
הראל חיסכון לילד - חוסכים המעדיפים סיכון מועט
- מ.ה.11375
- מסלול השקעהמודל חכ"מ אחר / חיסכון לילד -חוסכים המעדיפים סיכון מועט
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון נמוךעד 25% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 9 מתוך 9 במסלול חיסכון לילד -חוסכים המעדיפים סיכון מועט
הראל חיסכון לילד - חוסכים המעדיפים סיכון מועט מדורג במקום 8 מתוך 9 בתוכניות חיסכון לכל ילד במסלול חיסכון לילד -חוסכים המעדיפים סיכון מועט לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (5.18%); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־3 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- הראל חיסכון לילד - חוסכים המעדיפים סיכון מועט הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 5.18%, מתחת לממוצע בתוכניות חיסכון לכל ילד במסלול חיסכון לילד -חוסכים המעדיפים סיכון מועט בפער של -3.07 נקודות אחוז ומדורג במקום 8 מתוך 9. המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־3 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.
- החשיפה לחו״ל היא 32.34% והחשיפה למט״ח היא 12.59%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.43%
- תשואה מתחילת השנה
- 2.71%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 19.57%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 19.03%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 6.14%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 3.55%
- מדד שארפ ?
- 0.33
- אלפא ?
- 0.12%
- סטיית תקן ?
- 2.99%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.01%
- דמי ניהול מהפקדה
- 0%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 1,373 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- 1 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 77.4%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
הראל חיסכון לילד - חוסכים המעדיפים סיכון מועט הוא מסלול חיסכון לכל ילד המנוהל על ידי הראל פנסיה וגמל בע"מ. המסלול משלב מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן ונכסים נוספים בהתאם לרמת הסיכון שהוגדרה, במטרה לאזן בין צמיחה לטווח ארוך לבין תנודתיות. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים ת"א 125. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם נדל"ן, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
מאחר שהחיסכון מיועד בדרך כלל לשנים רבות, יש לבחון את רמת הסיכון ביחס לגיל הילד ולזמן שנותר עד המשיכה. הרכיב המנייתי מוגבל יחסית. רכיב האג״ח מוסיף רגישות לריבית ולאיכות האשראי.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 2.55%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה אוקטובר 2023, עם ירידה של 1.8%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.43% |
| יולי 2026 | -0.53% |
| יוני 2026 | +0.58% |
| מאי 2026 | +1.01% |
| אפריל 2026 | +1.13% |
| מרץ 2026 | -1.06% |
| פברואר 2026 | +0.64% |
| ינואר 2026 | +0.5% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +0.15% |
| נובמבר 2025 | +0.45% |
| אוקטובר 2025 | +0.83% |
| ספטמבר 2025 | +0.95% |
| אוגוסט 2025 | +0.66% |
| יולי 2025 | +0.49% |
| יוני 2025 | +1.4% |
| מאי 2025 | +0.24% |
| אפריל 2025 | +0.74% |
| מרץ 2025 | -0.06% |
| פברואר 2025 | +0.64% |
| ינואר 2025 | +0.47% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.56% |
| נובמבר 2024 | +1.14% |
| אוקטובר 2024 | +0.45% |
| ספטמבר 2024 | +0.72% |
| אוגוסט 2024 | +1.01% |
| יולי 2024 | +0.97% |
| יוני 2024 | +0.29% |
| מאי 2024 | +0.17% |
| אפריל 2024 | -0.45% |
| מרץ 2024 | +0.99% |
| פברואר 2024 | +0.69% |
| ינואר 2024 | +0.22% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +1.46% |
| נובמבר 2023 | +2.55% |
| אוקטובר 2023 | -1.8% |
| ספטמבר 2023 | -0.61% |
| אוגוסט 2023 | +0.29% |
| יולי 2023 | +0.83% |
| יוני 2023 | +0.66% |
| מאי 2023 | +1.08% |
| אפריל 2023 | +0.93% |
| מרץ 2023 | +0.44% |
| פברואר 2023 | -1.37% |
