הראל ביטוח לוגו

הראל פנסיה - הלכה

  • מ.ה.2173
  • מסלול השקעההלכתי / הלכה יהודית
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 3 מתוך 17 במסלול הלכה יהודית

הראל פנסיה - הלכה מדורג במקום 1 מתוך 16 בקרנות פנסיה מקיפות במסלול הלכה יהודית לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎14.77%‎‎, ברבעון העליון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־9 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.39%
מתחילת השנהתשואה8.07%
3 שניםתשואה מצטברת43.79%
5 שניםתשואה מצטברת54.72%
דמי ניהולמצבירה0.16%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח5,037.73
תאריך פתיחהוותק הקופהספטמבר 2012

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • הראל פנסיה - הלכה הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎14.77%‎‎, מעל הממוצע בקרנות פנסיה מקיפות במסלול הלכה יהודית בפער של ‎+5.20‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 1 מתוך 16 (ברבעון העליון). המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־9 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על עקביות יחסית מול הקבוצה.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בחודש הדיווח נרשמה במסלול צבירה נטו חיובית של 20.3 מיליון ₪, מקום 2 מתוך 17 בקבוצה. זהו נתון על תנועת כספים בחודש אחד, לא מדד לביצועים עתידיים.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.39%
תשואה מתחילת השנה
8.07%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
43.79%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
54.72%
תשואה ממוצעת 3 שנים
12.87%
תשואה ממוצעת 5 שנים
9.12%
מדד שארפ ?
1.25
אלפא ?
2.16%
סטיית תקן ?
5.82%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.16%
דמי ניהול מהפקדה
1.47%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
5,038 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
20 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
97%

חשיפות ההשקעה

57.25%חשיפה למניות
40.46%חשיפה לחו"ל
17.2%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

הראל פנסיה - הלכה הוא מסלול פנסיה של הראל פנסיה וגמל בע"מ המנוהל בהתאם לכללי הלכה יהודית ולפיקוח ההלכתי החל על המוצר. הסינון ההלכתי משפיע על סוגי החברות, ניירות הערך והמכשירים שבהם ניתן להשקיע, אך אינו מגדיר רמת סיכון קבועה. רמת הסיכון נקבעת לפי הרכב הנכסים בפועל.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

חשוב להפריד בין התאמה לכללים הלכתיים לבין מאפייני הסיכון הפיננסיים. קיים רכיב מנייתי משמעותי לצד נכסים נוספים. החשיפה לחו״ל מרחיבה את הפיזור אך מוסיפה סיכון שוק. יש להביא בחשבון גם את השפעת שערי המטבע. לצד בדיקת הפיקוח ההלכתי, יש לבחון את החשיפות כמו בכל מסלול אחר.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות פנסיה מקיפות · הלכה יהודיתהמסלול הנוכחיהראל פנסיה – הלכה
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
41חודשים חיוביים
19חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.06%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 3.57%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.39%
יולי 2026-0.65%
יוני 2026-1.03%
מאי 2026+2.24%
אפריל 2026+4.06%
מרץ 2026-2.09%
פברואר 2026+1.14%
ינואר 2026+2.89%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+1.12%
נובמבר 2025+1.16%
אוקטובר 2025+1.4%
ספטמבר 2025+2.39%
אוגוסט 2025+1.01%
יולי 2025+1.1%
יוני 2025+2.77%
מאי 2025+2.92%
אפריל 2025+0.58%
מרץ 2025-1.08%
פברואר 2025-0.45%
ינואר 2025+1.43%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.7%
נובמבר 2024+2.14%
אוקטובר 2024+0.35%
ספטמבר 2024+1.59%
אוגוסט 2024+1.02%
יולי 2024+0.9%
יוני 2024+1.34%
מאי 2024+1.54%
אפריל 2024-1.65%
מרץ 2024+1.91%
פברואר 2024+2.4%
ינואר 2024+0.39%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+1.99%
נובמבר 2023+3.51%
אוקטובר 2023-2.14%
ספטמבר 2023-1.38%
אוגוסט 2023-0.13%
יולי 2023+2.43%
יוני 2023+1.75%
מאי 2023+0.82%
אפריל 2023+1.55%
מרץ 2023+1.07%
פברואר 2023-0.85%
ינואר 2023+2.22%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.88%
נובמבר 2022+0.91%
אוקטובר 2022+3.12%
ספטמבר 2022-3.57%
אוגוסט 2022-1.03%
יולי 2022+3.49%
יוני 2022-1.93%
מאי 2022-1.73%
אפריל 2022-0.61%
מרץ 2022+1%
פברואר 2022-0.56%
ינואר 2022-1.93%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.84%
נובמבר 2021+0.44%
אוקטובר 2021+1.91%
ספטמבר 2021-0.61%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי הראל פנסיה – הלכה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח ממשלתיות סחירות50.57%
אג"ח מיועדות27.15%
מזומנים ושווי מזומנים20.21%
נכסים אחרים2.02%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות0.05%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים81.23%
נכסים לא סחירים18.77%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ93.43%
נכסים בחו"ל ובמט"ח6.57%
חלוקה לפי רמת סיכון
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מזומנים ואג"ח ממשלתיות97.93%
השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת2.02%
מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות0.05%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות פנסיה מקיפות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות פנסיה מקיפות במסלול הלכה יהודית לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 17 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 3 לפי התשואה החודשית האחרונה. מוצגות 15 החלופות הראשונות.

השוואת קרנות פנסיה מקיפות במסלול הלכה יהודית
1אלטשולר שחם פנסיה מקיפה הלכה2.01%6.55%39.90%44.71%0.15%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
2אינפיניטי מקיפה הלכה1.40%5.86%31.50%0.00%0.18%אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
4מיטב פנסיה מקיפה הלכה1.04%6.88%40.87%49.32%0.11%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
5אלטשולר שחם פנסיה מקיפה הלכה למקבלי קצבה0.98%4.56%0.00%0.00%0.15%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
6הראל פנסיה - הלכה למקבלי קצבה0.95%5.28%29.41%47.00%0.16%הראל פנסיה וגמל בע"מ
7מנורה מבטחים פנסיה - מסלול הלכה0.90%6.44%36.98%41.16%0.15%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
8מגדל מקפת אישית הלכה0.77%6.79%41.94%51.42%0.14%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
9מגדל מקפת אישית הלכה למקבלי קצבה0.72%5.52%31.44%48.34%0.14%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
10מיטב פנסיה מקיפה הלכה למקבלי קצבה0.72%6.29%33.99%49.64%0.11%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
11הפניקס פנסיה מקיפה - מסלול הלכה0.70%6.91%42.81%53.58%0.14%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
12כלל פנסיה הלכה0.68%7.30%42.43%51.94%0.14%כלל פנסיה וגמל בע"מ
13מור פנסיה מקיפה הלכה0.67%————מור גמל ופנסיה בע"מ
14כלל פנסיה מסלול הלכה למקבלי קצבה0.58%5.16%29.47%46.16%0.14%כלל פנסיה וגמל בע"מ
15מגדל מקפת אישית הלכה למקבלי קצבה קיימים0.50%3.51%19.44%29.84%0.14%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
16כלל פנסיה מסלול הלכה למקבלי קצבה קיימים0.48%3.18%18.06%27.69%0.14%כלל פנסיה וגמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?

בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו חיובית של 20.3 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 2 מתוך 17; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.

האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?

החשיפה למניות עומדת על ‎‎57.25%‎‎. ‎23.27‎ נקודות אחוז מעל הממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.

מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?

המסלול מנהל 5,038 מיליון ₪ ומדורג במקום 1 מתוך 17 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.