לוגו של איילון ביטוח

איילון חברה לביטוח בע"מ כספי (שקלי)

התשואות ל־3 ול־5 שנים הן ‎‎14.84%‎‎ ו־‎‎7.54%‎‎, בהתאמה. אלו תשואות מצטברות לתקופות באורכים שונים וחופפות; הפער ביניהן אינו תשואה שנתית.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.28%
מתחילת השנהתשואה2.75%
3 שניםתשואה מצטברת14.84%
5 שניםתשואה מצטברת7.54%
דמי ניהולמצבירה0.6%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח83.02

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה כדאי להביא בחשבון

  • התשואות ל־3 ול־5 שנים הן ‎‎14.84%‎‎ ו־‎‎7.54%‎‎, בהתאמה. אלו תשואות מצטברות לתקופות באורכים שונים וחופפות; הפער ביניהן אינו תשואה שנתית.
  • במסלול מדווחים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.60%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎3.25%‎‎. אלו ממוצעים מדווחים; העלות האישית תלויה בתנאים שנקבעו לחוסך ובסכומי הצבירה וההפקדות שלו.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.28%
תשואה מתחילת השנה
2.75%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
14.84%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
7.54%
תשואה ממוצעת 3 שנים
4.72%
תשואה ממוצעת 5 שנים
1.46%
מדד שארפ ?
-0.41
אלפא ?
-1.2%
סטיית תקן ?
2.81%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.6%
דמי ניהול מהפקדה
3.25%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
83 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
88.5%

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

איילון חברה לביטוח בע"מ כספי (שקלי) הוא מסלול בביטוח מנהלים כספי־שקלי המנוהל על ידי איילון חברה לביטוח בע"מ. המסלול מתמקד בנכסים שקליים סחירים ונזילים, ובהם מזומן, פיקדונות, מק״מ ואג״ח קצרות, ולכן התנודתיות בו נמוכה בדרך כלל מזו של מסלולים מנייתיים או כלליים. סביבת הריבית השקלית היא אחד הגורמים המרכזיים המשפיעים על ביצועיו.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

גם במסלול כספי התוצאה אינה קבועה מראש ועשויה להשתנות. התוצאה תלויה בריבית בנק ישראל, במשך החיים של איגרות החוב, באינפלציה, באיכות המנפיקים ובדמי הניהול. ההשוואה הרלוונטית היא למסלולים כספיים אחרים ולחלופות שקליות קצרות טווח.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
ביטוחי מנהלים · כספי (שקלי)המסלול הנוכחיאיילון חברה לביטוח בע"מ כספי (שקלי)
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
45חודשים חיוביים
15חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה נובמבר 2023, עם תשואה של 1.39%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה פברואר 2023, עם ירידה של 2.57%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.28%
יולי 2026+0.07%
יוני 2026+0.69%
מאי 2026+0.59%
אפריל 2026+0.63%
מרץ 2026-0.12%
פברואר 2026+0.12%
ינואר 2026+0.46%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.44%
נובמבר 2025+0.34%
אוקטובר 2025+0.51%
ספטמבר 2025+0.37%
אוגוסט 2025+0.5%
יולי 2025+0.23%
יוני 2025+0.69%
מאי 2025+0.24%
אפריל 2025+0.53%
מרץ 2025+0.25%
פברואר 2025+0.36%
ינואר 2025+0.39%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.62%
נובמבר 2024+0.73%
אוקטובר 2024+0.47%
ספטמבר 2024+0.24%
אוגוסט 2024+0.45%
יולי 2024+0.55%
יוני 2024+0.53%
מאי 2024+0.01%
אפריל 2024-0.1%
מרץ 2024+0.22%
פברואר 2024+0.33%
ינואר 2024+0.31%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+0.86%
נובמבר 2023+1.39%
אוקטובר 2023+0.04%
ספטמבר 2023-0.34%
אוגוסט 2023+0.39%
יולי 2023+0.46%
יוני 2023+0.44%
מאי 2023+0.41%
אפריל 2023+0.31%
מרץ 2023+1.33%
פברואר 2023-2.57%
ינואר 2023+1.38%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-0.88%
נובמבר 2022+0.2%
אוקטובר 2022+0.4%
ספטמבר 2022-1.81%
אוגוסט 2022-2.01%
יולי 2022+1.16%
יוני 2022+0.11%
מאי 2022-1.12%
אפריל 2022-0.65%
מרץ 2022-0.94%
פברואר 2022-1.62%
ינואר 2022-1.7%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021-0.15%
נובמבר 2021+1.38%
אוקטובר 2021-0.51%
ספטמבר 2021-0.42%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי איילון חברה לביטוח בע"מ כספי (שקלי) מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות56.4%
אג"ח ממשלתיות סחירות36.49%
מזומנים ושווי מזומנים6.72%
אג"ח קונצרניות לא סחירות0.38%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים99.62%
נכסים לא סחירים0.38%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ100%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

ביטוחי מנהלים באותו מסלול השקעה

השוו בין ביטוחי מנהלים במסלול כספי (שקלי) לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 3 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 3 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת ביטוחי מנהלים במסלול כספי (שקלי)
1הראל מסלול כספי (שקלי)0.32%2.65%13.75%16.74%0.75%הראל חברה לביטוח בע"מ
2הראל מסלול משתתף ברווחים כספי (שקלי)0.32%2.65%13.75%16.74%0.56%הראל חברה לביטוח בע"מ

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

האם דמי הניהול המוצגים הם דמי הניהול שאשלם?

הנתונים מציגים דמי ניהול ממוצעים מצבירה של ‎‎0.60%‎‎ ו־דמי ניהול ממוצעים מהפקדה של ‎‎3.25%‎‎, ואינם הצעת מחיר אישית. יש לבדוק את התנאים האישיים מול הגוף המנהל. כאשר קיימים שני רכיבים, אין לחבר את האחוזים: כל רכיב מחושב על בסיס כספי שונה.

כיצד נכון לקרוא את התשואות ל־3 ול־5 שנים?

המסלול מציג תשואה מצטברת של ‎‎14.84%‎‎ ל־3 שנים ושל ‎‎7.54%‎‎ ל־5 שנים. התקופה הקצרה כלולה בארוכה. לחישוב תשואה שנתית ממוצעת נדרש חישוב גאומטרי, ולא חלוקה פשוטה במספר השנים. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות עתידיות.