הכשרה ביטוח לוגו

הכשרה חברה לביטוח בע"מ - בסט אינווסט - ילין לפידות -כללי

  • מ.ה.9302
  • מסלול השקעהכללי
  • קהל מטרהכלל האוכלוסיה
  • רמת סיכוןסיכון בינוני26%–50% מניות
  • דירוג במסלולמקום 7 מתוך 15 במסלול כללי

הכשרה חברה לביטוח בע"מ - בסט אינווסט - ילין לפידות -כללי מדורג במקום 11 מתוך 15 בפוליסות חיסכון במסלול כללי לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (‎‎10.35%‎‎, במחצית התחתונה); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון. המסלול היה מעל ממוצע המסלולים הדומים ב־7 מתוך 12 חודשי ההשוואה האחרונים.

מבוסס על דיווח יולי 2026

חודש דיווחתשואה-0.09%
מתחילת השנהתשואה4.52%
3 שניםתשואה מצטברת34.3%
5 שניםתשואה מצטברת39.45%
דמי ניהולמצבירה0.84%
נכסים מנוהליםמיליוני ש״ח3,491

תובנות על המסלול

ניתוח נתונים

הניתוח מבוסס על תשואות, דמי ניהול, השוואה לפוליסות חיסכון במסלול כללי וחשיפות ההשקעה של המסלול לתקופת הדיווח יולי 2026.

מה בולט בנתונים

  • בהשוואה משולבת, התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. הפערים הם ‎+0.74‎ נקודות אחוז בתשואה ו־‎-0.13‎ נקודות אחוז בדמי הניהול מהצבירה. התשואה אינה מותאמת לסיכון.

מה כדאי להביא בחשבון

  • המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־7 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מציג תמונה מעורבת לאורך התקופה.
  • החשיפה לחו״ל עומדת על ‎‎41.00%‎‎; ‎13.56‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. זהו שינוי או פער מהותי שכדאי להביא בחשבון בהשוואת מאפייני ההשקעה.

תשואות ומדדי ביצוע

תשואה לחודש הדיווח
-0.09%
תשואה מתחילת השנה
4.52%
תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
34.3%
תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
39.45%
תשואה ממוצעת 3 שנים
10.33%
תשואה ממוצעת 5 שנים
6.88%
מדד שארפ ?
0.84
אלפא ?
-0.12%
סטיית תקן ?
5.85%

דמי ניהול

דמי ניהול מצבירה
0.84%
דמי ניהול מהפקדה
0%

היקף נכסים

סה"כ נכסים
3,491 מיליוני ש"ח
שיעור נכסים נזילים
90.1%

חשיפות ההשקעה

49.39%חשיפה למניות
41%חשיפה לחו"ל
18.67%חשיפה למט"ח

מקור: נתוני רשות שוק ההון.

אסטרטגיית ההשקעה

אופי ההשקעה במסלול

הכשרה חברה לביטוח בע"מ - בסט אינווסט - ילין לפידות -כללי הוא מסלול בפוליסת חיסכון בניהול אקטיבי של הכשרה חברה לביטוח בע"מ. המסלול אינו כבול למדד יחיד, ומנהלי ההשקעות יכולים לשנות את החלוקה בין מניות, אג״ח ממשלתיות וקונצרניות, מזומן, השקעות בחו״ל ונכסים לא סחירים בהתאם להערכת מצב השווקים. גמישות זו מאפשרת להתאים את התמהיל לתנאים משתנים, אך גם גורמת לכך שרמת הסיכון עשויה להשתנות לאורך זמן.

מה משפיע על התנהגות המסלול?

