
הפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 50 ומטה
- מ.ה.7234
- מסלול השקעהמדרגות / עד 50
- קהל מטרהכלל האוכלוסיה
- רמת סיכוןסיכון גבוה51%–75% מניות
- מיקום חודשי במסלולמקום 5 מתוך 8 במסלול עד 50
הפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 50 ומטה מדורג במקום 7 מתוך 8 בקרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול עד 50 לפי התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים (11.85%); זהו מיקום תשואה בלבד, ללא התאמה לסיכון.
מבוסס על דיווח ספטמבר 2026
מתחת לטווח של יתר המסלולים
מעל הטווח של יתר המסלולים
ההשוואה מציגה ממוצע פשוט וטווח של המסלולים האחרים בקבוצת ההשוואה ובאותה תקופת דיווח, ללא המסלול הנוכחי. נכללים רק מסלולים עם נתון זמין לכל מדד, ולכן מספרם עשוי להשתנות בין המדדים.
תובנות על המסלול
הניתוח מבוסס על הנתונים הזמינים של המסלול לתקופת הדיווח ספטמבר 2026.
מה כדאי להביא בחשבון
- בקרן הפנסיה נבחנים שני רכיבי דמי הניהול בנפרד: דמי הניהול מהצבירה הם 0.13%, לעומת 0.17% בממוצע בקבוצה; דמי הניהול מההפקדה הם 1.28%, לעומת 1.10% בממוצע בקבוצה. אין לחבר את שני האחוזים לעלות כוללת ללא נתוני ההפקדות והצבירה האישיים.
- המסלול היה מעל ממוצע קבוצת ההשוואה ב־4 מתוך 12 החודשים שנבדקו; הנתון מצביע על כך שהיתרון מול הקבוצה לא היה עקבי.
- החשיפה לחו״ל היא 56.97% והחשיפה למט״ח היא 20.93%. חשיפה לחו״ל וחשיפה למט״ח הן מדדים שונים.
תשואות ומדדי ביצוע
- תשואה לחודש הדיווח
- 0.12%
- תשואה מתחילת השנה
- 7.24%
- תשואה מצטברת ל-12 חודשים
- 11.85%
- תשואה מצטברת ב-3 השנים האחרונות
- 50.62%
- תשואה מצטברת ב-5 השנים האחרונות
- 50%
- תשואה שנתית ממוצעת ל־3 שנים
- 14.63%
- תשואה שנתית ממוצעת ל־5 שנים
- 8.45%
- מדד שארפ ?
- 1.01
- אלפא ?
- 0.48%
- סטיית תקן ?
- 7%
דמי ניהול
- דמי ניהול ממוצעים מצבירה
- 0.13%
- דמי ניהול ממוצעים מהפקדה
- 1.28%
דמי הניהול הם ממוצעים מדווחים. התנאים האישיים נקבעים בהסכם עם הגוף המנהל.
פרטי המסלול והיקף נכסים
- תאריך פתיחת המסלול
- דצמבר 2015
- סה"כ נכסים
- 3,204 מיליוני ש"ח
- גיוס בחודש האחרון
- -12 מיליוני ש"ח
- שיעור נכסים נזילים
- 83.1%
חשיפות ההשקעה
מקור: נתוני רשות שוק ההון.
אופי המסלול ומדיניות ההשקעה
אופי ההשקעה במסלול
הפניקס פנסיה משלימה - מסלול לבני 50 ומטה הוא מסלול פנסיה במודל השקעה תלוי גיל של הפניקס פנסיה וגמל בע"מ, המיועד לחוסכים עד גיל 50. המודל מבוסס על ההנחה שטווח החיסכון והיכולת לספוג תנודתיות משתנים עם הגיל, ולכן הקצאת הנכסים אמורה להתאים לשלב שבו נמצא החוסך. עם זאת, מדרגת הגיל אינה קובעת לבדה את רמת הסיכון. בין נקודות הייחוס שמסייעות להבין את פיזור ההשקעות במסלול נמצאים MSCI World ו־ת"א 125. לצד הנכסים הסחירים, מבנה ההשקעות כולל גם קרנות השקעה ותשתיות, בהתאם למדיניות ולתמהיל שנקבע בכל תקופה.
מה משפיע על התנהגות המסלול?
יש לבחון את משקל המניות, האג״ח והנכסים בחו״ל בפועל, וכן את הזמן שנותר עד השימוש בכסף. הרכיב המנייתי דומיננטי ולכן צפויה תנודתיות משמעותית. הפיזור לחו״ל מפחית תלות בשוק המקומי, אך מוסיף סיכון שוק ומטבע. חשוב לבדוק גם כיצד ומתי מתבצע מעבר למדרגת הגיל הבאה.
חשוב לדעת: הנתונים בעמוד מבוססים על דיווחי הגופים המנהלים ומאגרי המידע הרלוונטיים לתקופת הדיווח האחרונה הזמינה. הרכב ההשקעות, שיעורי החשיפה, היעדים ונתוני המסלול עשויים להשתנות מעת לעת בהתאם למדיניות הגוף המנהל ולתנאי השוק. המידע מובא כהסבר כללי בלבד ואינו מהווה ייעוץ השקעות, שיווק השקעות, ייעוץ או שיווק פנסיוני, המלצה לביצוע פעולה או תחליף להתאמה אישית. תשואות עבר אינן מבטיחות תשואות בעתיד.
