הפניקס קופת גמל, קרן השתלמות, פוליסת חיסכון, קרן פנסיה

הפניקס פנסיה משלימה עוקב מדדים גמיש

הפניקס פנסיה משלימה עוקב מדדים גמיש מדורג במקום 11 מתוך 11 בקרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול עוקב מדדים - גמיש לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎0.07%‎‎, ברבעון התחתון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול בהפניקס פנסיה משלימה עוקב מדדים גמיש הם ‎‎0.13%‎‎ מצבירה ו־‎‎1.28%‎‎ מהפקדה, לעומת ‎‎0.18%‎‎ ו־‎‎1.00%‎‎ בממוצע בקבוצה, בהתאמה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה-0.4%
מתחילת השנהתשואה0.03%
3 שניםתשואה מצטברת7.51%
דמי ניהולמצבירה0.13%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח11.26
תאריך פתיחהוותק הקופהינואר 2023

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • בהשוואה לקרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול עוקב מדדים - גמיש, פער התשואה המדווחת הוא ‎-7.25‎ נקודות אחוז. במקביל, הפער בדמי הניהול מהצבירה הוא ‎-0.05‎ נקודות אחוז והפער בדמי הניהול מההפקדה הוא ‎+0.28‎ נקודות אחוז. הרכיבים מוצגים בנפרד ואינם מהווים חישוב עלות אישית.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־5 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
-0.4%
תשואה מתחילת השנה
0.03%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
7.51%
תשואה ממוצעת 3 שנים
2.44%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.13%
דמי ניהול מהפקדה
1.28%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
11 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
0 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
99.4%

חשיפות ההשקעה

44.69%חשיפה למניות
99.25%חשיפה לחו"ל
93.09%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

הפניקס פנסיה משלימה עוקב מדדים גמיש הוא מסלול פנסיה במסלול עוקב מדדים בגישה גמישה של הפניקס פנסיה וגמל בע"מ. המסלול אינו מוגבל למדד יחיד, אלא יכול לשלב מדדי מניות ואג״ח ולשנות את המשקל ביניהם במסגרת מדיניות ההשקעה. בחירת המדדים והמשקל שניתן לכל אחד מהם הם החלטת ניהול מהותית. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI World.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הסיכון תלוי לא רק בביצועי המדדים עצמם, אלא גם בתמהיל ביניהם ובקצב השינויים בהקצאה. הרכיב המנייתי משמעותי אך אינו מלא. חלק מהחשיפה נוצר בחו״ל, כך שהביצועים מושפעים גם משווקים בינלאומיים. חשיפה למטבע חוץ מוסיפה רגישות לשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
קרנות פנסיה כלליות / משלימות · עוקב מדדים - גמישהמסלול הנוכחיהפניקס פנסיה משלימה עוקב מדדים גמיש
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ינואר 2023 – אוגוסט 2026
44חודשים זמינים
24חודשים חיוביים
19חודשים שליליים
1ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יוני 2026, עם תשואה של 5.33%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מרץ 2026, עם ירידה של 2.65%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026-0.4%
יולי 2026+1.44%
יוני 2026+5.33%
מאי 2026-1.86%
אפריל 2026-1.68%
מרץ 2026-2.65%
פברואר 2026+1.74%
ינואר 2026-1.65%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025-1.57%
נובמבר 2025+0.79%
אוקטובר 2025-0.42%
ספטמבר 2025+1.27%
אוגוסט 2025-0.09%
יולי 2025+1.12%
יוני 2025-1.21%
מאי 2025-0.42%
אפריל 2025-1.47%
מרץ 2025+1.64%
פברואר 2025+0.77%
ינואר 2025+0.01%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024-1.2%
נובמבר 20240%
אוקטובר 2024-1.69%
ספטמבר 2024+2.61%
אוגוסט 2024-0.56%
יולי 2024+1.51%
יוני 2024+0.86%
מאי 2024+1.05%
אפריל 2024-1.43%
מרץ 2024+1.85%
פברואר 2024+1.87%
ינואר 2024+0.09%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.4%
נובמבר 2023+3.49%
אוקטובר 2023-2.21%
ספטמבר 2023-1.53%
אוגוסט 2023-0.16%
יולי 2023+1.61%
יוני 2023+2.02%
מאי 2023+1.05%
אפריל 2023+0.82%
מרץ 2023+1.55%
פברואר 2023-1.94%
ינואר 2023+0.17%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי הפניקס פנסיה משלימה עוקב מדדים גמיש מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מזומנים ושווי מזומנים52.65%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות25.69%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות21.86%
אג"ח ממשלתיות סחירות0.1%
נכסים אחרים-0.29%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים99.57%
נכסים לא סחירים0.43%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בחו"ל ובמט"ח50.86%
נכסים בארץ49.14%
חלוקה לפי רמת סיכון
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מזומנים ואג"ח ממשלתיות52.74%
אג"ח, הלוואות ופיקדונות בדירוג BBB לפחות או עם בטוחה מספקת25.69%
מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות21.86%
השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת-0.29%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