הכותרת „מסלול כללי” אינה מלמדת לבדה על רמת הסיכון. יש לבחון את משקל המניות, הפיזור הגאוגרפי, החשיפה למטבע חוץ והיקף הנכסים הלא סחירים. לפי נתוני תקופת הדיווח האחרונה בולטים רכיב מנייתי משמעותי, פיזור מהותי לחו"ל, רגישות לשינויים בשערי החליפין, משקל בולט לאג"ח ממשלתיות. השילוב בין האפיקים מפחית תלות במקור סיכון יחיד, אך אינו מבטל רגישות לשוקי המניות, לריבית, לאיכות האשראי ולשערי החליפין.

בשלב זה לא מוצג באתר ברקי תיאור מפורט של אסטרטגיית ההשקעה במסלול זה. אין בכך כדי להעיד שהגוף המנהל לא פרסם תיאור כזה. לצורך התרשמות כללית מאופי המסלול, ניתן לבחון את נתוני התשואות, דמי הניהול, חשיפות ההשקעה, היקף הנכסים ורמת הסיכון המוצגים בעמוד.

חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.

תשואות חודשיות לאורך זמן

הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.

תקופת הנתונים: אוגוסט 2021יולי 2026
60+חודשים זמינים
40חודשים חיוביים
20חודשים שליליים
0ללא שינוי

במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.01%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 3.94%.

תשואות חודשיות — 2026
חודשתשואה חודשית
יולי 2026-0.09%
יוני 2026-0.89%
מאי 2026+1.84%
אפריל 2026+4.01%
מרץ 2026-2.48%
פברואר 2026+0.49%
ינואר 2026+1.69%
תשואות חודשיות — 2025
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2025+0.6%
נובמבר 2025+0.64%
אוקטובר 2025+1.55%
ספטמבר 2025+1.75%
אוגוסט 2025+0.92%
יולי 2025+1.36%
יוני 2025+2.54%
מאי 2025+2.08%
אפריל 2025+0.53%
מרץ 2025-1.13%
פברואר 2025-0.24%
ינואר 2025+1.32%
תשואות חודשיות — 2024
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2024+0.1%
נובמבר 2024+1.98%
אוקטובר 2024-0.04%
ספטמבר 2024+2.05%
אוגוסט 2024+0.71%
יולי 2024+1.34%
יוני 2024+1.3%
מאי 2024+1.19%
אפריל 2024-1.45%
מרץ 2024+2.28%
פברואר 2024+1.84%
ינואר 2024+0.38%
תשואות חודשיות — 2023
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2023+2.67%
נובמבר 2023+3.17%
אוקטובר 2023-2.11%
ספטמבר 2023-1.57%
אוגוסט 2023-0.34%
יולי 2023+2.36%
יוני 2023+1.89%
מאי 2023+1.24%
אפריל 2023+1.5%
מרץ 2023+0.35%
פברואר 2023-1.55%
ינואר 2023+2.1%
הצגת שנים קודמות
תשואות חודשיות — 2022
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2022-1.91%
נובמבר 2022+0.58%
אוקטובר 2022+2.12%
ספטמבר 2022-3.94%
אוגוסט 2022-1.1%
יולי 2022+3.43%
יוני 2022-2.15%
מאי 2022-2.76%
אפריל 2022-1.13%
מרץ 2022+0.53%
פברואר 2022-0.81%
ינואר 2022-2.09%
תשואות חודשיות — 2021
חודשתשואה חודשית
דצמבר 2021+1.43%
נובמבר 2021+0.57%
אוקטובר 2021+2.28%
ספטמבר 2021-0.59%
אוגוסט 2021+1.85%

הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.

אפיקי השקעה והרכב הנכסים

הטבלאות מציגות כיצד נכסי הכשרה חברה לביטוח בע"מ – בסט אינווסט – ילין לפידות -כללי מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.