השוואת תשואות למסלולים דומים
בחרו עד שני מסלולים נוספים מאותה קבוצת השוואה וראו אותם לצד המסלול הנוכחי, בלי לעזוב את העמוד.
ההשוואה מבוססת על חודשים משותפים שבהם קיימים נתונים לכל המסלולים המוצגים. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות ואינן מהוות המלצה אישית.
תשואות חודשיות לאורך זמן
הנתונים מציגים את התשואה שהשיגה הקופה בכל חודש ומאפשרים לבחון תקופות של עליות, ירידות ורצף ביצועים לאורך זמן.
במבט מהיר: החודש בעל התשואה הגבוהה ביותר בתקופה המוצגת היה אפריל 2026, עם תשואה של 4.55%. החודש בעל התשואה הנמוכה ביותר היה ספטמבר 2022, עם ירידה של 4.77%.
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| ספטמבר 2026 | +0.12% |
| אוגוסט 2026 | +0.98% |
| יולי 2026 | +0.26% |
| יוני 2026 | -0.92% |
| מאי 2026 | +2.01% |
| אפריל 2026 | +4.55% |
| מרץ 2026 | -3.03% |
| פברואר 2026 | +0.68% |
| ינואר 2026 | +2.55% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2025 | +1.37% |
| נובמבר 2025 | +1.37% |
| אוקטובר 2025 | +1.5% |
| ספטמבר 2025 | +2.18% |
| אוגוסט 2025 | +1.15% |
| יולי 2025 | +1.3% |
| יוני 2025 | +3.91% |
| מאי 2025 | +2.56% |
| אפריל 2025 | +1.01% |
| מרץ 2025 | -1.89% |
| פברואר 2025 | +0.41% |
| ינואר 2025 | +1.38% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2024 | +0.99% |
| נובמבר 2024 | +2.81% |
| אוקטובר 2024 | +0.58% |
| ספטמבר 2024 | +1.87% |
| אוגוסט 2024 | +1.31% |
| יולי 2024 | +1.5% |
| יוני 2024 | +0.41% |
| מאי 2024 | +1.46% |
| אפריל 2024 | -1.69% |
| מרץ 2024 | +2.58% |
| פברואר 2024 | +2.58% |
| ינואר 2024 | +0.31% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2023 | +3.19% |
| נובמבר 2023 | +4.29% |
| אוקטובר 2023 | -3.87% |
| ספטמבר 2023 | -1.48% |
| אוגוסט 2023 | -0.53% |
| יולי 2023 | +2.71% |
| יוני 2023 | +2.15% |
| מאי 2023 | +0.53% |
| אפריל 2023 | +1.2% |
| מרץ 2023 | +0.42% |
| פברואר 2023 | -2.04% |
| ינואר 2023 | +2.53% |
הצגת שנים קודמות
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2022 | -2.08% |
| נובמבר 2022 | +1.29% |
| אוקטובר 2022 | +2.48% |
| ספטמבר 2022 | -4.77% |
| אוגוסט 2022 | -0.95% |
| יולי 2022 | +3.32% |
| יוני 2022 | -2.93% |
| מאי 2022 | -2.44% |
| אפריל 2022 | -2.15% |
| מרץ 2022 | +0.45% |
| פברואר 2022 | -0.72% |
| ינואר 2022 | -1.51% |
| חודש | תשואה חודשית |
|---|---|
| דצמבר 2021 | +2.16% |
| נובמבר 2021 | -0.06% |
| אוקטובר 2021 | +2.54% |
הנתונים מבוססים על תשואות מדווחות לפי חודש הדיווח ואינם מעידים על תשואה עתידית.
אפיקי השקעה והרכב הנכסים
הטבלאות מציגות כיצד נכסי הפניקס פנסיה משלימה – מסלול לבני 50 ומטה מחולקים בין אפיקי השקעה, רמות נזילות ואזורים גאוגרפיים, בהתאם לדיווח האחרון הזמין.
נכון לספטמבר 2026
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, אופציות ותעודות סל מנייתיות | 38.19% |
| מזומנים ושווי מזומנים | 20.59% |
| אג"ח ממשלתיות סחירות | 13.2% |
| נכסים אחרים | 11.78% |
| אג"ח קונצרני סחיר ותעודות סל אג"חיות | 10.29% |
| הלוואות | 6.29% |
| קרנות נאמנות | 1.71% |
| אג"ח קונצרניות לא סחירות | 0.65% |
| פיקדונות | -2.7% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים סחירים ונזילים | 82.19% |
| נכסים לא סחירים | 17.81% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| נכסים בארץ | 64.43% |
| נכסים בחו"ל ובמט"ח | 35.57% |
| אפיק השקעה | שיעור מהנכסים |
|---|---|
| מניות, קרנות נאמנות ותעודות סל מנייתיות | 39.04% |
| מזומנים ואג"ח ממשלתיות | 33.8% |
| אג"ח, הלוואות ופיקדונות בדירוג BBB לפחות או עם בטוחה מספקת | 13.75% |
| השקעות בדירוג נמוך מ־BBB או ללא בטוחה מספקת | 13.42% |
הנתונים מבוססים על דיווחי הגוף המנהל לרשות שוק ההון. ייתכנו פערים קלים בסכומים הכוללים עקב עיגול. ערכים שליליים עשויים להופיע בהתאם לאופן הדיווח ולפוזיציות נטו.
