
אלטשולר שחם פיצויים אג"ח עד 15% במניות
- מ.ה.588
- מסלול השקעהאג"ח / עד 15% מניות
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון נמוךעד 25% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 1 מתוך 3 במסלול עד 15% מניות
החשיפה לחו״ל היא 33.84% והחשיפה למט״ח היא 15.49%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- החשיפה לחו״ל היא 33.84% והחשיפה למט״ח היא 15.49%. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.
- התשואות ל־3 ול־5 שנים הן 20.57% ו־19.58%, בהתאמה. אלו תשואות מצטברות לתקופות באורכים שונים וחופפות; הפער ביניהן אינו תשואה שנתית.
- במסלול מדווחים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של 0.68% ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 0.00%. אלו ממוצעים מדווחים; העלות האישית תלויה בתנאים שנקבעו לחוסך ובסכומי הצבירה וההפקדות שלו.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.92%
- תשואה מתחילת השנה
- 3.81%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 20.57%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 19.58%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 6.43%
- תשואה ממוצעת 5 שנים
- 3.64%
- מדד שארפ ?
- 0.39
- אלפא ?
- -0.36%
- סטיית תקן ?
- 3.25%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.68%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 101 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- 0 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 91.6%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
אלטשולר שחם פיצויים אג"ח עד 15% במניות היא קופת גמל מנייתית המנוהלת על ידי אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ. שוק המניות הוא מנוע הביצוע והסיכון המרכזי, והחשיפה יכולה להיווצר באמצעות מניות ישירות, קרנות סל ומכשירים עוקבי מדד בישראל ובחו״ל. בחירת החברות, הענפים והשווקים קובעת את מידת הפיזור ואת התלות באזור או בסקטור מסוים.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
המסלול עשוי להגיב בעוצמה לשינויים בציפיות הצמיחה, בריבית ובתמחור המניות. החשיפה למטבע חוץ גורמת לכך שגם שינוי בשער השקל עשוי להשפיע על התוצאה. ירידות חדות הן אפשרות ממשית במסלול מנייתי, ולכן אופק ההשקעה והיכולת להתמודד עם תנודתיות הם מרכיב מרכזי בבחינת המסלול.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה יוני 2025, עם תשואה של 2.17%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 1.97%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +0.92% |
| יולי 2026 | -0.41% |
| יוני 2026 | +0.47% |
| מאי 2026 | +1.31% |
| אפריל 2026 | +2.05% |
| מרץ 2026 | -1.67% |
| פברואר 2026 | +0.23% |
| ינואר 2026 | +0.89% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | -0.11% |
| נובמבר 2025 | +0.17% |
| אוקטובר 2025 | +1.13% |
| ספטמבר 2025 | +1.45% |
| אוגוסט 2025 | +0.98% |
| יולי 2025 | +0.31% |
| יוני 2025 | +2.17% |
| מאי 2025 | +0.88% |
| אפריל 2025 | +0.66% |
| מרץ 2025 | -0.38% |
| פברואר 2025 | +0.05% |
| ינואר 2025 | +0.82% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | -0.27% |
| נובמבר 2024 | +0.91% |
| אוקטובר 2024 | +0.04% |
| ספטמבר 2024 | +1.02% |
| אוגוסט 2024 | +0.64% |
| יולי 2024 | +0.78% |
| יוני 2024 | +0.57% |
| מאי 2024 | +0.95% |
| אפריל 2024 | -0.23% |
| מרץ 2024 | +0.76% |
| פברואר 2024 | +0.1% |
| ינואר 2024 | +0.34% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +1.44% |
| נובמבר 2023 | +1.86% |
| אוקטובר 2023 | -0.79% |
| ספטמבר 2023 | -1.16% |
| אוגוסט 2023 | +0.08% |
| יולי 2023 | +1.09% |
| יוני 2023 | +0.49% |
| מאי 2023 | +0.46% |
| אפריל 2023 | +0.64% |
| מרץ 2023 | +0.85% |
| פברואר 2023 | -0.79% |
| ינואר 2023 | +1.34% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -0.99% |
| נובמבר 2022 | +0.67% |
| אוקטובר 2022 | +0.59% |
| ספטמבר 2022 | -1.97% |
| אוגוסט 2022 | -1.13% |
| יולי 2022 | +1.86% |
