
אינפיניטי כללית מסלול לבני 50 עד 60
- מ.ה.14046
- מסלול השקעהמדרגות / 50-60
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 4 מתוך 8 במסלול 50-60
אינפיניטי כללית מסלול לבני 50 עד 60 מדורג במקום 4 מתוך 8 בקרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול 50-60 לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (12.92%); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול באינפיניטי כללית מסלול לבני 50 עד 60 הם 0.17% מצבירה ו־1.00% מהפקדה, לעומת 0.16% ו־1.14% בממוצע בקבוצה, בהתאמה.
מבוסס על דיווח אוגוסט 2026
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.
מה בולט בנתונים
- בקרן הפנסיה נבחנים שני רכיבי דמי הניהול בנפרד: דמי הניהול מהצבירה הם 0.17%, לעומת 0.16% בממוצע בקבוצה; דמי הניהול מההפקדה הם 1.00%, לעומת 1.14% בממוצע בקבוצה. אין לחבר את שני האחוזים לעלות כוללת ללא נתוני ההפקדות והצבירה האישיים.
מה כדאי להביא בחשבון
- המסלול הציג תשואה מדווחת ב־12 החודשים האחרונים של 12.92%, קרובה לממוצע בקרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול 50-60 בפער של -0.23 נקודות אחוז ומדורג במקום 4 מתוך 8. המיקום מתייחס לתשואה בתקופה בלבד ואינו דירוג כולל או מותאם לסיכון.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־5 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 1.13%
- תשואה מתחילת השנה
- 7.1%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 42.31%
- תשואה ממוצעת 3 שנים
- 12.48%
דמי ניהול
- דמי ניהול מצבירה
- 0.17%
- דמי ניהול מהפקדה
- 1%
היקף נכסים
- סה"כ נכסים
- 7 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- 0 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 93.8%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אסטרטגיית ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
אינפיניטי כללית מסלול לבני 50 עד 60 היא קרן פנסיה במודל השקעה תלוי גיל של אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ, המיועדת לקבוצת הגיל 50-60. המודל מבוסס על ההנחה שטווח החיסכון והיכולת לספוג תנודתיות משתנים עם הגיל, ולכן הקצאת הנכסים אמורה להתאים לשלב שבו נמצא החוסך. עם זאת, מדרגת הגיל אינה קובעת לבדה את רמת הסיכון. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI World ו־ת"א 125.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
יש לבחון את משקל המניות, האג״ח והנכסים בחו״ל בפועל, וכן את הזמן שנותר עד השימוש בכסף. נשמר רכיב מנייתי משמעותי לצד אג״ח ונכסים נוספים. חשוב לבדוק גם כיצד ומתי מתבצע מעבר למדרגת הגיל הבאה.
בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 3.97%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 4.39%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| אוגוסט 2026 | +1.13% |
| יולי 2026 | -1.31% |
| יוני 2026 | -1.36% |
| מאי 2026 | +2.72% |
| אפריל 2026 | +3.97% |
| מרץ 2026 | -2.47% |
| פברואר 2026 | +1.51% |
| ינואר 2026 | +2.89% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +1.12% |
| נובמבר 2025 | +0.94% |
| אוקטובר 2025 | +1.38% |
| ספטמבר 2025 | +1.89% |
| אוגוסט 2025 | +0.66% |
| יולי 2025 | +1.43% |
| יוני 2025 | +3.69% |
| מאי 2025 | +2.76% |
| אפריל 2025 | +1.05% |
| מרץ 2025 | -2.39% |
| פברואר 2025 | +0.15% |
| ינואר 2025 | +1.21% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.97% |
| נובמבר 2024 | +2.19% |
| אוקטובר 2024 | +0.82% |
| ספטמבר 2024 | +1.52% |
| אוגוסט 2024 | +1% |
| יולי 2024 | +0.86% |
| יוני 2024 | +1.07% |
| מאי 2024 | +0.54% |
| אפריל 2024 | -0.88% |
| מרץ 2024 | +2.05% |
| פברואר 2024 | +2.2% |
| ינואר 2024 | +1.11% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +2.23% |
| נובמבר 2023 | +2.98% |
| אוקטובר 2023 | -2.34% |
| ספטמבר 2023 | -1.37% |
| אוגוסט 2023 | +0.47% |
| יולי 2023 | +2.69% |
| יוני 2023 | +1.5% |
| מאי 2023 | +2.51% |
| אפריל 2023 | +1.77% |