קרנות פנסיה כלליות / משלימות באותו מסלול השקעה
השוו בין קרנות פנסיה כלליות / משלימות במסלול עד 50 לפי התשואה החודשית האחרונה, התשואה מתחילת השנה, תשואת 12 חודשים, תשואות ארוכות טווח ודמי ניהול ממוצעים מצבירה.
בקבוצת ההשוואה נמצאו 8 מסלולים פעילים. הקופה הנוכחית נמצאת במקום 5 לפי התשואה החודשית האחרונה.
| 1 | 0.49% | 11.35% | 15.06% | 56.45% | 0.00% | 0.18% | מור גמל ופנסיה בע"מ | |
| 2 | 0.40% | 8.64% | 14.64% | 48.78% | 49.58% | 0.15% | הראל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 3 | 0.20% | 9.74% | 14.65% | 52.87% | 52.21% | 0.19% | כלל פנסיה וגמל בע"מ | |
| 4 | 0.15% | 9.37% | 13.13% | 53.34% | 0.00% | 0.17% | אינפיניטי השתלמות, גמל ופנסיה בע"מ | |
| 6 | 0.12% | 7.87% | 12.16% | 48.35% | 49.22% | 0.18% | מגדל מקפת קרנות פנסיה וקופות גמל בע"מ | |
| 7 | 0.09% | 7.84% | 12.43% | 51.22% | 51.76% | 0.14% | מיטב גמל ופנסיה בע"מ | |
| 8 | -0.42% | 6.51% | 8.72% | 46.03% | 40.60% | 0.18% | אלטשולר שחם גמל ופנסיה בע"מ |
המיקום מחושב לפי התשואה בחודש הדיווח האחרון ואינו מהווה דירוג כולל. תשואות 12 חודשים, 3 שנים ו־5 שנים הן מצטברות עד חודש הדיווח. דמי הניהול הם ממוצעים מדווחים, ולא הצעה אישית. תשואות עבר אינן מעידות על תשואות עתידיות.
להשוואת כל קרנות פנסיה כלליות / משלימותמוצרים שבדקתם לאחרונה
מה כדאי לבדוק עכשיו?
מחשבון תשואה לתקופה
בחרו חודש התחלה וחודש סיום — התשואה המצטברת תתעדכן אוטומטית על בסיס התשואות החודשיות המדווחות.
החישוב כולל חודשים מלאים בטווח שנבחר, באמצעות צבירה חודשית. הוא אינו כולל דמי ניהול, הפקדות, משיכות או עלויות נוספות, ואינו מעיד על תשואה עתידית.
טווח הנתונים הזמין הוא 202110 עד 202609.שאלות נפוצות
תשובות לשאלות נפוצות על המסלול, הנתונים המוצגים והנקודות שכדאי להכיר לפני קבלת החלטה.
מה מיקום המסלול ביחס למסלולים דומים?
התשואה המדווחת ב־12 החודשים האחרונים הייתה 11.85%, לעומת 12.97% בממוצע בקרב 7 מסלולים אחרים בקבוצה — פער של -1.12%. מיקום המסלול הוא 7 מתוך 8. זהו מיקום לפי תשואה לתקופה, לא דירוג כולל או מותאם לסיכון.
המשיכו לקרוא על קרנות פנסיה
מדריכים וכתבות שיעזרו לכם להעמיק בנושא, להבין את האפשרויות ולקבל החלטה מושכלת יותר.

משיכת קרן פנסיה ללא מס
משיכת קרן פנסיה ללא מס – מתי זה אפשרי? מדריך על תגמולים, פיצויים, מס 35%, מיעוט הכנסות, נכות, הוצאות רפואיות ומה לבדוק לפני משיכה.
קראו עוד ←
מקדם קצבה לפנסיה – איך הוא משפיע על הקצבה החודשית?
מקדם קצבה לפנסיה – איך הוא משפיע על הקצבה החודשית? מדריך עם נוסחת חישוב, דוגמאות, מקדם מובטח, ביטוח מנהלים ומה חשוב לבדוק לפני פרישה.
קראו עוד ←
פנסיה תקציבית – מי זכאי ומה חשוב לדעת
פנסיה תקציבית – מי זכאי ומה חשוב לדעת? מדריך על חישוב הקצבה, ותק, משכורת קובעת, זכויות שאירים, מס, פרישה וההבדל מול פנסיה צוברת.
קראו עוד ←





