
כלל פנסיה משלימה עוקב מדדי מניות
- מ.ה.15091
- מסלול השקעהעוקבי מדדים / עוקב מדדי מניות
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון גבוה מאודמעל 75% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 4 מתוך 9 במסלול עוקב מדדי מניות
כלל פנסיה משלימה עוקב מדדי מניות מדורג במקום 7 מתוך 9 בקרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול עוקב מדדי מניות לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (9.96%); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־4 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- כלל פנסיה משלימה עוקב מדדי מניות הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 9.96%, מתחת לממוצע בקרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול עוקב מדדי מניות בפער של -6.74 נקודות אחוז ומדורג במקום 7 מתוך 9. המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־4 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.
- במסלול מדווחים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של 0.19% ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 1.04%. אלו ממוצעים מדווחים; העלות האישית תלויה בתנאים שנקבעו לחוסך ובסכומי הצבירה וההפקדות שלו.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 1.88%
- תשואה מתחילת השנה
- 7.4%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.19%
- דמי ניהול מהפקדה
- 1.04%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 92 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- 2 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 99.8%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
כלל פנסיה משלימה עוקב מדדי מניות היא קרן פנסיה במסלול עוקב מדדים בגישה גמישה של כלל פנסיה וגמל בע"מ. המסלול אינו מוגבל למדד יחיד, אלא יכול לשלב מדדי מניות ואג״ח ולשנות את המשקל ביניהם במסגרת מדיניות ההשקעה. בחירת המדדים והמשקל שניתן לכל אחד מהם הם החלטת ניהול מהותית.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
הסיכון תלוי לא רק בביצועי המדדים עצמם, אלא גם בתמהיל ביניהם ובקצב השינויים בהקצאה. הרכיב המנייתי דומיננטי בתקופת הדיווח האחרונה. חלק מהחשיפה נוצר בחו״ל, כך שהביצועים מושפעים גם משווקים בינלאומיים. חשיפה למטבע חוץ מוסיפה רגישות לשערי החליפין.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 7.94%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מרץ 2026, עם ירידה של 7.17%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +1.88% |
| יולי 2026 | -1.37% |
| יוני 2026 | +2.67% |
| מאי 2026 | +4.29% |
| אפריל 2026 | +7.94% |
| מרץ 2026 | -7.17% |
| פברואר 2026 | -0.65% |
| ינואר 2026 | +0.27% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | -1.23% |
| נובמבר 2025 | -2.03% |
| אוקטובר 2025 | +1.08% |
| ספטמבר 2025 | +4.68% |
| אוגוסט 2025 | -1.72% |
| יולי 2025 | -0.16% |
| יוני 2025 | +0.29% |
| מאי 2025 | +4.79% |
| אפריל 2025 | -0.62% |
| מרץ 2025 | -3.1% |
| פברואר 2025 | -1.91% |
| ינואר 2025 | +2.24% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.22% |
| נובמבר 2024 | +1.66% |
| אוקטובר 2024 | -3.94% |
| ספטמבר 2024 | +3.26% |
| אוגוסט 2024 | -2.31% |
| יולי 2024 | -0.75% |
| יוני 2024 | +7.12% |
| מאי 2024 | +3.8% |
| אפריל 2024 | -4.41% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי כלל פנסיה משלימה עוקב מדדי מניות מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מזומנים ושווי מזומנים | 67.72% |
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 32.75% |
| נכסים אחרים | -0.47% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 100.22% |
| נכסים לא סחירים | -0.22% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 67.49% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 32.51% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מזומנים ואג"ח ממשלתיות | 67.72% |
| מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות | 32.75% |
| השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת | -0.47% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קרנות פנסיה כלליות / משלימות באותו מסלול השקעה
השוו בין קרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול עוקב מדדי מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 9 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 4 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 4.44% | 14.47% | 0.00% | 0.00% | 0.14% | מיטב גמל ופנסיה בע"מ | |
| 2 | 3.48% | 14.12% | 44.05% | 58.49% | 0.26% | מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ | |
| 3 | 2.73% | 5.47% | 0.00% | 0.00% | 0.18% | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | |
| 5 | 1.48% | 12.91% | 58.01% | 0.00% | 0.18% | אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ | |
| 6 | 1.34% | 5.10% | 0.00% | 0.00% | 0.13% | הפניקס פנסיה וגמל בע"מ | |
| 7 | 1.11% | 7.22% | 0.00% | 0.00% | 0.15% | הראל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 8 | 0.58% | 20.86% | 74.10% | 0.00% | 0.17% | אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | |
| 9 | 0.25% | 9.54% | 37.76% | 0.00% | 0.18% | מור גמל ופנסיה בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קרנות פנסיה כלליות / משלימותמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202404 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קרן הפנסיה — כלל פנסיה וגמל בע"מ
לפי המידע הזמין, כלל פנסיה וגמל בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים שאינם נזילים
שפיצר בריבית פריים — 6 עד 36 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 30%
- ריבית
- פריים מינוס 0.5% או צמוד+2.1% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
- תקופת ההלוואה
- 6 עד 36 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,500,000 ₪
שפיצר בריבית פריים — 37 עד 60 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 30%
- ריבית
- פריים מינוס 0.3% או צמוד+2.3% או ריבית קבועה לא צמודה 4.7%
- תקופת ההלוואה
- 37 עד 60 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,500,000 ₪
שפיצר בריבית פריים — 61 עד 84 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 30%
- ריבית
- פריים מינוס 0.2% או צמוד+2.6% או ריבית קבועה לא צמודה 5.1%
- תקופת ההלוואה
- 61 עד 84 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 1,500,000 ₪
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה בולט בחשיפה של המסלול למט״ח?
החשיפה למט״ח עומדת על 100.06%. 16.83 נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למט״ח עשויה להשפיע על התשואה, אך אינה זהה לחשיפה לנכסים בחו״ל.
האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?
הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של 0.19% ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 1.04%, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.
מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?
התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה 9.96%, לעומת 16.70% בממוצע בקרב 8 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של -6.74 נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 7 מתוך 9. זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.
המשיכו לקרוא על קרנות פנסיה
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

משיכת קרן פנסיה ללא מס
משיכת קרן פנסיה ללא מס – מתי זה אפשרי? מדריך על תגמולים, פיצויים, מס 35%, מיעוט הכנסות, נכות, הוצאות רפואיות ומה לבדוק לפני משיכה.
קראו עוד ←
מקדם קצבה לפנסיה – איך הוא משפיע על הקצבה החודשית?
מקדם קצבה לפנסיה – איך הוא משפיע על הקצבה החודשית? מדריך עם נוסחת חישוב, דוגמאות, מקדם מובטח, ביטוח מנהלים ומה חשוב לבדוק לפני פרישה.
קראו עוד ←
פנסיה תקציבית – מי זכאי ומה חשוב לדעת
פנסיה תקציבית – מי זכאי ומה חשוב לדעת? מדריך על חישוב הקצבה, ותק, משכורת קובעת, זכויות שאירים, מס, פרישה וההבדל מול פנסיה צוברת.
קראו עוד ←





