אלטשולר-שחם קופת גמל, קרן השתלמות, פוליסת חיסכון, קרן פנסיה

אלטשולר שחם חיסכון לילד לחוסכים המעדיפים סיכון בינוני

אלטשולר שחם חיסכון לילד לחוסכים המעדיפים סיכון בינוני מדורג במקום 8 מתוך 9 בתוכניות חיסכון לכל ילד במסלול חיסכון לילד -חוסכים המעדיפים סיכון בינוני לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎11.02%‎‎); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־5 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה1.93%
מתחילת השנהתשואה6.43%
3 שניםתשואה מצטברת38.74%
5 שניםתשואה מצטברת35.6%
דמי ניהולמצבירה0.02%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח2,309.82
תאריך פתיחהוותק הקופהנובמבר 2016

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • אלטשולר שחם חיסכון לילד לחוסכים המעדיפים סיכון בינוני הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של ‎‎11.02%‎‎, מתחת לממוצע בתוכניות חיסכון לכל ילד במסלול חיסכון לילד -חוסכים המעדיפים סיכון בינוני בפער של ‎-1.68‎ נקודות אחוז ומדורג במקום 8 מתוך 9. המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־5 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל היא ‎‎44.53%‎‎ והחשיפה למט״ח היא ‎‎20.52%‎‎. אלה מדדים שונים: פיזור לחו״ל אינו מלמד לבדו על הרגישות לשערי החליפין.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
1.93%
תשואה מתחילת השנה
6.43%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
38.74%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
35.6%
תשואה ממוצעת 3 שנים
11.53%
תשואה ממוצעת 5 שנים
6.28%
מדד שארפ ?
0.74
אלפא ?
-0.96%
סטיית תקן ?
6.84%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.02%
דמי ניהול מהפקדה
0%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
2,310 מיליוני ש"ח
גיוס בחודש האחרון
-4 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
91.4%

חשיפות ההשקעה

53.04%חשיפה למניות
44.53%חשיפה לחו"ל
20.52%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

אלטשולר שחם חיסכון לילד לחוסכים המעדיפים סיכון בינוני הוא מסלול חיסכון לכל ילד המנוהל על ידי אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ. המסלול משלב מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן ונכסים נוספים בהתאם לרמת הסיכון שהוגדרה, במטרה לאזן בין צמיחה לטווח ארוך לבין תנודתיות. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI World ו־ת"א 125. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם קרנות השקעה ונדל"ן, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

מאחר שהחיסכון מיועד בדרך כלל לשנים רבות, יש לבחון את רמת הסיכון ביחס לגיל הילד ולזמן שנותר עד המשיכה. קיים רכיב מנייתי משמעותי לצד אג״ח ונכסים נוספים. רכיב האג״ח מוסיף רגישות לריבית ולאיכות האשראי.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
תוכניות חיסכון לכל ילד · חיסכון לילד -חוסכים המעדיפים סיכון בינוניהמסלול הנוכחיאלטשולר שחם חיסכון לילד לחוסכים המעדיפים סיכון בינוני
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
37חודשים חיוביים
23חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.47%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה יוני 2022, עם ירידה של 4.33%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+1.93%
יולי 2026-0.49%
יוני 2026-0.1%
מאי 2026+2.08%
אפריל 2026+4.47%
מרץ 2026-3.13%
פברואר 2026-0.16%
ינואר 2026+1.84%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025-0.01%
נובמבר 2025+0.51%
אוקטובר 2025+1.33%
ספטמבר 2025+2.43%
אוגוסט 2025+1.22%
יולי 2025+0.81%
יוני 2025+3.48%
מאי 2025+3.09%
אפריל 2025+0.68%
מרץ 2025-1.28%
פברואר 2025-0.9%
ינואר 2025+1.47%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024-0.32%
נובמבר 2024+1.6%
אוקטובר 2024-0.12%
ספטמבר 2024+2.16%
אוגוסט 2024+0.9%
יולי 2024+0.81%
יוני 2024+1.28%
מאי 2024+2.16%
אפריל 2024-1.15%
מרץ 2024+2.66%
פברואר 2024+1.83%
ינואר 2024+0.32%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.41%
נובמבר 2023+2.87%
אוקטובר 2023-1.86%
ספטמבר 2023-1.46%
אוגוסט 2023-0.43%
יולי 2023+2.43%
יוני 2023+1.96%
מאי 2023+0.4%
אפריל 2023+1.57%
מרץ 2023+0.25%
פברואר 2023-0.83%
ינואר 2023+2.44%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-2.1%
נובמבר 2022+1.84%
אוקטובר 2022+2.05%
ספטמבר 2022-4.25%
אוגוסט 2022-1.73%
יולי 2022+4.32%
יוני 2022-4.33%
מאי 2022-2.55%
אפריל 2022-2.61%
מרץ 2022+1%
פברואר 2022-1.24%
ינואר 2022-2.18%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.3%
נובמבר 2021+0.05%
אוקטובר 2021+2.66%
ספטמבר 2021-1.7%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי אלטשולר שחם חיסכון לילד לחוסכים המעדיפים סיכון בינוני מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח ממשלתיות סחירות47.31%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות33.06%
מזומנים ושווי מזומנים13.05%
קרנות נאמנות3.4%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות3.25%
הלוואות1.44%
אג"ח קונצרניות לא סחירות0.3%
נכסים אחרים-1.8%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים99.04%
נכסים לא סחירים0.96%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ67.68%
נכסים בחו"ל ובמט"ח32.32%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