| מרץ 2023 | +1.63% |
| פברואר 2023 | -1.74% |
| ינואר 2023 | +2.17% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -2.72% |
| נובמבר 2022 | -0.51% |
| אוקטובר 2022 | +1.56% |
| ספטמבר 2022 | -4.39% |
| אוגוסט 2022 | -0.24% |
| יולי 2022 | +3.88% |
| יוני 2022 | -1.21% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי אינפיניטי כללית מסלול לבני 50 עד 60 מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לאוגוסט 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 50.54% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 28.03% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 20.83% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 1.51% |
| נכסים אחרים | -0.92% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 100.92% |
| נכסים לא סחירים | -0.92% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 89.58% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 10.42% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות | 50.54% |
| אג"ח, הלוואות ופיקדונות בדירוג BBB לפחות או עם בטוחה מספקת | 27.69% |
| מזומנים ואג"ח ממשלתיות | 22.34% |
| השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת | -0.58% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קרנות פנסיה כלליות / משלימות באותו מסלול השקעה
השוו בין קרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול 50-60 לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 8 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 4 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 1.90% | 6.44% | 39.68% | 35.62% | 0.18% | אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ | |
| 2 | 1.57% | 6.77% | 42.92% | 44.72% | 0.14% | מיטב גמל ופנסיה בע"מ | |
| 3 | 1.19% | 7.20% | 38.74% | 39.66% | 0.15% | הראל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 5 | 1.08% | 8.82% | 46.50% | 0.00% | 0.18% | מור גמל ופנסיה בע"מ | |
| 6 | 1.01% | 8.38% | 43.65% | 44.12% | 0.19% | כלל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 7 | 0.83% | 6.80% | 40.40% | 41.41% | 0.18% | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | |
| 8 | 0.82% | 5.95% | 41.71% | 40.16% | 0.13% | הפניקס פנסיה וגמל בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קרנות פנסיה כלליות / משלימותמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202206 עד 202608.שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?
בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־5 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
מה בולט בחשיפה של המסלול לחו״ל?
החשיפה לחו״ל עומדת על 24.06%. 20.40 נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה לנכסים בחו״ל אינה זהה לחשיפה למט״ח, ולכן יש לבחון את שני הנתונים בנפרד.
מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?
התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה 12.92%, לעומת 13.15% בממוצע בקרב 7 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של -0.23 נקודות אחוז. מיקום המסלול הוא 4 מתוך 8. זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.
המשיכו לקרוא על קרנות פנסיה
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

משיכת קרן פנסיה ללא מס
משיכת קרן פנסיה ללא מס – מתי זה אפשרי? מדריך על תגמולים, פיצויים, מס 35%, מיעוט הכנסות, נכות, הוצאות רפואיות ומה לבדוק לפני משיכה.
קראו עוד ←
מקדם קצבה לפנסיה – איך הוא משפיע על הקצבה החודשית?
מקדם קצבה לפנסיה – איך הוא משפיע על הקצבה החודשית? מדריך עם נוסחת חישוב, דוגמאות, מקדם מובטח, ביטוח מנהלים ומה חשוב לבדוק לפני פרישה.
קראו עוד ←
פנסיה תקציבית – מי זכאי ומה חשוב לדעת
פנסיה תקציבית – מי זכאי ומה חשוב לדעת? מדריך על חישוב הקצבה, ותק, משכורת קובעת, זכויות שאירים, מס, פרישה וההבדל מול פנסיה צוברת.
קראו עוד ←