נכון ליולי 2026

הרכב הנכסים
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
אג"ח ממשלתיות סחירות37.61%
מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות27.87%
אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות20.59%
מזומנים ושווי מזומנים4.52%
נכסים אחרים3.83%
פיקדונות2.05%
הלוואות1.93%
אג"ח קונצרניות לא סחירות1.61%
סחירות ונזילות
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים סחירים ונזילים94.19%
נכסים לא סחירים5.81%
פיזור גאוגרפי
אפיק השקעהשיעור מהנכסים
נכסים בארץ82.95%
נכסים בחו"ל ובמט"ח17.05%

הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.

פוליסות חיסכון באותו מסלול השקעה

השוו בין פוליסות חיסכון במסלול כללי לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול מהצבירה.

בקבוצת ההשוואה נמצאו 15 קרנות פעילות. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 7 לפי התשואה החודשית האחרונה.

השוואת פוליסות חיסכון במסלול כללי
1כלל חברה לביטוח בע"מ State Street כללי2.2%1.1%1.3%כלל חברה לביטוח בע"מ
2הראל fidelity מסלול כללי1.3%-4.34%1.36%הראל חברה לביטוח בע"מ
3הפניקס BlackRock כללי0.66%0.09%15.21%1.37%הפניקס חברה לביטוח בע"מ
4איילון- כללי0.16%7.09%46.44%53.31%0.84%איילון חברה לביטוח בע"מ
5הפניקס מסלול השקעה כללי0.1%5.39%40.09%48.76%0.86%הפניקס חברה לביטוח בע"מ
6מגדל - כללי0%6.33%39.29%45.84%1.11%מגדל חברה לביטוח בע"מ
8כלל חברה לביטוח בע"מ כללי-0.26%7.14%40.92%47.01%0.89%כלל חברה לביטוח בע"מ
9הכשרה- אנליסט ניהול תיקי השקעות בע"מ- כללי-0.27%5.23%36.08%0.84%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
10אי.די.אי.-כללי-0.35%4.86%38.72%37.66%0.82%ישיר -איי. די. איי. חברה לביטוח בע"מ
11הכשרה חברה לביטוח בע"מ- כללי-0.47%4.65%34.39%39.59%0.82%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
12הכשרה-בסט אינווסט-אלטשולר שחם-כללי-0.5%3.89%33.76%31.27%0.84%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
13הכשרה חברה לביטוח בע"מ - מנוהל באמצעות מיטב ניהול תיקים בע"מ - כללי-0.6%5.32%41.43%47.44%0.84%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
14הכשרה- מור בית השקעות ניהול תיקים בע"מ- כללי-0.66%6.35%40.57%40.98%0.84%הכשרה חברה לביטוח בע"מ
15הראל מסלול כללי-1.2%5.7%34.55%41.93%0.86%הראל חברה לביטוח בע"מ

מחשבון תשואה לתקופה

בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.

התשואה המצטברת בתקופה

החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.

טווח הנתונים הזמין הוא 202108 עד 202607.

שאלות נפוצות

תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.

מה עולה מהשוואת התשואה ודמי הניהול מהצבירה?

התשואה המדווחת גבוהה מהממוצע ודמי הניהול מהצבירה נמוכים ממנו בתקופה שנבדקה. ההשוואה מתארת תשואה לתקופה ודמי ניהול מהצבירה בלבד; היא אינה דירוג כולל, אינה מותאמת לסיכון ואינה קובעת התאמה אישית.

איך דמי הניהול מהצבירה במסלול משתווים למסלולים דומים?

דמי הניהול הממוצעים מהצבירה הם ‎‎0.84%‎‎, לעומת ‎‎0.97%‎‎ בממוצע בקרב 14 מסלולים אחרים. מדובר בפער של ‎-0.13‎ נקודות אחוז.

מה בולט בחשיפה של המסלול לחו״ל?

החשיפה לחו״ל עומדת על ‎‎41.00%‎‎. ‎13.56‎ נקודות אחוז מתחת לממוצע של המסלולים הדומים. חשיפה לנכסים בחו״ל אינה זהה לחשיפה למט״ח, ולכן יש לבחון את שני הנתונים בנפרד.