| ינואר 2023 | +1.39% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -0.62% |
| נובמבר 2022 | +0.54% |
| אוקטובר 2022 | +0.55% |
| ספטמבר 2022 | -1.67% |
| אוגוסט 2022 | -1.1% |
| יולי 2022 | +1.14% |
| יוני 2022 | -0.19% |
| מאי 2022 | -1.7% |
| אפריל 2022 | -0.55% |
| מרץ 2022 | -0.1% |
| פברואר 2022 | -1.03% |
| ינואר 2022 | -1.27% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +0.24% |
| נובמבר 2021 | +0.65% |
| אוקטובר 2021 | +0.63% |
| ספטמבר 2021 | -0.12% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי הראל חיסכון לילד – חוסכים המעדיפים סיכון מועט מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 23.12% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 22.84% |
| הלוואות | 19.26% |
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 11.64% |
| נכסים אחרים | 10.55% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 7.17% |
| קרנות נאמנות | 4.81% |
| אג"ח קונצרניות לא סחירות | 0.61% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 69.5% |
| נכסים לא סחירים | 30.5% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 72.14% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 27.86% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
תוכניות חיסכון לכל ילד באותו מסלול השקעה
השוו בין תוכניות חיסכון לכל ילד במסלול חיסכון לילד -חוסכים המעדיפים סיכון מועט לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 9 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 9 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 1.27% | 5.37% | 32.87% | 33.57% | 0.01% | מיטב גמל ופנסיה בע"מ | |
| 2 | 1.13% | 4.27% | 25.24% | 24.17% | 0.01% | אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ | |
| 3 | 0.95% | 4.89% | 28.54% | 24.78% | 0.01% | מור גמל ופנסיה בע"מ | |
| 4 | 0.88% | 5.98% | 34.05% | 34.36% | 0.01% | אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | |
| 5 | 0.84% | 5.01% | 27.69% | 26.59% | 0.01% | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | |
| 6 | 0.65% | 3.70% | 20.61% | 21.50% | 0.01% | מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ | |
| 7 | 0.49% | 2.88% | 16.21% | 14.72% | 0.01% | הפניקס פנסיה וגמל בע"מ | |
| 8 | 0.48% | 5.01% | 30.48% | 30.24% | 0.01% | אנליסט קופות גמל בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל תוכניות חיסכון לכל ילדמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?
בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו חיובית של 1.2 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 2 מתוך 10; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.
מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?
המסלול מנהל 1,373 מיליון ₪ ומדורג במקום 2 מתוך 10 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.
מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?
במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של 32.34% וחשיפה למט״ח של 12.59%. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.
המשיכו לקרוא על קופות גמל להשקעה – חסכון לילד
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

חיסכון לכל ילד עד גיל 18 – מה צריך לדעת לפני שהכסף נפתח?
מה כדאי לעשות עם חיסכון לכל ילד עד גיל 18? איך מתכוננים לפתיחה, מבצעים בדיקת יתרה, שוקלים משיכה או השקעה, וחוסכים גם במס? מדריך…
קראו עוד ←
תכנית חיסכון לכל ילד: איך להבטיח עתיד כלכלי יציב לילדכם
קופת גמל להשקעה היא אחד הכלים הפיננסיים המומלצים לחיסכון ארוך טווח, במיוחד עבור חיסכון לילדים. תכנית חיסכון לכל ילד מציעה גמישות, תשואות משתלמות והטבות…
קראו עוד ←
המסלקה הפנסיונית: מה זה, איך מזמינים דו״ח וכמה זה עולה (מדריך מלא)
המסלקה הפנסיונית היא כלי מהפכני בשוק הפנסיה והביטוח, אשר נועד להעניק לחוסכים מידע מלא ומפורט על מצב החסכונות הפנסיוניים והביטוחיים שלהם. המאמר הבא מתאר…
קראו עוד ←