תוכניות חיסכון לכל ילד באותו מסלול השקעה

השוו בין תוכניות חיסכון לכל ילד במסלול חיסכון לילד -חוסכים המעדיפים סיכון בינוני לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 10 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 1 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת תוכניות חיסכון לכל ילד במסלול חיסכון לילד -חוסכים המעדיפים סיכון בינוני
2מיטב קופת גמל להשקעה לחיסכון ארוך טווח לילד אחר חיסכון לכל ילד - חוסכים המעדיפים סיכון בינוני1.77%7.10%43.97%46.12%0.02%מיטב גמל ופנסיה בע"מ
3אינפיניטי חיסכון לילד - חוסכים המעדיפים סיכון בינוני1.38%8.03%47.55%52.19%0.02%אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ
4מנורה מבטחים חסכון לכל ילד - מסלול חוסכים המעדיפים סיכון בינוני1.33%6.82%40.56%43.11%0.01%מנורה מבטחים פנסיה וגמל בע"מ
5מגדל חסכון לילד - חוסכים המעדיפים סיכון בינוני1.26%7.01%40.59%41.04%0.01%מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ
6מור חיסכון לילד - חוסכים המעדיפים סיכון בינוני1.24%6.22%41.00%41.47%0.01%מור גמל ופנסיה בע"מ
7הפניקס חיסכון לילד - חוסכים המעדיפים סיכון בינוני1.17%5.98%42.40%41.94%0.02%הפניקס פנסיה וגמל בע"מ
8הראל חיסכון לילד - חוסכים המעדיפים סיכון בינוני1.03%6.97%37.55%39.41%0.01%הראל פנסיה וגמל בע"מ
9אנליסט מסלולית - קופת גמל להשקעה לחיסכון ארוך טווח לילד - מסלול לחוסכים המעדיפים סיכון בינוני0.69%5.82%42.97%49.10%0.02%אנליסט קופות גמל בע"מ
10כלל חיסכון לכל ילד חוסכים המעדיפים סיכון בינוני0.34%————כלל פנסיה וגמל בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה בולט בצבירה נטו של המסלול בחודש האחרון?

בחודש אוגוסט 2026 נרשמה צבירה נטו שלילית של 3.6 מיליון ₪. ביחס למסלולים הדומים זהו מקום 10 מתוך 10; הנתון עשוי להשתנות מחודש לחודש.

מהו היקף הנכסים במסלול ביחס למסלולים דומים?

המסלול מנהל 2,310 מיליון ₪ ומדורג במקום 1 מתוך 10 לפי היקף נכסים. הנתון שימושי להבנת גודל המסלול, אך אינו מדד עצמאי לביצועים או לסיכון.

מדוע החשיפה לחו״ל והחשיפה למט״ח שונות?

במסלול מדווחת חשיפה לחו״ל של ‎‎44.53%‎‎ וחשיפה למט״ח של ‎‎20.52%‎‎. החשיפה לחו״ל מתייחסת להשקעות מחוץ לישראל, ואילו החשיפה למט״ח מתייחסת לרגישות למטבעות זרים. הנתונים לבדם אינם מאפשרים לקבוע מה חלקו של הגידור בפער.