| יוני 2022 | -1.42% |
| מאי 2022 | -1.34% |
| אפריל 2022 | -0.56% |
| מרץ 2022 | +0.22% |
| פברואר 2022 | -0.93% |
| ינואר 2022 | -1.13% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +0.31% |
| נובמבר 2021 | +0.22% |
| אוקטובר 2021 | +0.92% |
| ספטמבר 2021 | -0.19% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי אלטשולר שחם פיצויים אג"ח עד 15% במניות מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 60% |
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 14% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 12.19% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 6.51% |
| נכסים אחרים | 3.05% |
| קרנות נאמנות | 2.19% |
| אג"ח קונצרניות לא סחירות | 1.61% |
| הלוואות | 0.36% |
| פיקדונות | 0.1% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 93.98% |
| נכסים לא סחירים | 6.02% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 80.63% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 19.37% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קופות גמל מרכזיות לפיצויים באותו מסלול השקעה
השוו בין קופות גמל מרכזיות לפיצויים במסלול עד 15% מניות לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 3 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 1 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 2 | 0.51% | 3.57% | 22.60% | 22.74% | 0.57% | הראל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 3 | 0.17% | 2.60% | 20.97% | 19.74% | 0.64% | הפניקס פנסיה וגמל בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קופות גמל מרכזיות לפיצוייםמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.תנאי הלוואה כנגד קופת הגמל — אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ
לפי המידע הזמין, אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ מאפשר קבלת הלוואה כנגד כספים צבורים, בכפוף לסוג הכספים, למדיניות הגוף ולאישור פרטני. להלן התנאים הידועים לפי חלופות ההחזר הזמינות.
הלוואה כנגד כספים נזילים
בלון/ גרייס/ שפיצר בריבית פריים — 36 חודשים
- שיעור מימון מרבי
- 78%
- ריבית
- ריבית פריים
- תקופת ההלוואה
- 36 חודשים
- סכום מינימלי
- 10,000 ₪
- סכום מרבי
- 500,000 ₪
הערות: מיתרת מהכספים הנזילים. לא יותר ממיליון ש"ח במצטבר.
התנאים, הריביות והזכאות עשויים להשתנות. לפני קבלת החלטה יש לקבל הצעה רשמית ועדכנית ישירות מהגוף המנהל; המידע אינו הצעת אשראי.
שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
כיצד נכון לקרוא את התשואות ל־3 ול־5 שנים?
המסלול מציג תשואה מצטברת של 20.57% ל־3 שנים ושל 19.58% ל־5 שנים. התקופה הקצרה כלולה בארוכה. לחישוב תשואה שנתית ממוצעת נדרש חישוב גאומטרי, ולא חלוקה פשוטה במספר השנים. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות עתידיות.
האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?
הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של 0.68% ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של 0.00%, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.
מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?
במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של 33.84% וחשיפה למט״ח של 15.49%. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.
המשיכו לקרוא על קופות גמל
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

משיכת קופת גמל ללא מס
משיכת קופת גמל ללא מס – מתי זה אפשרי? מדריך על כספי תגמולים, פיצויים, קופת גמל להשקעה, תיקון 190, פטורים, מס 35% ומה לבדוק…
קראו עוד ←
גמל נט מול ברקי: למה נתונים רשמיים הם רק השלב הראשון בבחירת קופה
גמל נט מציג נתונים רשמיים על קופות גמל וקרנות השתלמות, אך לא מדרג או מפרש אותם. כך ברקי מוסיפה דירוג משולב לפי תשואה, סיכון,…
קראו עוד ←
מסלול הלכה קופת גמל – השוואת תשואות ודמי ניהול
מסלול הלכה בקופת גמל מנוהל בהתאם להלכה היהודית. השוואת תשואות, דמי ניהול ובתי ההשקעות המובילים במסלול הכשר.
קראו עוד ←





