
הפניקס הלכה
- מ.ה.9586
- מסלול השקעההלכתי / הלכה יהודית
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 1 מתוך 2 במסלול הלכה יהודית
החשיפה לחו״ל היא 49.00% והחשיפה למט״ח היא 26.85%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- החשיפה לחו״ל היא 49.00% והחשיפה למט״ח היא 26.85%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
- התשואות ל־3 ול־5 שנים הן 39.87% ו־40.94%, בהתאמה. אלו תשואות מצטברות לתקופות באורכים שונים וחופפות; הפער ביניהן אינו תשואה שנתית.
- במסלול מדווחים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של 0.85% ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 2.23%. אלו ממוצעים מדווחים; העלות האישית תלויה בתנאים שנקבעו לחוסך ובסכומי הצבירה וההפקדות שלו.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.41%
- תשואה מתחילת השנה
- 5.58%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 39.87%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 40.94%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 11.83%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 7.1%
- מדד שארפ ?
- 0.94
- אלפא ?
- 0.12%
- סטיית תקן ?
- 6.13%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.85%
- דמי ניהול מהפקדה
- 2.23%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 424 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 99.7%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
הפניקס הלכה הוא מסלול בביטוח מנהלים של הפניקס חברה לביטוח בע"מ המנוהל בהתאם לכללי הלכה יהודית ולפיקוח ההלכתי החל על המוצר. הסינון ההלכתי משפיע על סוגי החברות, ניירות הערך והמכשירים שבהם ניתן להשקיע, אך אינו מגדיר רמת סיכון קבועה. רמת הסיכון נקבעת לפי הרכב הנכסים בפועל. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI World ו־ת"א 125.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
חשוב להפריד בין התאמה לכללים הלכתיים לבין מאפייני הסיכון הפיננסיים. קיים רכיב מנייתי משמעותי לצד נכסים נוספים. החשיפה לחו״ל מרחיבה את הפיזור אך מוסיפה סיכון שוק. יש להביא בחשבון גם את השפעת שערי המטבע. לצד בדיקת הפיקוח ההלכתי, יש לבחון את החשיפות כמו בכל מסלול אחר.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 3.93%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 4.22%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.41% |
| יולי 2026 | +0.58% |
| יוני 2026 | -0.72% |
| מאי 2026 | +1.23% |
| אפריל 2026 | +3.21% |
| מרץ 2026 | -2.13% |
| פברואר 2026 | +0.98% |
| ינואר 2026 | +1.98% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +1.15% |
| נובמבר 2025 | +1.31% |
| אוקטובר 2025 | +1.31% |
| ספטמבר 2025 | +2% |
| אוגוסט 2025 | +0.5% |
| יולי 2025 | +1.5% |
| יוני 2025 | +3.36% |
| מאי 2025 | +2.33% |
| אפריל 2025 | +0.85% |
| מרץ 2025 | -1.67% |
| פברואר 2025 | +0.38% |
| ינואר 2025 | +1.37% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.9% |
| נובמבר 2024 | +2.08% |
| אוקטובר 2024 | +0.82% |
| ספטמבר 2024 | +1.52% |
| אוגוסט 2024 | +1.02% |
| יולי 2024 | +1.27% |
| יוני 2024 | +1.13% |
| מאי 2024 | +0.78% |
| אפריל 2024 | -1.51% |
| מרץ 2024 | +2.5% |
| פברואר 2024 | +2% |
| ינואר 2024 | +0.4% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +2.63% |
| נובמבר 2023 | +3.93% |
| אוקטובר 2023 | -3.52% |
| ספטמבר 2023 | -1.74% |
| אוגוסט 2023 | -0.16% |
| יולי 2023 | +2.44% |
| יוני 2023 | +2.13% |
| מאי 2023 | +0.84% |
| אפריל 2023 | +1.06% |
| מרץ 2023 | +1.14% |
| פברואר 2023 | -1.67% |
| ינואר 2023 | +2.39% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -1.98% |
| נובמבר 2022 | +0.78% |
| אוקטובר 2022 | +2.13% |
| ספטמבר 2022 | -4.22% |
| אוגוסט 2022 | -1.54% |
| יולי 2022 | +3.24% |
| יוני 2022 | -2.1% |
| מאי 2022 | -2.55% |
| אפריל 2022 | -1.68% |
| מרץ 2022 | +0.77% |
| פברואר 2022 | -0.57% |
| ינואר 2022 | -2.14% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +1.56% |
| נובמבר 2021 | +0.2% |
| אוקטובר 2021 | +1.55% |
| ספטמבר 2021 | -0.42% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי הפניקס הלכה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 37.87% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 27.16% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 18.05% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 16.96% |
| נכסים אחרים | -0.03% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 99.82% |
| נכסים לא סחירים | 0.18% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 80.95% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 19.05% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
ביטוחי מנהלים באותו מסלול השקעה
השוו בין ביטוחי מנהלים במסלול הלכה יהודית לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 2 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 1 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 2 | 0.17% | 3.94% | 27.11% | 24.12% | — | הפניקס חברה לביטוח בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל ביטוחי מנהליםמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
כיצד נכון לקרוא את התשואות ל־3 ול־5 שנים?
המסלול מציג תשואה מצטברת של 39.87% ל־3 שנים ושל 40.94% ל־5 שנים. התקופה הקצרה כלולה בארוכה. לחישוב תשואה שנתית ממוצעת נדרש חישוב גאומטרי, ולא חלוקה פשוטה במספר השנים. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות עתידיות.
האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?
הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של 0.85% ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 2.23%, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.
מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?
במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של 49.00% וחשיפה למט״ח של 26.85%. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.
המשיכו לקרוא על ביטוחי מנהלים
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

קרן פנסיה או ביטוח מנהלים – מה עדיף?
קרן פנסיה או ביטוח מנהלים – מה עדיף? מדריך מלא על דמי ניהול, מקדם קצבה, כיסוי ביטוחי, יתרונות וחסרונות, ומתי כדאי לשמור ביטוח מנהלים…
קראו עוד ←
ביטוח מנהלים – המדריך המלא: מה זה, איך עובד, ולמי זה מתאים
ביטוח מנהלים - מה זה, איך עובד ולמי זה מתאים? מדריך מקיף על מקדם קצבה מובטח, דמי ניהול, השוואה לקרן פנסיה וכל מה שחשוב…
קראו עוד ←





