לוגו של איילון ביטוח

איילון מסלול לבני 50 ומטה

  • מ.ה.9636
  • מסלול השקעהמדרגות / עד 50
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
  • מיקום חודשי במסלולמקום 7 מתוך 10 במסלול עד 50

איילון מסלול לבני 50 ומטה מדורג במקום 2 מתוך 10 בביטוחי מנהלים במסלול עד 50 לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎16.51%‎‎, ברבעון העליון); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. דמי הניהול מהצבירה באיילון מסלול לבני 50 ומטה הם ‎‎0.76%‎‎, לעומת ממוצע של ‎‎0.98%‎‎ בקבוצה.

מבוסס על דיווח אוגוסט 2026

חודש דיווחתשואה0.87%
מתחילת השנהתשואה8.53%
3 שניםתשואה מצטברת53.59%
5 שניםתשואה מצטברת56.44%
דמי ניהולמצבירה0.76%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח348.8

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח אוגוסט 2026.

מה בולט בנתונים

  • בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. הפערים הם ‎+1.31‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎-0.22‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.

מה כדאי להביא בחשבון

  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־6 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל עומדת על ‎‎42.18%‎‎; ‎19.80‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. זהו שינוי או פער מהותי שכדאי להביא בחשבון בהשוואת מאפייני ההשקעה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
0.87%
תשואה מתחילת השנה
8.53%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
53.59%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
56.44%
תשואה ממוצעת 3 שנים
15.38%
תשואה ממוצעת 5 שנים
9.36%
מדד שארפ ?
1.21
אלפא ?
1.2%
סטיית תקן ?
6.86%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.76%
דמי ניהול מהפקדה
3%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
349 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
80.8%

חשיפות ההשקעה

61.36%חשיפה למניות
42.18%חשיפה לחו"ל
16.32%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

איילון מסלול לבני 50 ומטה הוא מסלול בביטוח מנהלים במודל השקעה תלוי גיל של איילון חברה לביטוח בע"מ, המיועד לחוסכים עד גיל 50. המודל מבוסס על ההנחה שטווח החיסכון והיכולת לספוג תנודתיות משתנים עם הגיל, ולכן הקצאת הנכסים אמורה להתאים לשלב שבו נמצא החוסך. עם זאת, מדרגת הגיל אינה קובעת לבדה את רמת הסיכון. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים Barclays Global Aggregate Corporate Bond Index. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם קרנות השקעה ו־נדל"ן, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

יש לבחון את משקל המניות, האג״ח והנכסים בחו״ל בפועל, וכן את הזמן שנותר עד השימוש בכסף. הרכיב המנייתי דומיננטי ולכן צפויה תנודתיות משמעותית. הפיזור לחו״ל מפחית תלות בשוק המקומי, אך מוסיף סיכון שוק ומטבע. חשוב לבדוק גם כיצד ומתי מתבצע מעבר למדרגת הגיל הבאה.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

השוואה בתוך העמוד

השוואת תשואות למסלולים דומים

בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.

השוואה למסלול דומה
תצוגה
ביטוחי מנהלים · עד 50המסלול הנוכחיאיילון מסלול לבני 50 ומטה
גרף השוואת תשואותגרף המציג את המסלול הנוכחי ומסלולים דומים שנבחרו להשוואה.

ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: ספטמבר 2021 – אוגוסט 2026
60+חודשים זמינים
42חודשים חיוביים
18חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.42%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 4.41%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
אוגוסט 2026+0.87%
יולי 2026+0.22%
יוני 2026-1.8%
מאי 2026+2.31%
אפריל 2026+4.42%
מרץ 2026-2.45%
פברואר 2026+1.55%
ינואר 2026+3.3%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+1.85%
נובמבר 2025+1.56%
אוקטובר 2025+1.4%
ספטמבר 2025+2.35%
אוגוסט 2025+1.25%
יולי 2025+1.26%
יוני 2025+4.38%
מאי 2025+3.21%
אפריל 2025+1.23%
מרץ 2025-1.25%
פברואר 2025+0.77%
ינואר 2025+1.45%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.98%
נובמבר 2024+2.26%
אוקטובר 2024+0.79%
ספטמבר 2024+1.5%
אוגוסט 2024+1.57%
יולי 2024+1.13%
יוני 2024+0.22%
מאי 2024+1.71%
אפריל 2024-1.54%
מרץ 2024+2.56%
פברואר 2024+2.66%
ינואר 2024-0.02%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.96%
נובמבר 2023+4.42%
אוקטובר 2023-3.78%
ספטמבר 2023-1.52%
אוגוסט 2023-0.39%
יולי 2023+2.78%
יוני 2023+2.12%
מאי 2023+0.58%
אפריל 2023+1.03%
מרץ 2023+0.9%
פברואר 2023-2.14%
ינואר 2023+2.25%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.98%
נובמבר 2022+0.54%
אוקטובר 2022+2.54%
ספטמבר 2022-4.41%
אוגוסט 2022-0.68%
יולי 2022+2.61%
יוני 2022-2.16%
מאי 2022-2.18%
אפריל 2022-1.57%
מרץ 2022+0.95%
פברואר 2022-0.63%
ינואר 2022-2.2%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+2.12%
נובמבר 2021+0.19%
אוקטובר 2021+2.2%
ספטמבר 2021-0.18%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי איילון מסלול לבני 50 ומטה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון לאוגוסט 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות57.57%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות19.49%
נכסים אחרים14.35%
הלוואות2.87%
מזומנים ושווי מזומנים1.88%
אג"ח קונצרניות לא סחירות1.77%
אג"ח ממשלתיות סחירות1.13%
קרנות נאמנות0.92%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים80.81%
נכסים לא סחירים19.19%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ61.3%
נכסים בחו"ל ובמט"ח38.7%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

ביטוחי מנהלים באותו מסלול השקעה

השוו בין ביטוחי מנהלים במסלול עד 50 לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 10 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 7 לפי התשואה החודשית האחרונה.

מה כדאי לבדוק עכשיו?

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה—

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202109 עד 202608.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

האם ביצועי המסלול היו עקביים ביחס לעמיתים?

בכל חודש הושוותה תשואת המסלול לממוצע אותה קבוצת עמיתים. המסלול היה מעל הממוצע ב־6 מתוך 12 חודשים זמינים, ולכן מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.

מה בולט בחשיפה של המסלול לחו״ל?

החשיפה לחו״ל עומדת על ‎‎42.18%‎‎. ‎19.80‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה לנכסים בחו״ל אינה זהה לחשיפה למט״ח, ולכן יש לבחון את שני הנתונים בנפרד.