קרנות פנסיה כלליות / משלימות באותו מסלול השקעה

השוו בין קרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול עוקב מדדים - גמיש לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 14 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 10 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת קרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול עוקב מדדים - גמיש
1מיטב פנסיה כללית עוקב מדדים גמיש2.25%2.70%25.33%0.00%0.14%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
2אינפיניטי פנסיה כללית עוקב מדדים גמיש1.87%9.93%0.00%0.00%0.17%אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
3אלטשולר שחם פנסיה כללית עוקב מדדים למקבלי קצבה1.84%0.00%0.00%0.00%—אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
4מנורה מבטחים משלימה עוקב מדדים גמיש1.55%6.51%38.53%0.00%0.26%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
5הראל פנסיה כללית עוקב מדדים גמיש1.49%7.01%41.95%0.00%0.15%הראל פנסיה וגמל בע"מ
6מיטב פנסיה כללית עוקב מדדים למקבלי קצבה1.37%9.70%0.00%0.00%0.14%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
7מגדל מקפת משלימה עוקב מדדים למקבלי קצבה1.06%0.00%0.00%0.00%0.18%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
8כלל פנסיה משלימה עוקב מדדים למקבלי קצבה0.73%0.00%0.00%0.00%0.19%כלל פנסיה וגמל בע"מ
9מור פנסיה כללית עוקבי מדדים עוקב מדדים - למקבלי קצבה0.21%4.01%0.00%0.00%0.18%מור גמל ופנסיה בע"מ
11כלל פנסיה משלימה עוקב מדדים גמיש-0.48%0.26%11.89%0.00%0.19%כלל פנסיה וגמל בע"מ
12אלטשולר שחם פנסיה כללית עוקב מדדים גמיש-0.63%2.48%20.94%0.00%0.18%אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
13מגדל מקפת משלימה עוקב מדדים - גמיש-0.79%-0.61%6.64%0.00%0.18%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
14מור פנסיה כללית - עוקב מדדים גמיש-1.04%0.68%9.15%0.00%0.18%מור גמל ופנסיה בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202301 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ושני רכיבי דמי הניהול?

פער התשואה לתקופה הוא ‎-7.25‎ נקודות אחוז, פער דמי הניהול מהצבירה הוא ‎-0.05‎ נקודות אחוז, ופער דמי הניהול מההפקדה הוא ‎+0.28‎ נקודות אחוז. התשואה אינה מותאמת לסיכון, והעלות בפועל תלויה בנתוני החוסך.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־5 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.

האם החשיפה למניות במסלול חריגה ביחס למסלולים דומים?

החשיפה למניות עומדת על ‎‎44.69%‎‎. ‎18.75‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה למניות היא רכיב סיכון מרכזי, אך אינה מגדירה לבדה את רמת הסיכון הכוללת של המסלול.