנוכחימגדל מקפת אישית עוקב מדדים למקבלי קצבה
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
44חודשים חיוביים
16חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 3.37%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 2.75%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.18%
יולי 2026+0.42%
יוני 2026-0.79%
מאי 2026+2.21%
אפריל 2026+3.37%
מרץ 2026-1.82%
פברואר 2026+0.56%
ינואר 2026+1.4%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.7%
נובמבר 2025+1.13%
אוקטובר 2025+0.75%
ספטמבר 2025+2.02%
אוגוסט 2025+0.85%
יולי 2025+1.32%
יוני 2025+2.03%
מאי 2025+2.85%
אפריל 2025+0.87%
מרץ 2025-0.85%
פברואר 2025+0.21%
ינואר 2025+1.11%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.39%
נובמבר 2024+1.57%
אוקטובר 2024+0.18%
ספטמבר 2024+1.88%
אוגוסט 2024+1.04%
יולי 2024+0.93%
יוני 2024+0.91%
מאי 2024+1.72%
אפריל 2024-0.62%
מרץ 2024+2.05%
פברואר 2024+1.96%
ינואר 2024+0.14%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.81%
נובמבר 2023+2.75%
אוקטובר 2023-1.69%
ספטמבר 2023-0.16%
אוגוסט 2023-0.1%
יולי 2023+2.05%
יוני 2023+2.09%
מאי 2023+0.72%
אפריל 2023+1.11%
מרץ 2023+0.93%
פברואר 2023-0.47%
ינואר 2023+1.97%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.15%
נובמבר 2022+1.1%
אוקטובר 2022+2.28%
ספטמבר 2022-2.75%
אוגוסט 2022+0.42%
יולי 2022+2.65%
יוני 2022-1.31%
מאי 2022-0.53%
אפריל 2022-0.88%
מרץ 2022+1.08%
פברואר 2022+0.14%
ינואר 2022-0.72%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.59%
נובמבר 2021-0.01%
אוקטובר 2021+2.09%
ספטמבר 2021-0.16%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי מגדל מקפת אישית עוקב מדדים למקבלי קצבה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח מיועדות60.44%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות38.06%
מזומנים ושווי מזומנים1.58%
נכסים אחרים-0.09%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים58.99%
נכסים לא סחירים41.01%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ75.4%
נכסים בחו"ל ובמט"ח24.6%
חלוקה לפי רמת סיכון
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מזומנים ואג"ח ממשלתיות62.02%
מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות38.06%
השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת-0.09%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות פנסיה מקיפות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות פנסיה מקיפות במסלול עוקב מדדים - גמיש לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 13 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 5 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קרנות פנסיה מקיפות במסלול עוקב מדדים - גמיש
1מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש2.26%5.37%29.57%0.00%0.11%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
2מנורה מבטחים פנסיה עוקב מדדים גמיש1.65%7.10%40.30%0.00%0.15%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
3הראל פנסיה- עוקב מדדים גמיש1.58%7.69%44.92%0.00%0.16%הראל פנסיה וגמל בע"מ
4אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדדים למקבלי קצבה1.29%0.00%0.00%0.00%—אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
6אינפיניטי פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש0.84%5.15%41.92%0.00%0.18%אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
7מיטב פנסיה מקיפה עוקב מדדים למקבלי קצבה0.81%6.52%0.00%0.00%0.11%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
8הפניקס פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש0.51%4.29%21.99%0.00%0.14%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
9כלל פנסיה עוקב מדדים למקבלי קצבה0.48%0.00%0.00%0.00%0.14%כלל פנסיה וגמל בע"מ
10אלטשולר שחם פנסיה מקיפה עוקב מדדים גמיש0.35%6.74%31.28%0.00%0.15%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
11מגדל מקפת אישית עוקב מדדים - גמיש0.23%2.94%17.92%0.00%0.14%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
12כלל פנסיה עוקב מדדים גמיש0.17%3.04%21.24%0.00%0.14%כלל פנסיה וגמל בע"מ
13מור פנסיה מקיפה - עוקב מדדים גמיש-0.28%3.47%15.26%0.00%0.19%מור גמל ופנסיה בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ושני רכיבי דמי הניהול?

פער התשואה לתקופה הוא ‎+3.30‎ נקודות אחוז, פער דמי הניהול מהצבירה הוא ‎-0.01‎ נקודות אחוז, ופער דמי הניהול מההפקדה הוא ‎+0.30‎ נקודות אחוז. התשואה אינה מותאמת לסיכון, והעלות בפועל תלויה בנתוני החוסך.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־10 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.

מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?

בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו חיובית של 29.3 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 1 מתוך 13; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.