
הפניקס פנסיה משלימה הלכה
- מ.ה.15224
- מסלול השקעההלכתי / הלכה יהודית
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 5 מתוך 10 במסלול הלכה יהודית
הפניקס פנסיה משלימה הלכה מדורג במקום 4 מתוך 10 בקרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול הלכה יהודית לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (12.29%, במחצית העליונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול בהפניקס פנסיה משלימה הלכה הם 0.13% מצבירה ו־1.28% מהפקדה, לעומת 0.16% ו־1.13% בממוצע בקבוצה, בהתאמה.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- בהשוואה לקרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול הלכה יהודית, פער התשואה המדווחת הוא +1.73 נקודות אחוז. במקביל, הפער בדמי הניהול מהצבירה הוא -0.03 נקודות אחוז והפער בדמי הניהול מההפקדה הוא +0.15 נקודות אחוז. הרכיבים מוצגים בנפרד ואינם מהווים חישוב עלות אישית.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
- החשיפה לחו״ל היא 50.48% והחשיפה למט״ח היא 19.23%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 1.03%
- תשואה מתחילת השנה
- 6.52%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.13%
- דמי ניהול מהפקדה
- 1.28%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 10 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- 0 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 91%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
הפניקס פנסיה משלימה הלכה הוא מסלול פנסיה של הפניקס פנסיה וגמל בע"מ המנוהל בהתאם לכללי הלכה יהודית ולפיקוח ההלכתי החל על המוצר. הסינון ההלכתי משפיע על סוגי החברות, ניירות הערך והמכשירים שבהם ניתן להשקיע, אך אינו מגדיר רמת סיכון קבועה. רמת הסיכון נקבעת לפי הרכב הנכסים בפועל. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI World ו־ת"א 125.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
חשוב להפריד בין התאמה לכללים הלכתיים לבין מאפייני הסיכון הפיננסיים. קיים רכיב מנייתי משמעותי לצד נכסים נוספים. החשיפה לחו״ל מרחיבה את הפיזור אך מוסיפה סיכון שוק. יש להביא בחשבון גם את השפעת שערי המטבע. לצד בדיקת הפיקוח ההלכתי, יש לבחון את החשיפות כמו בכל מסלול אחר.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.24%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה מרץ 2026, עם ירידה של 3.14%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +1.03% |
| יולי 2026 | -0.09% |
| יוני 2026 | -0.39% |
| מאי 2026 | +2.12% |
| אפריל 2026 | +4.24% |
| מרץ 2026 | -3.14% |
| פברואר 2026 | +0.57% |
| ינואר 2026 | +2.17% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +0.85% |
| נובמבר 2025 | +0.78% |
| אוקטובר 2025 | +1.57% |
| ספטמבר 2025 | +2.11% |
| אוגוסט 2025 | +0.91% |
| יולי 2025 | +1.12% |
| יוני 2025 | +3.38% |
| מאי 2025 | +2.28% |
| אפריל 2025 | +1.04% |
| מרץ 2025 | -1.96% |
| פברואר 2025 | +0.47% |
| ינואר 2025 | +1.55% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.7% |
| נובמבר 2024 | +2.11% |
| אוקטובר 2024 | +0.93% |
| ספטמבר 2024 | +1.35% |
| אוגוסט 2024 | +1.02% |
| יולי 2024 | -0.15% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי הפניקס פנסיה משלימה הלכה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 30.42% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 24.31% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 24.08% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 20.77% |
| קרנות נאמנות | 1.69% |
| אג"ח קונצרניות לא סחירות | 1.08% |
| נכסים אחרים | 0.43% |
| פיקדונות | -2.77% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 100.16% |
| נכסים לא סחירים | -0.16% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 71.15% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 28.85% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מזומנים ואג"ח ממשלתיות | 44.85% |
| מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות | 31.27% |
| אג"ח, הלוואות ופיקדונות בדירוג BBB לפחות או עם בטוחה מספקת | 18.36% |
| השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת | 5.52% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קרנות פנסיה כלליות / משלימות באותו מסלול השקעה
השוו בין קרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול הלכה יהודית לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 10 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 5 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 2.01% | 5.86% | 35.81% | 35.88% | 0.18% | אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ | |
| 2 | 1.68% | 5.56% | 32.72% | 0.00% | 0.17% | אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | |
| 3 | 1.21% | 4.06% | 0.00% | 0.00% | 0.18% | אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ | |
| 4 | 1.05% | 6.63% | 35.13% | 0.00% | 0.15% | הראל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 6 | 0.96% | 5.83% | 26.00% | 0.00% | 0.14% | מיטב גמל ופנסיה בע"מ | |
| 7 | 0.85% | 5.21% | 34.91% | 38.77% | 0.14% | מיטב גמל ופנסיה בע"מ | |
| 8 | 0.81% | 5.52% | 32.99% | 0.00% | 0.15% | הראל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 9 | 0.78% | 6.26% | 39.01% | 38.60% | 0.18% | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | |
| 10 | 0.50% | 3.87% | 24.84% | 0.00% | 0.18% | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קרנות פנסיה כלליות / משלימותמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202407 עד 202608.שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה עולה מהשוואת התשואה ושני רכיבי דמי הניהול?
פער התשואה לתקופה הוא +1.73 נקודות אחוז, פער דמי הניהול מהצבירה הוא -0.03 נקודות אחוז, ופער דמי הניהול מההפקדה הוא +0.15 נקודות אחוז. התשואה אינה מותאמת לסיכון, והעלות בפועל תלויה בנתוני החוסך.
האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?
בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־7 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?
במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של 50.48% וחשיפה למט״ח של 19.23%. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.
המשיכו לקרוא על קרנות פנסיה
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

משיכת קרן פנסיה ללא מס
משיכת קרן פנסיה ללא מס – מתי זה אפשרי? מדריך על תגמולים, פיצויים, מס 35%, מיעוט הכנסות, נכות, הוצאות רפואיות ומה לבדוק לפני משיכה.
קראו עוד ←
מקדם קצבה לפנסיה – איך הוא משפיע על הקצבה החודשית?
מקדם קצבה לפנסיה – איך הוא משפיע על הקצבה החודשית? מדריך עם נוסחת חישוב, דוגמאות, מקדם מובטח, ביטוח מנהלים ומה חשוב לבדוק לפני פרישה.
קראו עוד ←
פנסיה תקציבית – מי זכאי ומה חשוב לדעת
פנסיה תקציבית – מי זכאי ומה חשוב לדעת? מדריך על חישוב הקצבה, ותק, משכורת קובעת, זכויות שאירים, מס, פרישה וההבדל מול פנסיה צוברת.
קראו עוד ←





